914665

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: 914665

Post by empi » 27 Feb 2018, 23:10

KuBul wrote:
27 Feb 2018, 22:57
cypis876 wrote:
27 Feb 2018, 14:17
I zycze ci zebys kiedyś za publikacje wizerunku przy takim przekonaniu trafił do sądu wtedy może się nauczysz że jak ktoś nie chcę wizerunku to się go zamazuje.
Mylisz się.
Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83)
Art. 81, pkt 2:
Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Dodawanie zdjęć z zamazanymi twarzami jest zabronione regulaminem Fotogalerii (Zasady dodawania zdjęć - pkt 4.4: "It is forbidden to add photos with blurred or modified faces or registration plates in graphical programs."), nie wiem nad czym tu w ogóle dyskutować.
Dodam tylko, że na zdecydowanej większości zdjęć kierowcy nie są zbyt dobrze widoczni i nie można powiedzieć o nich więcej, niż że są "szczegółem całości" uwiecznionej na zdjęciu, i zwykle szkoda, bo coraz częściej dopytują się o przesłanie pamiątkowego zdjęcia. Żeby kierowca był dobrze widoczny trzeba zwykle ciasno kadrować autobus, co nie jest na tej galerii mile widziane. Poza tym czasami wyraźnie widać kierowcę gdy oświetla go zachodzące słońce. Czyli - sytuacje, w których dobrze widać kierowcę, są raczej rzadkie i można ich uniknąć inaczej planując ujęcie, a w ostateczności - po prostu nie publikować takiego zdjęcia i zostawić je na pamiątkę albo do dodania za kilka lat.

Nie wiedziałeś o tym - ok, nie zgadzałeś się z tym - ok. Porozmawialibyśmy o tym na forum, może byśmy doszli do jakiegoś porozumienia, może by się okazało, że sytuacja się zmieniła i ogólnie większość użytkowników teraz sama chce, by wszystkie twarze pozamazywać. Ale nie oczekuj poważnego traktowania przy takim poziomie chamstwa, jaki pokazałeś ignorując blokadę, dodając ponownie zdjęcie licząc bezczelnie na przeoczenie (ciekawe ile razy ci się to udało?) i rzucając się w komentarzach.

Chciałem jeszcze poczekać jak się rozwinie dalej sytuacja, ale widzę, że inaczej się nie da - polecam ochłonąć na dwutygodniowym urlopie od Phototrans.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply