329404

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
User avatar
karol_905
Posts: 11
Joined: 14 Dec 2007, 00:00
Location: Polska, Radom

329404

Post by karol_905 » 31 May 2009, 11:16

Proszę o powód zablokowania zdjęcia: http://phototrans.eu/14,329404,0.html

Nie obchodzi mnie powód "bo od tyłu". Wiele osób robi zdjęcia autobusów od tyłu, więc czemu ja nie mógłbym tego robić :?: :roll:
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: 329404

Post by decomposed05 » 31 May 2009, 11:58

z 2 metrów.
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: 329404

Post by Marek Landowski » 01 Jun 2009, 20:56

Deco: Mam taki pomysł. Czy po kliknięciu "Zablokuj zdjęcie" nie mogłoby się otworzyć okno z rubryką "Powód zablokowania", gdzie bloker wpisałby powód i nikt by się nie musiał pytać 100 razy na forum - "dlaczego?"? Ewentualnie zamiast pola do wpisywania, lista rozwijana: przejarane, zbyt blisko, zbyt ciemne, nie widać autobusu, zasłonięty autobus, za ciężkie, za słaba jakość, powtórka, nie lubię autora, inny. Ułatwiłoby to życie zarówno blokerom, jak i autorom zdjęć. Oczywiście powód wyświetlałby się pod czerwonym ostrzeżeniem na stronie zdjęcia, albo coś w tym stylu. :)

Pozdrawiam

Marek
TMSA
Posts: 82
Joined: 05 Jun 2007, 00:00
Location: Chrzanów

Re: 329404

Post by TMSA » 01 Jun 2009, 21:09

Marek Landowski wrote:Deco: Mam taki pomysł. Czy po kliknięciu "Zablokuj zdjęcie" nie mogłoby się otworzyć okno z rubryką "Powód zablokowania", gdzie bloker wpisałby powód i nikt by się nie musiał pytać 100 razy na forum - "dlaczego?"? Ewentualnie zamiast pola do wpisywania, lista rozwijana: przejarane, zbyt blisko, zbyt ciemne, nie widać autobusu, zasłonięty autobus, za ciężkie, za słaba jakość, powtórka, nie lubię autora, inny. Ułatwiłoby to życie zarówno blokerom, jak i autorom zdjęć. Oczywiście powód wyświetlałby się pod czerwonym ostrzeżeniem na stronie zdjęcia, albo coś w tym stylu. :)

Pozdrawiam

Marek
Albo żeby ułatwić życie cenzorowi stworzyć formularz (coś w stylu ankiety, kilka punktów z najpopularniejszymi błędami popełnianymi przez autorów zdjęć), gdzie wybierano by jeden lub kilka wariantów, które później wyświetlałoby się pod zablokowanym zdjęciem w dodatkowej ramce, np:
Powód zablokowania zdjęcia:
1. Ciemne
2. Nieostre
3. Krzywe
itd.
Ewentualnie wariant "Inny...", gdzie cenzor mógłby sam wypowiedzieć się szerzej. ;)
Pozdrawiam!
krzysiekz
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: 329404

Post by decomposed05 » 01 Jun 2009, 21:18

Albo żeby ułatwić życie cenzorowi stworzyć formularz (coś w stylu ankiety, kilka punktów z najpopularniejszymi błędami popełnianymi przez autorów zdjęć), gdzie wybierano by jeden lub kilka wariantów, które później wyświetlałoby się pod zablokowanym zdjęciem w dodatkowej ramce, np:
Powód zablokowania zdjęcia:
1. Ciemne
2. Nieostre
3. Krzywe
itd.
Ewentualnie wariant "Inny...", gdzie cenzor mógłby sam wypowiedzieć się szerzej . ;)[/quote]

To ma sens.
User avatar
Szeryf
Posts: 141
Joined: 24 Apr 2008, 00:00
Location: Świdnica
Contact:

Re: 329404

Post by Szeryf » 01 Jun 2009, 21:28

Marek Landowski wrote:Deco: Mam taki pomysł. Czy po kliknięciu "Zablokuj zdjęcie" nie mogłoby się otworzyć okno z rubryką "Powód zablokowania", gdzie bloker wpisałby powód i nikt by się nie musiał pytać 100 razy na forum - "dlaczego?"? Ewentualnie zamiast pola do wpisywania, lista rozwijana: przejarane, zbyt blisko, zbyt ciemne, nie widać autobusu, zasłonięty autobus, za ciężkie, za słaba jakość, powtórka, nie lubię autora, inny. Ułatwiłoby to życie zarówno blokerom, jak i autorom zdjęć. Oczywiście powód wyświetlałby się pod czerwonym ostrzeżeniem na stronie zdjęcia, albo coś w tym stylu. :)

Pozdrawiam

Marek
Nie jestem cenzorem i nie jestem oficjalnie długo na twb, ale osobiście również podpisałbym się pod pomysłem Marka, nawet jeżeli chodziłoby o moje zdjęcia, które od czasu do czasu potrafię skaszanić, ale miałbym jakąś wskazówkę, co i jak i starałbym się już tych błędów nie popełniać w przyszłości.
ImageImage
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: 329404

Post by Adam G.1 » 01 Jun 2009, 22:32

uważam, że myślący logicznie cenzor i tak napisze powód w komentarzu - nie chodzi przecież o to, żeby kogoś z TWB wyeliminować, ale o to, żeby robił lepsze zdjęcia :)

pomysł rzecz jasna popieram, zdaje mi się zresztą, że ktoś go już tu kiedyś dawno temu prezentował :)
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: 329404

Post by Marek Landowski » 02 Jun 2009, 10:29

Adam G. - tak jak już było w innym temacie napisane. Niektórzy Ci napiszą, co jest nie tak, a niektórzy nie. Jeden zablokuje, bo Cię nie cierpi, ale wrzuca gorsze zdjęcie i ono wisi. Tak - niestety zdarzają się też knoty od cenzorów, ale nie będę wklejał linka, bo dostanę "po łapach". :) (nie chodzi o Ciebie)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: 329404

Post by empi » 02 Jun 2009, 11:08

Wydaje mi się, że aktualnie funkcjonujący system jest dobry - cenzor powinien odpisać na forum powód zablokowania. Dzięki temu sprawa ma szansę być bardziej obiektywnie oceniona, bo każdy cenzor będzie mógł zobaczyć czemu zablokowano tę fotkę. A w komentarzach to nie wyjdzie poza cenzora blokującego i autora zablokowanego zdjęcia.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: 329404

Post by Marek Landowski » 02 Jun 2009, 11:17

W moim systemie wyjdzie na wszystkich cenzorów, bo i tak zablokowane zdjęcie widoczne jest dla autora i ludzi z B. :)
Post Reply