Zamieszanie związane z ciężarówkami japońskich producentów

Post Reply
szmilkiewicz
Posts: 5
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Zamieszanie związane z ciężarówkami japońskich producentów

Post by szmilkiewicz » 27 Mar 2012, 16:40

W galerii pojawiają się coraz więcej ciężarówek produkowanych przez japoński firmy, ale zauważyłem, że przy prawie każdej z tamtejszych marek pojawiają się jakieś błędy, które należałoby poprawić.

Bardzo denerwujący jest też zapis nazw japońskich miast przy użyciu "romanji", czyli naszych liter z daszkami nad niektórymi samogłoskami. Ten system zapisu nie jest powszechnie używany, a przeciętni japończycy mieliby niekiedy problemy z odczytaniem takich nazw. Sugeruję zmianę na bardziej międzynarodowe nazwy lub nazwy pisane kaną ;) , np. z Tōkyō-to na Tokyo lub 東京都 .

Marki wymagający korekty to:

1. Mitsubishi Fuso (nie Mitsubishi Motors), gdzie człon nazwy „Fuso” jest ważny i oficjalnie uznawany przez firmę. Powinien zostać dopisany. W Japonii na pojazdach firmy widnieje tylko napis „FUSO” (na dowód strona producenta: http://www.mitsubishi-fuso.com/jp/lineup/index.html ; kolejne rubryki w tabeli na tej stronie to: ciężarówki, autobusy i silniki).
Takie same oznaczenia pojawiają się na stronie polskiego dystrybutora tych pojazdów: http://www.canter.pl/

W niektórych krajach firma nie umieszcza na swoich produktach nazwy „Fuso”, ponieważ może się ona źle kojarzyć (jako producent pancerników używanych podczas II wojny światowej) tudzież w celach marketingowych.

Siedziba koncernu nie mieści się w Tokio, jak to jest napisane w bazie, tylko w Kawasaki w pref. Kangawa,(region Kantō z dziwnym daszkiem).


2. Isuzu – jedyny model występujący w bazie został dodany bez przemyśleń :) jako P75: http://trucks.phototrans.eu/14,4543,0,I ... 091ZS.html
Tymczasem P75 jest jednym z ok. 50 typów (P jest rodzajem kabiny, a 75 to DMC 7,5 tony) obecnej generacji modeli, które przynależą do serii N, znanej też jako Elf (reklama telewizyjna:
http://www.youtube.com/watch?v=FD3gIDBA6Ak), a Wielkiej Brytanii jako „Grafter”.

W Europie (także w Polsce) sprzedawana jest również seria F, znana też na niektórych rynkach jako Forward. Figuruje ona na stronie polskiego dystrybutora: http://isuzutrucks.pl/#

Wszystkie obecnie wytwarzane modele Isuzu można znaleźć na stronie producenta: http://www.isuzu.co.jp/product/index.html

3. Nissan: Atlas/Cabstar jest jedynym ciężarowym modelem Nissana wytwarzającego osobówki. Większe ciężarówki produkuje firma UD Trucks, ale chwilo nie jest to szczególnie ważne.

4. Warto dodać do bazy podstawowe modele firmy Hino z Tokio (sporo kategorii z listy w galerii nie ma jeszcze żadnych zdjęć, np. wszystkie przyporządkowane marce ERF, więc dodawanie modeli "na przyszłość" jest zasadne), które są sprzedawane w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w przeszłości również w Holandii (była tam fabryka), Belgii i Norwegii. Modele te to:
Profia/700
Ranger/500
Dutro/300

Strona Hino UK: http://www.hino-trucks.co.uk/
Post Reply