845440

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
Post Reply
grzegorz.bilety
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

845440

Post by grzegorz.bilety » 06 Dec 2016, 11:14

Witam!
Zdjęcie: http://phototrans.pl/14,845440,0,Jelcz_ ... _0910.html . Poza perspektywą, powód "drugie zdjęcie z tego samego miejsca". Fakt zdjęcie jest z tego samego miejsca tyko że z innym kadrem. Jelcz wracał z powrotem z kierunku Olsztyna w stronę Klewek, Purdy. Pierwsze zrobione jest jak jechał z kierunku Klewek w stronę Olszyna : http://phototrans.pl/14,845260,0,Jelcz_ ... _0910.html . Czy aby jest to słuszny powód na blokadę ?, Jelon ma tylko trzy zdjęcia, z zdjęć na galerii danych wozów jest mnóstwo z tych samych miejsc i z tego samego dnia.
jacekso
Posts: 123
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: 845440

Post by jacekso » 06 Dec 2016, 15:04

Kierunek jazdy nie ma znaczenia, mogłeś wykazać się większą inwencją w wyborze miejsca i odejść chociaż 100 m dalej i już by nie było powodu do blokady. Argumenty typu "autobus ma mało zdjęć" zupełnie do mnie nie przemawiają.
grzegorz.bilety
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 845440

Post by grzegorz.bilety » 06 Dec 2016, 23:20

Jacku, OK niech nie ma znaczenia. Nie musicie już tego zdjęcia odblokowywać, mi już nie zależy. Ale bynajmniej moje zdjęcie jest wozu w ruchu, zapewne ostatnie jakie będzie miał na tej galerii, a nie tak jak te : http://phototrans.pl/14,843317,0,Autosa ... 00050.html , http://phototrans.pl/14,843326,0,Autosa ... 00050.html , z tego samego miejsca, z tej samej strony autobusu i w dodatku z imprezy :lol: , i wiszę. Więcej przykładów nie chce mi się podawać. W ciągu 10 minut znalazłem podobnych przykładów aż 5, sporo. O masówkach z Katowickiej zajezdni nówek Solarisa nie muszę wspominać. Kilka zdjęć z tego samego miejsca tylko podpięte pod każdy inny wóz, w dodatku pod taborowy którego te Solniczki jeszcze nie mają :lol:. Tak jak by nie można było dodać jedno zdjęcie kilku wozów na raz na jednym zdjęciu i poczekać jak wyjadą na linie aby porobić inne. Więc sami przeczycie własnym poglądom co do robienia zdjęć. Cóż 1000 osób tysiąc zdań.
A tak jeszcze co do mojego zdjęcia Jacku to nie mogłem odejść 100 metrów dalej bo w te miejsce pojechałem po to aby zrobić specjalnie zdjęcie Sindbada na przejeździe kolejowym : http://phototrans.pl/14,829217,0,Setra_ ... D_140.html . Więc o moją inicjatywę nie musisz się martwić. Ja już zakończyłem dodawanie jakichkolwiek zdjęć na tej galerii.
jacekso
Posts: 123
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: 845440

Post by jacekso » 07 Dec 2016, 13:56

Ot, kolejny foch w historii TWB. Trudno już zliczyć takich "obrażalskich", a ilu z nich wracało i ponownie dodawało te same zdjęcia. I znów po jakimś czasie rzucali focha, by po kilku miesiącach ponownie wrócić. Albo zakładali własne galerie zdjęć, które oglądała garstka osób. Byli też tacy, którzy oprócz zdjęć kasowali również metryki pojazdów, które dopisali.
Powodzenia.
grzegorz.bilety
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 845440

Post by grzegorz.bilety » 07 Dec 2016, 14:27

Jacku, to nie jest foch, tylko kolejny raz muszę się tłumaczyć, wyjaśniać z powodu blokady zdjęcia które zostało zablokowane według mnie nie słusznie. Zdjęć z tego samego miejsca na galerii jest mnóstwo, jeden przykład podałem i o jednym napisałem bez zdjęć, ale pewnie wszyscy wiedzą o jakie zdjęcia z zajezdni PKM Katowice i nie tylko z zajezdni z Katowic chodzi. Na 100% zdjęć które kiedykolwiek mi zablokowano to jak pamiętam może 3-4 skasowałem sam a reszta się wybroniła bo były niesłusznie zablokowane. Chodzi o równe traktowanie każdej osoby na galerii tak samo. Ciekawi mnie czy bloker który zablokował zadał sobie trud aby zobaczyć że zdjęcie Jelcz jest zrobione z innym kadrem, czy aby wystarczyło mu zobaczenie daty im i drugim zdjęciu że na jednym i drugim zdjęciu widać przejazd kolejowy. Co do mojego postanowienia to jest definitywne, nudzi mnie te ciągłe czepialstwo co po niektórych osób które już od dawna nie dodają zdjęć a komentują jak by byli totalnymi znawcami fotografii, przez to prowokują rożne sprzeczki. Ja Jacku nie jestem osobą która rzuca słów na wiatr, nie jestem osobą która specjalnie miała by kasować na złość wszystkie metryczki które dodała i też nie mam zamiaru zakładać jakiejkolwiek galerii na własną rękę. Już kiedyś na początku pisałem że od dziecka interesowałem się KM i zdjęcia postanowiłem robić z zamiłowania do KM. Dalej będę je robił dla siebie, dokumentował KM w Olsztynie.
jacekso
Posts: 123
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: 845440

Post by jacekso » 07 Dec 2016, 14:55

Idiotyczne jest podawanie przykładu zdjęć z imprezy, na której siłą rzeczy jest kilkanaście osób, a czasem i kilkadziesiąt, a miejscówek często nie jest zbyt wiele. Oczywiście identyczne kadry z imprez nie są dopuszczalne na TWB, a podany przez Ciebie przykład to dwa różne kadry.
grzegorz.bilety
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 845440

Post by grzegorz.bilety » 07 Dec 2016, 16:27

Dobra koniec chorej dyskusji, jeśli dla Ciebie to s dwa różne kadry to mnie rozbawiłeś :lol: :lol: :lol: :lol: , ten sam bok wozu te samo miejsce, ten sam w kadrze pociąg i taki sam krajobraz, tylko drug osoba stoi bardziej z boku. Po pierwsze zdjęcia wozu z imprez jest łatwiej zrobić bo wszystko jest przygotowane, kierowca ustawia wóz tak jak robiący zdjęcia chcą. Na zdjęcia w ruchu liniowym lub spotkanego autobusu przypadkiem nie ma czasem czasu aby się przygotować do zdjęcia, wtedy jest to spontan. Pierwsze zdjęcie Jelcza zrobione o 13:58, powrót jego i zrobienie drugiego jak wracał o 14:11, nie spodziewałem się że za 13 minut będzie wracał. Musiał dojechać do pobliskiej wsi Szczęsne i zaraz wracać. Ale o czym ja z Tobą dyskutuję jesteś mądrzejszy od wszystkich, Twoje zdanie zawsze ważniejsze jak przy tym zdjęciu viewtopic.php?f=7&t=14927 , wiele osób miało odmienne zdanie od Ciebie a Ty dalej swoje. Ja już kończę dyskusję na ten temat. Życzę wszystkim dalszej dobrej zabawy na tej galerii, bawcie się dobrze.
User avatar
projektor_ols
Posts: 208
Joined: 30 Jun 2007, 00:00
Location: Olsztyn

Re: 845440

Post by projektor_ols » 07 Dec 2016, 20:59

Tak abstrahując to to zablokowane zdjęcie jest lepsze od tego co wisi nadal. xD Jak już to powinno zostać na odwrót wyrzucone.

A i visto nie fochaj się, czekam na zdjęcie z Kortowiady tak w ogóle. :P
grzegorz.bilety
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 845440

Post by grzegorz.bilety » 09 Dec 2016, 19:40

Ooo, macie kolejny przykład zdjęcia z tego samego miejsca i z tego samego dnia, tego samego wozu http://phototrans.pl/14,846645,0,Merced ... _9110.html , http://phototrans.pl/14,846644,0,Merced ... _9110.html . Zdjęcie jeszcze tym bardziej z zajezdni :lol: :lol: :lol: . To kpina, nawet innego kadru nie ma na tym zdjęciu co do pierwszej foty zdjęcia tego wozu. Może bloker który blokował moje foto powinien iść do okulisty, tak jak ja powinien nosić okulary ?.
jacekso
Posts: 123
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: 845440

Post by jacekso » 09 Dec 2016, 20:18

Nie umiesz odejść z godnością?
Post Reply