1027811, 1027820

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
Post Reply
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

1027811, 1027820

Post by empi » 26 Apr 2020, 01:23

http://phototrans.pl/14,1027820,0,Merce ... 026FJ.html
http://phototrans.pl/14,1027811,0,VDL_B ... _M410.html

Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić komuś, kto się stara zrozumieć zasady panujące na Phototrans, co to znaczy "słaby kadr" i "słaba kompozycja"?
Czy jest różnica między zablokowaniem zdjęcia a nie zaplusowaniem zdjęcia?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: 1027811, 1027820

Post by empi » 26 Apr 2020, 15:01

Nikt nie odpisał, ale jednak "blokada" zniknęła. Spróbuję więc napisać o co mi chodzi.

Na Phototrans chce się dostać wielu zagranicznych użytkowników. Mnóstwo z nich reprezentuje fatalny poziom jakości zdjęć i przyjmowania obowiązujących tu zasad, z nimi właściwie nie ma po co i o czym gadać. Ale jest też grupa, która bardzo się stara, chce zrozumieć i nauczyć się. Niestety, ja się wykładam na tłumaczeniu co oznacza "słaby kadr" i "słaba kompozycja" w odniesieniu do zwyczajnego portretu. Bo jeżeli wypunktuję wszystkie wady i usłyszę w odpowiedzi "no ja wiem, to nie jest najlepsze zdjęcie, ale naprawdę jest tak złe, że nie ma tu dla niego miejsca?" to rozkładam ręce. I modlę się, żebym zaraz nie dostał kilkunastu linków do dokładnie takich samych zdjęć już u nas pododawanych.
Zwłaszcza, jeżeli to są debiuty. Zwłaszcza, jeżeli stara się je dodać osoba, która oferuje nam nieograniczony dostęp do bardzo szczegółowych danych dotyczących kilku tysięcy autobusów i chce je powklepywać tutaj. Zwłaszcza, jeżeli to są zdjęcia technicznie wystarczająco dobre - nie są nieostre, pod słońce, skompresowane. Zwłaszcza, jeżeli spora część zagranicznych galerii nie widzi niczego złego w publikowaniu portretów i wygląda to z zewnątrz na jakiś nasz niezrozumiały fetysz.

Tak więc naprawdę proszę o elastyczność, bo Phototrans to nie tylko 50 plusów za 50. zdjęcie centymetrowej wielkości Solarisa na tle pola rzepaku.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply