Blokada zdjęcia

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
Post Reply
User avatar
Dawid_2690
Posts: 52
Joined: 11 Jun 2007, 00:00
Contact:

Blokada zdjęcia

Post by Dawid_2690 » 12 Aug 2017, 00:05

http://phototrans.pl/14,880980,0,Solari ... 2_879.html

Mam wątpliwości czy zdjęcie jest słabe.
Pozdrawiam Dawid Szramke
rafalniescior
Posts: 23
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Lublin

Re: Blokada zdjęcia

Post by rafalniescior » 13 Aug 2017, 21:29

Może troszkę ciasno jest ale poza tym nie jest tak źle aby kwalifikowało się do zablokowania. Przynajmniej taka moja ocena.
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Blokada zdjęcia

Post by egon » 13 Aug 2017, 21:45

Ja też tak uważam, IMO zdjęcie nie zasługuje na zablokowanie. No ale ja nie mam żadnej literki... ;)
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
kjacobson
Posts: 214
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Blokada zdjęcia

Post by kjacobson » 21 Aug 2017, 16:15

Moim zdaniem zasługuje, słabe jest. W Bydgoszczy poziom ma iść w górę a nie w dół.
User avatar
Szeryf
Posts: 141
Joined: 24 Apr 2008, 00:00
Location: Świdnica
Contact:

Re: Blokada zdjęcia

Post by Szeryf » 21 Aug 2017, 17:58

Ja osobiście uważam, że zdjęcie nie powinno być zablokowane. Często zdarza się że ktoś potrzebuje podpatrzyć jakiś szczegół np. do tworzenia specyfikacji, a tu nagle okazuje się że nie ma z czego, bo przykładowo wisi 500 zdjęć samych tzw. "pejzażowych". W tym konkretnym przypadku mamy dobry portret, którego ten wóz jeszcze nie miał.
ImageImage
User avatar
kjacobson
Posts: 214
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Blokada zdjęcia

Post by kjacobson » 24 Aug 2017, 16:20

Taki wspaniały ten portret, że autor nawet nie zadał sobie trudu takiego kadrowania żeby nie uciąć latarni. Pętla istnieje, autobusy też więc zdjęcie takie można zrobić ponownie i wszyscy będą zadowoleni. Inna sprawa że czasem trzeba pomyśleć przed naciśnięciem spustu migawki a nie walić zdjęcia na zasadzie stoi to zrobię a potem płakać że wyleciało poza perspektywę.
User avatar
Szeryf
Posts: 141
Joined: 24 Apr 2008, 00:00
Location: Świdnica
Contact:

Re: Blokada zdjęcia

Post by Szeryf » 24 Aug 2017, 21:48

Zgadzam się z Tobą w 100%, ale jest również druga strona medalu.
Każdy wóz dodany na TWB powinien mieć co najmniej jedno takie zdjęcie raz na ok. 5 lat, a w międzyczasie hulajdusza w plenerach. To właśnie urozmaica tą galerię i każdy znajdzie wtedy to, czego poszukuje.
Przykład : Pisałem ostatnio wiele rzeczy do naszej specyfikacji na zakup nowych autobusów. Chcąc co nie co podpatrzyć we wrocławskich MANach, na ponad 500 zdjęć tego modelu nie znalazłem ŻADNEGO porządnie skadrowanego z bliska z jego prawej strony. Same plenery, przody wozu gdzieś w mieście, które owszem są ładne, ale mają się nijak dla osób poszukujących czegoś konkretnego.
Kolejny przykład : nowy tester Autosana 12LF, pełno zdjęć i ani jednego z tyłu, co akurat mnie bardzo interesowało pod względem tworzenia specyfikacji.
Nie znam tego autora, ani terenu gdzie zostało wykonane to zdjęcie. Jednakże ucięta latarnia w tym konkretnym przypadku w ogóle mi nie przeszkadza, bo zdjęcie jest proste, dobrze obrobione i dobrze ukazuje szczegóły wozu. Gdyby latarnia była cała, to zapewne autobusy byłyby w dalszej perspektywie. Być może odsłoniłby się kolejny element, który znowu trzeba by było ująć w całości itd.
ImageImage
Post Reply