949263

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
User avatar
rafix461
Posts: 42
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

949263

Post by rafix461 » 29 Oct 2018, 08:44

Czy aż tak te Toi-toi i ten autobus bliżej lewej krawędzi przeszkadza ?. Chciałem łapać autobus podczas skrętu i aby na zdjęciu był widoczny klimat wszystkich świętych ( handel przy cmentarzu). Jak dodaję zdjęcia centralnym kadrem to źle, jak dodam zdjęcie z autobusem w mocnym punkcie to też źle. Jak ja mam się tu w końcu odnaleźć ?. Staram się jak mogę a tylko same pretensje, tak jak z zdjęciem MANa 2035. Nie każdy od razu staje się profesjonalistą w dziedzinie fotografii, zamiast zachęcać do dalszych działań tylko mnie zniechęcacie blokując nie aż takie złe zdjęcia. http://phototrans.pl/14,949263,0,MAN_NG313_1104.html - Wiem, że nie każdy może to widzieć, więc jeszcze dodam samo zdjęcie https://iv.pl/viewer.php?file=64873655635583722197.jpg
https://iv.pl/viewer.php?file=88662706909120678721.jpg - Zdjęcie Mana, które dostało taki sam powód "Autobus na krawędzi kadru"
grzegorz.bilety
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 949263

Post by grzegorz.bilety » 29 Oct 2018, 10:26

Może mi i nie wypada pisać pod tym postem bo osobiście znam Rafixa. Nawet podczas robienia zdjęcia #2035 byliśmy razem na fotkach. Ale według mnie jest to już lekka przesada, czepianie się o takie zdjęcia z takimi kadrami. Fakt jest jeden autobusy są ciut za blisko krawędzi, ale nie aż tak za blisko aby to dyskwalifikowało tego typu fotki. Znam trochę tego autora i wiem że ma spory zapał do robienia zdjęć, lecz widzę że zaczyna mieć już chyba dość wiecznych pretensji i czepiania się o wszystko. Skoro tu napisał to pewnie tak jest. Szkoda żeby go zniechęcić :(. Zamiast dawać mu wskazówki co do jego zdjęć to widzę że lepiej od razu z grubej rury wywalać fotki "poza perspektywę". Nawet nie wiedziałem że w poczekalni jest coś takiego jak "perspektywy". Widzę że jeden bloker się za bardzo chyba uwziął na jego zdjęcia.
User avatar
Kolins
Posts: 181
Joined: 22 May 2005, 00:00
Location: Wejherowo
Contact:

Re: 949263

Post by Kolins » 29 Oct 2018, 11:02

Panowie, co do tego Mana...
Autobus jest na skraju zdjęcia, do tego on z tego zdjęcia... wyjeżdża.
Nie odrobiliście lekcji z np. tej strony:

http://www.fotografuj.pl/Article/ABC_ko ... ialu/id/60

lub z tej:
https://psychologiafotografii.pl/kompoz ... jpodzialu/
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: 949263

Post by mrozard » 29 Oct 2018, 11:09

grzegorz.bilety wrote:
29 Oct 2018, 10:26
Może mi i nie wypada pisać pod tym postem
I z racji na wypieprzenie wszystkich swoich zdjęć bo się obraziłeś na cały świat nie powinieneś w ogóle się odzywać.
User avatar
rafix461
Posts: 42
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 949263

Post by rafix461 » 29 Oct 2018, 12:42

Co do tego zdjęcia 2035 to się zgodzę, że on wyjeżdża z kadru ale w zdjęciu 1104 już tego błędu nie ma. Jedyną wadą jest autobus w przy lewej krawędzi, chociaż według mnie to nie jest wada.
grzegorz.bilety
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 949263

Post by grzegorz.bilety » 29 Oct 2018, 13:09

"I z racji na wypieprzenie wszystkich swoich zdjęć bo się obraziłeś na cały świat nie powinieneś w ogóle się odzywać."
Mrozard, nie cwaniakuj. Jeżeli nie potrafisz się wypowiedzieć co do tematu tego postu to lepiej Ty zamilcz i nie wywołuj niepotrzebnej kłótni. Ciebie to gó.no powinno interesować że wykasowałem moje zdjęcia. Nie żałuję tego że "wypieprzyłem" swoje zdjęcia bo jak widzę co się tu dzieje to nie mam ochoty na to aby tu wisiały. Robię zdjęcia dla własnej przyjemności. Tyle dla Twojej informacji.
dobrasm
Posts: 97
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Contact:

Re: 949263

Post by dobrasm » 29 Oct 2018, 14:11

Co do zdjęcia MANa 1105 to jest ono w mojej ocenie na granicy akceptacji. Fajnie, że nic nie jest ucięte, że obróbka i jakość odzwierciedlają to jak to naprawdę było, ale niestety fotografia rządzi się swoimi prawami, a główna z nich "zasada trójpodziału" tu nie została zastosowana, stad też pewnie bloker zadecydował o zdjęciu perspektywy. Co do zdjęcia 2035. Bez obrazy, ale zacznijmy od tego, że jest krzywe,a resztę powiedzieli "koledzy". Próbować dalej, jak najwięcej robić zdjęć, bo praktyka czyni mistrza. ;)
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: 949263

Post by mrozard » 29 Oct 2018, 14:40

grzegorz.bilety wrote:
29 Oct 2018, 13:09
Mrozard, nie cwaniakuj. [...]
To usuń konto, skoro nie jest ci do niczego potrzebne bo zdjęć tu nie wstawiasz, a rzucasz się do każdego blokera że podejmuje złe decyzje.
grzegorz.bilety
Posts: 52
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 949263

Post by grzegorz.bilety » 29 Oct 2018, 15:33

mrozard wrote:
29 Oct 2018, 14:40
To usuń konto, skoro nie jest ci do niczego potrzebne bo zdjęć tu nie wstawiasz, a rzucasz się do każdego blokera że podejmuje złe decyzje.
Mrozard, czy Ty faktycznie jesteś taki pusty, czy nie umiesz czytać z zrozumieniem. Gdzie napisałem tu bezpośrednio czepiając się któregoś blokera ?. Nie wymieniłem żadnego blokera z niku na TWB. Napisałem tylko że jeden z blokerów "chyba" się na jego zdjęcia uwziął. Wiem że raz niepotrzebnie wdał się w pyskówkę pod jednym z swoich zdjęć w poczekalni, i dlatego myślę że jednym z powodów blokowanie jego zdjęć może też być ta niepotrzebna sytuacja. Uważam że świeżym osobom raczkującym dopiero na TWB powinno się pomagać na początku tak jak mi pomagało parę osób. Dawać jakieś wskazówki i rady, a nie od razu z grubej rury blokować wszystko. Myślę że nie tak to powinno być. Na koniec Mrozard pomyśl trochę za czym zaczniesz się do kogoś czepiać próbując wywołać kolejną gównoburzę. Jeśli chcesz to sam usuń sobie konto i nie pisz komuś co ma robić. Konto nie jest mi potrzebne do dodawania zdjęć, lecz do dodawania wozów z mojej okolicy.
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: 949263

Post by egon » 29 Oct 2018, 18:00

Kolins wrote:
29 Oct 2018, 11:02
Panowie, co do tego Mana...
Autobus jest na skraju zdjęcia, do tego on z tego zdjęcia... wyjeżdża.
Nie odrobiliście lekcji z np. tej strony:

http://www.fotografuj.pl/Article/ABC_ko ... ialu/id/60

lub z tej:
https://psychologiafotografii.pl/kompoz ... jpodzialu/
Wszystko zależy od okoliczności, w jakich zdjęcie jest robione i co jest fotografowane. Spróbowałby tu ktoś wrzucić zdjęcie autobusu w lewym górnym rogu, to zaraz zostałby ochrzaniony, że za dużo ziemi, za mało nieba, itp. Ta reguła się w wielu przypadkach nie sprawdza w fotografii komunikacyjnej. Nie lubię myślenia schematami - to jest dobre przy potrzebie szybkiego rozwiązania poważnego problemu, ale tu nikt nikogo nie pogania, jest czas na analizę, jak zdjęcie skadrować. Lecz trzeba przyznać, że autobus wyjeżdżający z kadru na drugim zdjęciu nie wygląda najlepiej. A na tym pierwszym - trudno, obciąłbym koronę tego drzewa do górnej granicy lasu (czy co to tam jest za cmentarzem) i dzięki temu z prawej strony powinno się dać wykadrować znak i haźle. Choć znowu byłby problem obciętej latarni...

A jeśli kolega Rafix chce rady, to mam taką: rób zawsze serię zdjęć (3 - 5) i wybierz najlepsze.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
Post Reply