SOR - Sevibus

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
Mig7
Posts: 24
Joined: 17 Apr 2005, 00:00

SOR - Sevibus

Post by Mig7 » 28 Apr 2010, 12:47

Pozwolę sobie tutaj na kilka słów komentarza odnośnie ostatniej blokady zdjęcia zamieszczonego przez kolegę (PR), a mojego autorstwa. Zdjęcie ilustrowało testowany w Sevibus Wrocław autobus SOR C12. Nie było idealnej jakości, choć i nienajgorsze, ale zostało podmienione, zdaniem szefostwa, na lepsze ujęcie. Ujęcie tego pojazdu z daleka, z przodu (nie widać nawet układu drzwi). Za to widać pole, sznur samochodów i jakąś wioskę z dala. I jak to rozumieć? Zdjęcia dzielić można na artystyczne - np. takie http://www.phototrans.eu/14,302980,0,Au ... 00001.html, albo poglądowe - np. http://www.phototrans.eu/14,279071,0,Au ... 00002.html, ilustrujące autobus z bliska i będące cennym źródłem dla miłośników. Ale co to jest - http://www.phototrans.eu/14,405223,0,SO ... _8087.html? Ohydne zdjęcie nie będące ani artystycznym, ani ciekawym, ani poglądowym. I pozwolę sobie teraz na krytykę. Co tak naprawdę chce osiągnąć szefostwo twb, prowadząc taką stronę? Jest to banda zarozumiałych ludzi, którzy wynaleźli sobie sposób na krytykowanie innych, poniżanie ich. Nie zależy im na stworzeniu wiarygodnego źródła wiedzy o pojazdach zbiorowej komunikacji, bo i sami o nich pojęcia nie mają. Gdy nie mają się do czego przyczepić, piszą, że zdjęcie jest nudne, albo że takich Jelczy/Autosanów mają już zbyt wiele. Co innego Ikarus - rzekomy przedmiot kultu szefa. Na tej płaszczyźnie mozna poszaleć. Albo z innej strony - dobrzy znajomi elity mogą tu dać chłam, inni nawet nie dostaną konta. Znam wiele osób, które ze swą cenną wiedzą i zdjęciami z twb odeszli. Bo to są BURAKIi (tak na nich mówi wielu sympatyków komunikacji), w przenośni ładnie ich ktoś określił mianem Nadzór Ruchu TWB (w aluzji do koloru radiowozów wrocławskiego nadzoru ruchu MPK). Wy - pseudoelita (empi, decompozed itd.) - nie znacie nic prócz krytyki. Jesteście zerem. I proszę bardzo, zablokujcie moje konto. Wolę poświęcić czas na poważniejsze kwestie, niż kłącenie się z wami o zdjęcia. Dlatego nie zamieszczam od dawna żadnych, mam na koncie bodajże trzy. Usuńcie je, dam je w inne miejsce, by ktoś, kto się naprawdę interesuje transportem, mógł zobaczyć, co kiedyś jeździło. Pozdrawiam tych wszystkich, którzy są po prostu sympatykami transportu, a nie miłośnikami poniżania innych.
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: SOR - Sevibus

Post by Adrian Henszel » 28 Apr 2010, 13:01

Przede wszystkim to zdjęcie zostało wykonane aparatem, nie komórka, stanowi jedno z nielicznych zdjęć tego wozu i trzyma poziom, a nie jest 4 zdjęciem tego wozu z tego samego miejsca, od każdej strony o jakości poniżej krytyki. Po drugie jest ono po prostu ładne, oba które tu podlinkowałeś są słabe i mało interesujące, jak na razie odkąd się tu pojawiłeś masz same problemy, wszystko Ci się nie podoba, wszędzie widzisz problemy, może to nie galeria i jej użytkownicy stanowią problem, tylko Twoje podejście? Nikt Cię nie zmusza do bycia tu i dodawaniu czegokolwiek, Twoją decyzją było zarejestrowanie się tu i tym samym akceptacja zasad tu panujących.

Dodam jeszcze, że nie jeden autor ma wyłączność na dany wóz, znając życie wiele zdjęć ten wóz będzie miał, lepszych, gorszych, ale na pewno będzie na nich widać różne elementy, których nie widać na tej fotce.

Podsumowując nie robisz teraz nic innego niż mszczenie się na innym autorze, którego zdjęcie zostało na galerii, po bloku twoich...
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
Mig7
Posts: 24
Joined: 17 Apr 2005, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by Mig7 » 28 Apr 2010, 13:42

Nie chcę na nikim się mścić i tego nie robię. Próbuję jedynie wyjaśnić - jaki ma tak naprawdę cel fotogaleria? Moje zdjęcie nie było super jakości, co nawet napisałem. Gdybyś podmienił na swoje - lepszej jakości, lecz również ilustrujące autobus - nie powiedziałbym słowa. Zyskaliby na tym oglądający, bo ja co do jakości się nie upieram. Ale moje zdjęcie zostało zastąpione Twoim, gdzie autobus jest mały, źle ujęty (nawet nie widać dobrze układu drzwi 1-2-0) i pełno na nim niepotrzebnych elementów (kogo obchodzi, jakiej marki samochody ciągną się za autobusem do Kobierzyc i ile ich jest). I to mnie wkurzyło. Ja swoje zdjęcia dałem tutaj dla miłośników autobusów, by popatrzyli, ocenili pojazd (nie każdy mieszka we Wrocławiu, a SOR w Polsce jest swoistą ciekawostką), podyskutowali... A Twoje zdjęcie mogło być również obok, ale już na pewno nie posłuży zainteresowanym do oględzin SORa.
A przy okazji podsumowałem szefostwo tej strony jako chamstwo, bo takim jest. Przyczepili się kiedyś do mnie za brak znajomości angielskiego, wszystko krytykują. I jeszcze dla wyjaśnienia - jestem tu od dawna. Dostałem konto, bo dałem im kiedyś zdjęcia ciekawych autobusów Asia Combi 25 z MPK Wrocław (pewnie teraz je zablokują). Wtedy podejście mieli właściwe. Sami nie mieli podobnych, więc pozwolili mi zamieścić, by służyły innym, stały się przedmiotem dyskusji itd. Kończąc - nie mam pretensji do Ciebie za to że dałeś zdjęcie, ale do tych buraków typu empi i decompozed za krytykę, chamstwo i blokadę bez zastąpienia zdjęcia równorzędnym.
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: SOR - Sevibus

Post by Adrian Henszel » 28 Apr 2010, 13:46

Źle zrozumiałeś, ja nie jestem autorem tego zdjęcia.
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
User avatar
Lukasy
Posts: 345
Joined: 16 Jan 2007, 00:00
Contact:

Re: SOR - Sevibus

Post by Lukasy » 28 Apr 2010, 13:51

Generalnie o ile mi wiadomo, to galeria jest prywatną stroną admina, więc on ostatecznie nadaje rytm temu, co tu się znajduje. Jeśli nie podoba mu się parkingowy knot, to go wywali - zresztą widać, że nie on jeden rozumie kanony dokumentacji fotograficznej. Myślisz, że celowe jest wrzucanie czwartego knota, skoro auto ma już trzy?

I może faktycznie lepiej zrezygnuj, skoro Twoja psychika nie radzi sobie z krytyką. Jeśli gro osób mówi, że coś jest źle, to zastanów się nad tym, a nie wypinasz dupę i tupiesz nóżkami.

PS. Nie wiem jak inni, ale na tym zdjęciu z kościółkiem i samochodami np. ja doskonale widzę układ drzwi. I może przy okazji odwiedzenia psychologa, warto też się zapisać do okulisty.
homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/
zapraszam serdecznie, bo już czynne ponownie ;-)
User avatar
p_waclawek
Posts: 62
Joined: 08 Jan 2008, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by p_waclawek » 28 Apr 2010, 13:52

Nie każde zdjęcie musisz dawać na twb, szczególnie knota, niezależnie, co przedstawia. Jak tego nie rozumiesz, to chyba nie ma tu dla Ciebie miejsca. Skoro tak Ci się nie podoba, bo najłatwiej jest marudzić i oskarżać, to po kiego jeszcze piszesz?
User avatar
piotr_kosz
Posts: 313
Joined: 27 Aug 2007, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by piotr_kosz » 28 Apr 2010, 14:10

PORTRETY PO JAKIMŚ CZASIE ROBIĄ SIĘ NUDNE (wielokrotnie to udowodniono)

Po prostu.

I jeszcze jedna sprawa - PR celowo zaśmiecał galerię wrzucając 3 zdjęcia pod rząd tego pojazdu. Mógł dodać tylko jedno i resztę szczegółów, innych ujęć umieścić na jakimś bezpłatnym serwerze i dodać do podpisu pod zdjęciem. Wiele osób tak robi - i nie ma z tym żadnego problemu.

Ludzie się was czepiają z prostego powodu - przedstawiacie minimum wizji twórczej. Najprościej się jest tłumaczyć "udokumentowaniem" pojazdu, a kończy się na wrzucaniu zdjęć z 2, 3 metrów. Tak właśnie robicie. I takie zdjęcia denerwują. Bo jak porównać wyprawy Luka, do waszych dworców, postojów, terenów ochronnych? Tego niestety nie da się porównać.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by koziutek » 28 Apr 2010, 17:30

Miguś, zamiast klepać w klawiaturę - zbierz tę całą nie-elitę i wszystkich nie-buraków, te dziesiątki osób które stąd odeszły - i załóżcie własną galerię na której będziecie się podniecać portetami Jelcza z komórki, a wszelkie ładne pejzaże będą blokowane. Z pewnością TWB po krótkim czasie zostanie za wami daleko w tyle pod względem liczby odwiedzin, kandydatów którzy codziennie nadsyłają zgłoszenia, wartości domeny i reklam; w waszej bazie danych znajdą się spisane własnoręcznie VINy i daty produkcji wszystkich autobusów znajdujących się na terytorium RP. Powodzenia, chłopaki!
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: SOR - Sevibus

Post by Adam G.1 » 28 Apr 2010, 19:16

No i odstosunkuj się łaskawie od bardzo dobrego zdjęcia Stefka, bo jak widzisz - większości się ono podoba.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: SOR - Sevibus

Post by empi » 29 Apr 2010, 00:50

Najbardziej mnie fascynuje to, że Mig7 należy do grupy kilku znajomych osób, które pochodzą z tego samego regionu kraju, mają podobne poglądy, zachowanie, roszczenia i ograniczenia.

Osobiście uważam tę grupę za winnych obalenia immunitetu zdjęć dokumentatorskich - gdyby nie maksymalne przegięcia z ich strony, mógłbym dalej bronić debiutów i zdjęć cennych dokumentacyjnie. Niestety wszystko ma swoje granice.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Locked