74827, 748260

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
Post Reply
grzegorz.bilety
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

74827, 748260

Post by grzegorz.bilety » 13 Apr 2015, 17:20

Chciałbym poruszyć kwestię blokady dwóch moich zdjęć.
http://phototrans.pl/14,748267,0,MAN_NL283_961.html Poleć znajomym zdjęcie 748267: Słaba kompozycja, Nieciekawe, Słaby kadr. Nie do końca te argumenty wydają mi się słuszne. Owszem, zdjęcie może i jest ciut ciemne ale i kadr jest ciekawy jak i ujęcie pojazdu na zakręcie chyba nie należy do najgorszych?
http://phototrans.pl/14,748260,0,MAN_NL283_956.html Poleć znajomym zdjęcie 748260: Słaba kompozycja, Słaby kadr, Za ciemne (niedoświetlone). Według mnie za ciemne ono nie jest, a co do dwóch pozostałych argumentów są one też nie do końca uzasadnione - trwa budowa torowiska, wymusza to zastosowanie takich ujęć. Chyba ciekawie jest pokazać miejsca w których widoki zmienią się raz na zawsze.
Bardzo proszę o ponowne rozpatrzenie powodów blokady lub opisanie jaśniej i szerzej dlaczego te zdjęcia musiały zostać zablokowane.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: 74827, 748260

Post by vecto_529 » 13 Apr 2015, 17:27

Generalnie to w tym przypadku też chyba cenzora poniosło. Całkiem przyzwoite te fotki.
ImageImageImage
wg
Posts: 101
Joined: 18 Aug 2006, 00:00

Re: 74827, 748260

Post by wg » 13 Apr 2015, 19:22

To ja może przy tej okazji zwrócę uwagę na inne zagadnienie. Obu zdjęciom zarzucono "słabą kompozycję", drugiemu dodatkowo, że jest "za ciemne". Zacznę może od końca. Mówiąc o "niedoświetleniu" bloker pewnie miał na myśli co najwyżej to, że bok jest w cieniu (choć mnie osobiście to w tym przypadku wcale nie przeszkadza), bo cała reszta zdjęcia jest naświetlona prawidłowo. Fajnie by więc było formułować ewentualne zastrzeżenia precyzyjniej, bo taka uwaga jest nieprawdziwa oraz wprowadza w błąd, w związku z czym nie ma żadnego waloru edukacyjnego dla użytkownika. To samo dotyczy "słabej kompozycji" - zaczynam się zastanawiać czy blokujący wie o czym mówi, bo kompozycja obu zdjęć jest poprawna, a pierwszego wręcz wzorcowa. Olałbym, gdyby nie to, że ostatnio zauważyłem kilkanaście zdjęć wywalonych na "słabą kompozycję", podczas gdy była ona poprawna, i zniechęca mnie to do pisania rzeczowych komentarzy wyjaśniających użytkownikom m.in. zasady kompozycji (co ważne - tłumaczenia po kolei oraz stopniowego podnoszenia poprzeczki, bo nikt nie rodzi się mistrzem świata) jeśli przychodzi potem nieuzasadniona blokada z takiego powodu - i której wersji taki użytkownik (chcący wynieść jakąś naukę z uwag, że przypomnę sens blokady) ma ufać?
User avatar
tygrysek
Posts: 163
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Nowy Sącz
Contact:

Re: 74827, 748260

Post by tygrysek » 13 Apr 2015, 20:13

Właśnie powstał problem - to ja puściłem oba zdjęcia z poczekalni i zaczynam wątpić w jej sens. Sorry ale jak na użytkownika który jest stosunkowo nowy zdjęcia są na dobrym poziomie. Można by było to pierwsze obrobić by było ciut jaśniejsze ale no kurcze to zaczyna być przesada by zdjęcie blokować. Jak coś jest nie tak w niewielkim stopniu to bloker powinien napisać komentarz i tyle. Jeśli nie będą wyciągnięte wnioski to dopiero wtedy interweniować. Stosunkowo rzadko blokuję jakieś zdjęcia ale jeśli już blokuję to naprawdę jest to katastrofa. A to jest poprostu naciąganie przepisów pod czyjeś widzi mi się.

Jeśli nikt nie przedstawi racjonalnego wytłumaczenia tych blokad to jutro zdejmuję je.
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: 74827, 748260

Post by egon » 13 Apr 2015, 21:13

Drugie stanowi wręcz modelowy przykład tego, jak zrobić żeby na boku w cieniu wszystko było wyraźne. Do pierwszego na siłę można się doczepić np. za szeroki kąt, lecz ja również uważam, że nie ma powodu do blokowania. Cóż - różne gusta mają cenzorzy, takie przypadki się zdarzą jeszcze niejeden raz. Nie myli się tylko ten, co nic nie robi ;)
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
kjacobson
Posts: 215
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: 74827, 748260

Post by kjacobson » 14 Apr 2015, 20:18

Ciekawy wątek się tworzy. Szkoda, że autor przemilczał to zdjęcie: http://phototrans.pl/14,748265,0,MAN_NL283_960.html
Dwa razy je blokowałem za wypalone totalnie chmury, dwa razy było odblokowane, przy czym teraz pojawiły się te fioletowawe powklejane chmurki zamiast jednej wielkiej białej plamy. Co więcej, nie wiedziałem że ten autor mający dość duży limit ma moderację...A co do pierwszego podanego tu pod dyskusję zdjęcia - uważam że autor zdecydowanie nadużywa szerokiego kąta, sam nie jestem zwolennikiem ucinania słupów, drzew itp w kadrze, ale autor zdjęcia robi tak, jakby zoomu w aparacie nie miał, lub bał się go uzywać. Co do zdjęcia z budową tramwaju - nie blokowałem i bym je zostawił, natomiast zdjęcie Mana na łuku jak dla mnie nie wnosi niczego ciekawego.
Post Reply