387382, 388738

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
User avatar
s.suder
Posts: 41
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 387382, 388738

Post by s.suder » 17 Feb 2010, 11:10

Ja myślę, że to brak dobrej woli. Nie każdy na siebie zarabia, nie każdy jest pełnoletni, ale w czym taki ktoś jest gorszy od Ciebie czy ode mnie? Ważne, że chce coś zrobić, ma do tego zapał i spełnia podstawowe wymagania (czytaj: posiada aparat i zna zasady robienia zdjęć).
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: 387382, 388738

Post by Lukasy » 17 Feb 2010, 12:28

Panie Sammy, nie mam żadnego dziwacznego schematu robienia zdjęć. Po prostu nawet coś, co jest poprawne technicznie, ma prawo stać się nudne, jeśli jest tego w nadmiarze. Oczywistą jest, że nadmiar to kwestia indywidualna, ale widocznie nie tylko ja dostrzegam "problem nudy" i nie ja jeden mam dość oglądania czterdziestego zdjęcia Mercedesa, w tym dwudziestego z samym przodem czy innym powtarzającym się elementem. Nie ma znaczenia, czy zdjęcie jest poprawne technicznie, czy nie. Dobrego kotleta też będzie miało się po jakimś czasie dość, gdy serwowany będzie codziennie.

Kiedyś był taki fajny punkt w regulaminie: nie każde zdjęcie musisz wrzucić na TWB, wybierz tylko te najlepsze. Myślę, że na tym zakończę swoje wypowiedzi i uwagi.
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: 387382, 388738

Post by koziutek » 17 Feb 2010, 14:33

Rybnik pod względem komunikacyjnym wcale nie jest taki duży, a chłopaki nie zawsze mają czas, kasę i ochotę, żeby wybywać gdzieś poza granice miasta.
Chłopaki z Warszawy czy Trójmiasta też nie zawsze mają. Ale jakoś udało się ich zmusić do ograniczenia działalności na zasadzie 'wyjde se na miasto, przejde 300 metrów, zrobie pare zdjec, wrzuce po godzinie'.
User avatar
mike_1994
Posts: 135
Joined: 17 Dec 2007, 00:00
Location: ∫t∫ε't∫in

Re: 387382, 388738

Post by mike_1994 » 17 Feb 2010, 15:38

Naprawdę szczerze mówiąc to podziwiam Wasz zapał do dokumentowania rybnickiej komunikacji miejskiej, ale widząc serię x zdjęć z Rybnika, gdzie jedno niewiele różni się od drugiego lub tak jak to napisał Lukasy, oglądanie czterdziestego czy pięćdziesiątego zdjęcia tego samego pojazdu (nawet jak w innym miejscu niż wszystkie) staje się nudne. Nie każę (zresztą, kogo by to obchodziło ;) ), natomiast mam prośbę, spójrzcie przed dodaniem zdjęcia czy nie ma podobnego lub z tego samego miejsca. Czasami lepiej dodać kilka naprawdę fajnych bądź niepowtarzalnych ujęć niż całą serię ze zwykłego wypadu na miasto itp.
User avatar
s.suder
Posts: 41
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 387382, 388738

Post by s.suder » 17 Feb 2010, 17:24

Wydaje mi się, że trzeba tu rozgraniczyć dwie sprawy - kwestię robienia wielu zdjęć z tego samego miejsca oraz rzecz dotyczącą robienia wielu zdjęć jednemu i temu samemu pojazdowi czasem nawet dzień po dniu.

Tak jak pisałem wcześniej wrzucenie więcej niż jednego zdjęcia z danej miejscówki w mieście takim jak Rybnik bywa niestety koniecznością. Osobiście uważam jednak, że przy zastosowaniu większej ilości kreatywności (inne ujęcie, pogoda, wybranie najlepszego zdjęcia jak piszecie itp.) i dobrej woli z Waszej strony, twórczość rybnickich autorów może być przez Was odbierana lepiej.

Inaczej rzecz się ma natomiast jeżeli chodzi o fotografowanie tego samego pojazdu. Tu pełna zgoda - po mieście jeździ cały szereg różnych pojazdów, które zdjęcia mają maksymalnie raz na kwartał, a czasem i raz na rok, tymczasem inne są fotografowane codziennie. Tego i ja nie rozumiem i nad tym trzeba moim zdaniem popracować ;).
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: 387382, 388738

Post by Marek Landowski » 18 Feb 2010, 03:05

A kto powiedział, że trzeba iść codziennie na fotki i codziennie wrzucić serię zdjęć z jednego miasta. Mimo, że w Gdyni jest tylu fotografów to nie ma takiej sytuacji, że ktoś codziennie chodzi na fotki i wrzuca byle co, takie same kadry, te same autobusy/trolejbusy.
Post Reply