Dodawanie i edytowanie przewoźników

Post Reply
User avatar
qubbus
Posts: 59
Joined: 16 Jun 2008, 00:00
Contact:

Dodawanie i edytowanie przewoźników

Post by qubbus » 19 Dec 2010, 20:59

Temat nie dotyczy stricte pojazdów a przewoźników. Chodzi mi o jakieś zasady regulujące format tego co należy wpisać w metryczce przewoźnika. O ile na TWB niekolejowym jest z tym raczej porządek o tyle tutaj robi się bałagan, często każdy wpisuje jak chce.

Kilka przykładów:

Dla pola SKRÓT:
Przykładowo nazwa firmy jest: Usługi Transportowe Jan Kowalski - niektórzy jako skrót wpisują UT Jan Kowalski, albo przykładowo firma nazywa się: Przedsiębiorstwo Budowlane Jan Kowalski S.A. - wpisują: Kowalski S.A. Czy nie wystarczyło by jako skrót samo "Kowalski"? Poza tym chyba też jest niepisana zasada, żeby nie wpisywać skrótów dużymi literami (przykład Remondisa).

Dla pola ADRES:
Spotkałem się, z kilkoma wariantami:
- kod pocztowy, miejscowość, ulica
- ulica, kod pocztowy, miejscowość
- miejscowość, ulica (bez kodu) lub sama ulica (bez kodu i miejscowości)
Pewnie się znajdzie jeszcze kilka innych... Moim zdaniem pierwsza wersja jest najlepsza.

Dla pola STRONA WWW:
Podstawowy błąd jest taki, że niektórzy nie wpisują "http://" przed adresem strony, przez co link nie działa jak należy.

Dla pola TELEFON:
Tutaj też każdy wpisuje inaczej... Moim zdaniem powinno się wpisywać (np. dla stacjonarnych):
+48 kierunkowy (bez zera) 7-cyfrowy numer - np. +48 22 123 45 67

Poza tym, wiem że panuje zasada, że jeśli przewoźnik jest nawet z jakiejś małej wiochy to wiochę dodajemy do spisu miast i tam podpinamy przewoźnika, a już kilka razy spotkałem się z przypadkami podpinania przewoźników pod większe miasta. Osobnym problemem jest dodawanie pozycji typu "? Miasto". Częste są przypadki, że w pole skrót wpisuje się "? Miasto" (zamiast samo "?") i potem na liście pojawia się "? Miasto Miasto", albo w ogóle w pole skrót nic się nie wpisuje i potem na liście też się nie wyświetla tak jak powinno...

Trochę porobiłem porządków w tych kwestiach, ale może przydała by się jakaś "ściągawka" (zwłaszcza dla nowych użytkowników), żeby jak już się wpisuje, to poprawnie, aby potem nie trzeba było poprawiać po innych. Jak uważacie? ;)
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: Dodawanie i edytowanie przewoźników

Post by Adrian Henszel » 19 Dec 2010, 21:20

No i jest problem, bo przy wpisaniu samego ? (bez miasta) nie jest taki przewoźnik wyświetlany na liście przewoźników na stronie głównej, dlatego też wczoraj przeedytowałem wszystkich takich przewoźników na ? nazwa_miasta. Później zauważyłem że się wyświetla to jako ? nazwa_miasta nazwa_miasta, to zostawiłem jak jest i już nie ruszałem, to by chyba jako jakiś błąd trzeba traktować, bo na autobusowej działa jak należy.
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
Post Reply