Problem ze statywem

Dyskusje o sprzęcie i takie tam
Post Reply
User avatar
warejbyko
Posts: 93
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Dąbrowa Białostocka

Problem ze statywem

Post by warejbyko » 20 Nov 2011, 00:31

Witam, od pewnego czasu mam mały problem z podłączeniem statywu do aparatu. Problem przedstawia się następująco: odnoszę wrażenie, że ten gwint(?) w aparacie jest jakoby 'zjeżdżony'... (ta dziurka co się przykręca śrubkę od statywu). Można wkręcać i wkręcać, ale się nie przykręca do końca...Mam takie pytanie. Czy da się wymienić tą dziurkę? Znacie może jakieś sposoby ażeby udało się normalnie przykręcić statyw?
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Problem ze statywem

Post by vecto_529 » 20 Nov 2011, 01:02

warejbyko wrote:Witam, od pewnego czasu mam mały problem z podłączeniem statywu do aparatu. Problem przedstawia się następująco: odnoszę wrażenie, że ten gwint(?) w aparacie jest jakoby 'zjeżdżony'... (ta dziurka co się przykręca śrubkę od statywu). Można wkręcać i wkręcać, ale się nie przykręca do końca...Mam takie pytanie. Czy da się wymienić tą dziurkę? Znacie może jakieś sposoby ażeby udało się normalnie przykręcić statyw?
Wychodzi dokręcanie na siłę pewnie... Ale jesteś pewien, że to gwint a nie śrubka na przykład? Bo śrubkę można zawsze wymienić, z gwintem będzie problem i to duży... Będzie trzeba kombinować chyba.
ImageImageImage
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Problem ze statywem

Post by Amalio » 20 Nov 2011, 01:12

Czyli przykręcasz aparat bezpośrednio do statywu? Jeżeli tak, to masz raczej sporą lipę. Ja np mam taką podstawkę - kawałek plastiku gruby na pół centymetra w którym jest ów śrubka. Dopiero po dokręceniu tego instaluje się aparat na statywie( na statywie jest docisk który trzyma ów plastik) i zwyczajnie nie ma mowy o zniszczeniu śrubki lub gwintu w aparacie, bo po prostu tego nie zdejmuję - absolutnie nie przeszkadza w użytkowaniu aparatu i jest to niezauważalne. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest najlepsze.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Problem ze statywem

Post by vecto_529 » 20 Nov 2011, 01:17

@Amalio: To jest "szybkozłącze" - nie wyobrażam sobie korzystania ze statywu bez tego... ^^
ImageImageImage
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Problem ze statywem

Post by Amalio » 20 Nov 2011, 10:43

vecto_529 wrote:@Amalio: To jest "szybkozłącze" - nie wyobrażam sobie korzystania ze statywu bez tego... ^^
Jak zwał tak zwał. Niestety są też takie bez niego i jest to imho nieporozumienie.
A jeżeliby miał szybkozłącze, to ja nie widzę problemu - przykleiłbym je do aparatu na kleju, bo tak jak mówiłem - w niczym ono nie przeszkadza.
User avatar
warejbyko
Posts: 93
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Dąbrowa Białostocka

Re: Problem ze statywem

Post by warejbyko » 20 Nov 2011, 17:06

Winy śrubki ze statywu oraz szybko złączki (którą także posiadam) nie stwierdzono, gdyż normalnie przykręca statyw i 'szybkozłączkę' do kamery, czy też starej małpki. Swego czasu szybko złączka była na stałe przykręcona do aparatu, ale był pewien okres że niestety dość często była zdejmowana, potem przez ok.2 miesiące w ogóle nie używa aż do wczoraj, kiedy to próbowałem zrobić kilka nocnych ujęć, lecz nijak nie mogłem zachować równowagi aparatu na statywie. Czyli jednym słowem jestem w d***e :evil:
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Problem ze statywem

Post by Amalio » 20 Nov 2011, 17:39

Tak jak pisałem - ja bym tę szybkozłączkę na kleju przykleił albo na specjalnych plastrach dwustronnych.
User avatar
warejbyko
Posts: 93
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Dąbrowa Białostocka

Re: Problem ze statywem

Post by warejbyko » 21 Nov 2011, 16:08

Dzięki, skorzystam z opcji: plaster dwustronny, gdyż od czasu do czasu musiałbym wyrywać tą złączkę z racji naładowania baterii.
Dzięki za pomoc ;)
User avatar
m.rudn
Posts: 7
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Problem ze statywem

Post by m.rudn » 17 Jun 2012, 00:16

Przpraszm za odkop, ale mój problem wpisuje się w temat.
Otóż mam statyw First C3530, ale zgubiłem szybkozłączkę. Czy można gdzieś takową dokupić?
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Problem ze statywem

Post by vecto_529 » 17 Jun 2012, 22:57

m.rudn wrote:Przpraszm za odkop, ale mój problem wpisuje się w temat.
Otóż mam statyw First C3530, ale zgubiłem szybkozłączkę. Czy można gdzieś takową dokupić?
Allegro?
ImageImageImage
Post Reply