Problemy z aparatem

Dyskusje o sprzęcie i takie tam
piotr.siwek90
Posts: 23
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Problemy z aparatem

Post by piotr.siwek90 » 14 Aug 2014, 21:32

Posiadam Nikona Coolpix L29 i zdjęcia są zaszumione. Polecacie jakiś dobry aparat kompaktowy, który robiłby lepsze wyraźniejsze zdjęcia? Czy lepiej dołożyć i kupić lustrzankę?
Chciałbym taki bardziej kompakta, żeby wyciągnąć i zrobić zdjęcie, żeby był w miarę mały. Polecicie coś?
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Problemy z aparatem

Post by egon » 14 Aug 2014, 22:19

piotr.siwek90 wrote:Posiadam Nikona Coolpix L29 i zdjęcia są zaszumione. Polecacie jakiś dobry aparat kompaktowy, który robiłby lepsze wyraźniejsze zdjęcia? Czy lepiej dołożyć i kupić lustrzankę?
Chciałbym taki bardziej kompakta, żeby wyciągnąć i zrobić zdjęcie, żeby był w miarę mały. Polecicie coś?
Ja jestem "kanonierem", więc polecam Canon PowerShot G1X (szwagier ma taki) i G1X Mark II. Dobre, ale jak na kompakty drogie ( pierwszy ok. 2000, drugi ok. 3000 PLN). Nie pakuj się w EOS 100D ani w PowerShoty serii SX - pierwszy dziadostwo, drugie mają swoje kaprysy jeśli chodzi o ostrość i lubią zaszumieć. Do niedawna poniżej 2000 PLN można było kupić lustrzankę EOS 600D, ale już ich w sklepach nie widuję, 700D jest po około 2500 PLN, ale do wszystkich lustrzanek Canona musisz dokupić obiektyw, bo ten z zestawu jest raczej słaby - choć przy ładnej pogodzie można nim zrobić dość dobre zdjęcia.
http://www.phototrans.eu/14,644447,0,So ... _1320.html

Na Nikonach się nie znam. Inne marki traktuję z przymrużeniem oka ;)
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
piotr.siwek90
Posts: 23
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Problemy z aparatem

Post by piotr.siwek90 » 17 Aug 2014, 22:01

Dzięki Ci bardzo za info.
User avatar
Kędzior
Posts: 130
Joined: 09 Apr 2008, 00:00
Location: Wrocław k. Zakrzowa
Contact:

Re: Problemy z aparatem

Post by Kędzior » 21 Mar 2018, 02:59

Nikoniarze ;) Mój Nikon D5000 chyba zaczyna dogorywać. Problemy jakie go dręczą, to częste niełapanie ostrości przy zadowalających warunkach oświetleniowych i protestowanie przed wykonaniem zdjęcia (pomimo wciśnięcia przycisku migawki). Kolejnym symptomem jest częste wyskakiwanie na ekranie napisu F/---, a w takim przypadku próba wykonania zdjęcia kończy się głośniejszym trzaskiem migawki i zapisaniem pliku z jednokolorowym zdjęciem.

Czy to już poważne oznaki nieuchronnie zbliżającej się "śmierci" tego body?
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Problemy z aparatem

Post by egon » 12 Jan 2019, 15:15

Wpadł mi do obiektywu dość potężny paproch i przykleił się do wewnętrznej części soczewki. Próbowałem go usunąć przez potrząsanie obiektywem, ale nic to nie dało. Nie mam odpowiedniego sprzętu, żeby go przedmuchać, a rozbierania się nie podejmuję, żeby czegoś nie zepsuć. Muszę więc zanieść go do serwisu. Czy ktoś z Użytkowników zna gdzieś w okolicach Katowic jakiś punkt, gdzie mogliby mi to zrobić? Wiem, że fajny warsztat był w Chorzowie przy Hajduckiej 4, ale nie wiem, czy jeszcze istnieje.
Obiektyw to Canon EF 28-135 - bardzo go lubię, a nowego takiego już nie da się kupić.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
Post Reply