Chcę zmienić zdjęcie

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
mateusz.el
Posts: 19
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Chcę zmienić zdjęcie

Post by mateusz.el » 13 Jun 2009, 12:22

Przed chwilą zostało zablokowane moje zdjęcie.Chciałem je podmienić na lepsze, ale niestety nie mogę zmienić pliku ze zdjęciem, tak jak to było wcześniej.Jak teraz mogę zmienić zdjęcie, aby zostało ono odblokowane?
TMSA
Posts: 82
Joined: 05 Jun 2007, 00:00
Location: Chrzanów

Re: Chcę zmienić zdjęcie

Post by TMSA » 13 Jun 2009, 14:11

mateusz.el wrote:Przed chwilą zostało zablokowane moje zdjęcie.Chciałem je podmienić na lepsze, ale niestety nie mogę zmienić pliku ze zdjęciem, tak jak to było wcześniej.Jak teraz mogę zmienić zdjęcie, aby zostało ono odblokowane?
Nie możesz zmienić zdjęcia, musisz się pogodzić z blokadą. :P
Pozdrawiam!
krzysiekz
mateusz.el
Posts: 19
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Chcę zmienić zdjęcie

Post by mateusz.el » 13 Jun 2009, 15:07

Szkoda, że nie można zmienić :( .A jest jakiś limit zablokowanych zdjęć, tj. jak będzie ich np. 5, to tracimy konto?
User avatar
amuth
Posts: 66
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Location: 50°14'04"N, 18°59'59"E
Contact:

Re: Chcę zmienić zdjęcie

Post by amuth » 13 Jun 2009, 16:49

mateusz.el wrote:Szkoda, że nie można zmienić :( .A jest jakiś limit zablokowanych zdjęć, tj. jak będzie ich np. 5, to tracimy konto?
ZTCW to nie :P
Ale pomysł powinien pójśc pod rozwagę :twisted:
ɐıɹǝlɐƃ || ¡ɯɐıʍɐɹpzod ǝıuzɔǝpɹǝs
User avatar
m3ntor
Posts: 144
Joined: 07 Oct 2007, 00:00
Location: Wrocław - Zalesie

Re: Chcę zmienić zdjęcie

Post by m3ntor » 14 Jun 2009, 00:35

Po coś w sumie jest ten "Współczynnik blokowania".
TMSA
Posts: 82
Joined: 05 Jun 2007, 00:00
Location: Chrzanów

Re: Chcę zmienić zdjęcie

Post by TMSA » 14 Jun 2009, 10:58

m3ntor wrote:Po coś w sumie jest ten "Współczynnik blokowania".
Od tracenia konta to są ostrzeżenia. Współczynnik blokowania niech spełnia swoją dotychczasową funkcję, czyli informuje, ile knotów danemu userowi zostało zablokowanych.
Pozdrawiam!
krzysiekz
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Chcę zmienić zdjęcie

Post by af_robert » 14 Jun 2009, 17:45

TMSA wrote:
m3ntor wrote:Po coś w sumie jest ten "Współczynnik blokowania".
Od tracenia konta to są ostrzeżenia.
..ostrzezenia z kolei są od nadawania userowi statusu "Restricted" ..coby w bazie wiecej nie balaganil ;)

Od tracenia konta to jest SZAJSOLOTEK. :twisted:
dan
Posts: 10
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Contact:

Re: Chcę zmienić zdjęcie

Post by dan » 15 Jun 2009, 14:52

Uważam, że dawanie całkiem innego zdjęcia zamiast zablokowanego rzeczywiście nie miało sensu, ale moim zdaniem powinna istnieć możliwość podmiany na to samo, względnie podobne, ale lepiej obrobione.
User avatar
amuth
Posts: 66
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Location: 50°14'04"N, 18°59'59"E
Contact:

Re: Chcę zmienić zdjęcie

Post by amuth » 15 Jun 2009, 15:58

dan wrote:Uważam, że dawanie całkiem innego zdjęcia zamiast zablokowanego rzeczywiście nie miało sensu, ale moim zdaniem powinna istnieć możliwość podmiany na to samo, względnie podobne, ale lepiej obrobione.
a nie lepiej od razu wrzucić zdjęcie przetworzone w sposób staranny? ;-)
Przecież za 0,5st krzywizny nikt nie blokuje - z reguły jest komentarz i czas na poprawki. A jak wrzucisz przepalonego knotka "z dwóch metrów", to choćbyś się wściekł to nic z niego nie wyciągniesz...
ɐıɹǝlɐƃ || ¡ɯɐıʍɐɹpzod ǝıuzɔǝpɹǝs
dan
Posts: 10
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Contact:

Re: Chcę zmienić zdjęcie

Post by dan » 20 Jun 2009, 16:01

Jasne, że są zdjęcia, którym nic nie pomoże, żadna obróbka. Szczególnie robione za blisko, ucięte, mocno przepalone itp. Ale kiedy chodzi o kolory, czy to, że za ciemne. To często wymaga poeksperymentowania i czasami trudno od razu trafić w najlepszą konfigurację. Cenzor ma większe doświadczenie i może widzieć, że coś da się lepiej obrobić, co wpłynie mobilizująco na autora.

Podam swój przykład (zdjęcie zostało zablokowane, już po moim poprzednim poście, także nie pisałem go "pod siebie").
http://www.phototrans.eu/14,334475,0.html
http://www.phototrans.eu//images/photos ... 334475.jpg
"Powody: Za jasne (prześwietlone), Słaby kadr, Słaba kompozycja, Sprane kolory (2009-06-20 08:36:35)"

Dwa środkowe powody wydaje mi się, że sprowadzają się do jednego, nie ma nic oryginalnego w kompozycji. Zgadzam się, ale na dworcu trudno o kompozycję, to jest portret, a ich dużo na TWB, dodałem bo autobus miał tylko 1 zdjęcie i to z drugiego boku. I kompozycji faktycznie nie zmieni się przez zmianę foty, no chyba, że była robiona seria zdjęć i podmieni się na troszkę inne.

Ale dwa skrajne powody moim zdaniem są do wyeliminowania przez powtórną obróbkę. Czemu od razu inaczej nie obrobiłem? Bo dla mnie były takie kolory do zaakceptowania, dla cenzora nie, ok on ma większe doświadczenie, ale chciałbym, żeby była możliwość się poprawić. Powtórna obróbka usunęła przepalenie, super nauczyłem się czegoś o fotografii, nie to szkoda, usuwam, ale spróbowałem.

Mnie nie chodzi szczególnie o odblokowanie tej fotki, ale o to, żeby zastanowić się, czy w zablokowanych zdjęciach nie zabrać możliwości "zmień pojazd" zamiast "zmień zdjęcie".
Post Reply