SOR - Sevibus

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
Mig7
Posts: 24
Joined: 17 Apr 2005, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by Mig7 » 29 Apr 2010, 12:12

Słuchajcie, poszło tutaj o kwestię moich zdjęć SORa C12, testowanego w Sevibus Wrocław. Autobus sfociłem komórką, zdjęcia były średniej jakości ale... Zobaczyłem na fotogalerii i ów SOR nie miał tutaj żadnej dokumentacji. Dlatego zdecydowałem się je zamieścić, za pośrednictwem kolegi. Aby był, byście go zobaczyli. Uważam też, że każdy autobus powinien mieć swoją dokumentację w postaci 2-3 ujęć z bliska, całą resztę mogą tworzyć zdjęcia krajobrazowe, w ruchu itd. I powtarzam - gdyby moje zdjęcie podmieniono dokumentacyjnym lepszej jakości, nic bym nawet nie napisał, a nawet się cieszył. Ponadto - zdjęcia dokumentacyjne nudne nie są dla tych, krórzy interesują się autobusami i chcą je obejrzeć. Mam na koncie wiele artykułów z branży autobusów i tam tylko takie zdjęcia idą - które ukazują pojazd w jednym-kilku ujęciach.
Powinny zatem być takie fotki, chociaż 2-3, jak pisałem. Dla tej grupy miłośników. Więcej nie potrzeba. A jaką ma teraz dokumentację SOR testowy? No jaką? Jeszcze jedna moja fotka z bliska została, ujęcie z tyłu. Dlaczego zatem poblokowaliście, skoro nikt nie miał takich właśnie zdjęć?
Sprawa druga - empi, zapewne moi znajomi są tutaj bardziej aktywni. Ja osobiście dodaję mało zdjęć, za to ciekawe. I miałem dla Was jeszcze zdjecie Jelcza L11 z DLA nr tabor. 33 wykonane w 2000 roku. Jakoś podobnego nie widzę tutaj. Ale że wykonane 'głupim jasiem', więc złej jakości. I co? Mam się znów narażać na komentarze decompozeda w stylu "kup sobie lepszy aparat, a jak cie nie stac, zarób w burdelu"? Szkoda, bo dla wielu taka fotka mogła być ciekawa.
I tak na koniec - jeżeli nie moją, to zamieście inną dokumentacyjną fotkę SORa C12 w ujęciu przód/prawy bok.
Mig7
Posts: 24
Joined: 17 Apr 2005, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by Mig7 » 29 Apr 2010, 12:22

Empi - tak dla wyjaśnienia. Różnica pomiędzy wami a mną i moimi znajomymi jest zapewne taka, że wy jesteście tak naprawdę miłośnikami fotografowania środków transportu, a ja i oni - miłośnikami autobusów. Dla was cenniejsza będzie fotka wykonana podczas imprezy komunikacyjnej aparatem za 5000 zł ze statywem, który zabieracie ze sobą (widziałem nieraz), chociaż ten sam autobus miał już przedtem 50 podobnych fotek, ale zawsze jakieś drzewko w tle inaczej wiatr ustawi. Dla nas - autobusiarzy - cenniejsze jest zdjęcie wykonane nawet komórką ale wyjątkowego autobusu. I tak np. Nokią zrobiłem po niemal godzinnym pościgu fotkę Ikarusa 211, który nie wiadomo skąd pojawił się we Wrocławiu. Stąd właśnie prośba o dokumentację autobusów, a reszta to już wasza sprawa. A kilka ostrych słów ode mnie - ponieważ nie znoszę szefa tej strony, gdyż jest chamski. Niech mi nawet konto zamknę, ale prawdy kryć nie będę.
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: SOR - Sevibus

Post by Adrian Henszel » 29 Apr 2010, 12:46

Jak już ktoś tu wcześniej napisał, jest różnica między "zdjęciem dokumentacyjnym", a zdjęciem dokumentacyjnym, niestety przez kiepskie "zdjęcia dokumentacyjne" te właściwe dokumentacyjne zaczynają ginąć i są coraz bardziej tępione, zgodzę się, że autobus powinien mieć przynajmniej jedną fotkę z bliska, ale nie przesadzajmy, jedna, góra dwie fotki wystarczą, nie 4 czy 5 bo tu widać klamkę, tu drzwi a tam kierunkowskaz, od tego jest pole inne informacje, serwer kosztuje, a każde zdjęcie zajmuje na nim powierzchnie, fotki duperelek i inne dokumentacyjne można zawrzeć w linku do serwera zewnętrznego...

A tak swoją drogą to co innego w przypadku wykonania dokumentacyjnej fotki komórką płonącej H9 w Zadupiu Dolnym a co innego testowego SORa w mieście typu Wrocław, gdzie wiadomo że miłośników jest od ch... i ciut ciut i zawsze ktoś zrobi inne fotki tego wozu, a jak nie z Wrocławia to z innego miasta, to nie koniec testów tego wozu, owszem zawsze się może z nim coś stać, ale jak np wóz nie będzie miał w takim wypadku fot to można je dodać za jakiś czas, wtedy mogą (ale nie muszą) być traktowane inaczej.

A Twoje prywatne odczucia do Admina (pisać dobrze nick byś chociaż się nauczył) czy innych Blokerów, bo myślą inaczej niż Ty nie obchodzą wszystkich dookoła i nie potrzebnie się emocjonujesz, to tylko zdjęcie, nie traktuj hobby jak życia, to się mija z celem, wiem, bo sam niegdyś traktowałem limit jak coś, co muszę wykorzystać, a każdą blokadę jako uderzenie we mnie, wiem teraz, że to był błąd i jak patrze na moje zablokowane fotki, wiem, że teraz bym ich nie dodał na pewno...
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
remik
Posts: 2
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by remik » 29 Apr 2010, 12:57

Mam dość tego wstrętnego gadania. empi wogóle się nie zmienia i kolejny raz przesadził. Nie zamierzam uczestniczyć w takiej dyskusji. Napiszę tylko że zdanie empi (Najbardziej mnie fascynuje to, że Mig7 należy do grupy kilku znajomych osób, które pochodzą z tego samego regionu kraju, mają podobne poglądy, zachowanie, roszczenia i ograniczenia) jest ewidentną obelgą. Ten człowiek w sposób jaki pisze wykazuje swoją wyimaginowaną wyższość nad innymi współużytkownikami TWB. @empi nie znasz żadnego z nas i nie masz prawa nas publicznie oczerniać swoimi ocenami. Każdy użytkownik ma prawo mieć swoje zdanie i trzeba to uszanować. Doszedłem do wniosku że kultura rozmowy na tej stronie drastycznie spada. Wiele osób, które z oddaniem zajmują się hobby jakim są autobusy przestała się udzielać na TWB lub całkiem zrezygnowała z tej strony. A prym wiodą teraz pseudo miłośnicy, którym tylko się wydaje że są hobbystami. Gdzieś im się pomieszało bycie miłośnikiem transportu z byciem miłośnikiem fotogalerii, a wręcz z byciem zadowolonym z tego że można nią sterować. @empi jeżeli przestaniesz się "fascynować" razem z kilkoma twoimi bliskimi kolegami cenzorami, jak to napisałeś grupą kilku znajomych z pewnego regionu, to myślę że nie będzie potrzeba pisać tak obszernych postów. No chyba że to właśnie jest kwintesencją waszego spełnienia na TWB, jeżeli tak to ja wszystkim TWB-owiczom współczuję, którzy nie są waszymi bliskimi kolegami, a którzy naprawdę nakręcili się na tę stronę. To może boleć i widać że boli. Albo faktycznie pozamykajcie tym wszystkim co tak marudzą konta i nie będziecie tak utyskiwać. Ja nie będę bronił żadnego z moich kolegów, bo pewnie nie raz mogli napisać kilka słów nie tak, ba pewnie napisali, ale nie zgadzam się z publicznym obrażaniem kogokolwiek lub sugerowaniem że coś jest z nimi nie tak. Pamiętajcie jednak cenzorzy, że liczba osób które zniechęciliście do współpracy stale się powiększa, a tych wszystkich coraz liczniejszych drzew, budynków wież, lasów, rzek, gór i krajobrazów mi też już się oglądać nie chce. Kiedyś tyle było pięknych zbliżeń autobusów, pokazujących szczegóły pojazdu, a teraz jest ich coraz mniej. Problem jest w tym że fotogalerii z pejzażami jest na pęczki, a transportowych mało. Pozdrawiam Remik.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by koziutek » 29 Apr 2010, 13:21

Ależ tu nie trzeba już nic zakładać. Po teatrzyku który odstawiłeś wczoraj a dziś kontynuujesz, po tekstach twojego funfla o "burakach" i "pseudoelicie" pokazujecie sami swój iloraz inteligencji i poziom kultury.
Mig7
Posts: 24
Joined: 17 Apr 2005, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by Mig7 » 29 Apr 2010, 13:38

Spotkałem się kiedyś z bardzo trafnym wyjaśnieniem skrótu TWB = Towarzystwo Wieśniacko-Buraczane. Rzecz jasna nie odnoszę tego do całego grona miłośników, którzy chcieli (czy teraz chcą?) traktować tę stronę jako źródło cennej wiedzy transportowej. Te słowa oddają charakter tych wszystkich, którzy obrażają, krytykują i wykazują zero tolerancji dla osób spoza grona swoich bliskich znajomych. Należy się wam!
User avatar
p_waclawek
Posts: 62
Joined: 08 Jan 2008, 00:00

Re: SOR - Sevibus

Post by p_waclawek » 29 Apr 2010, 13:42

remik, karosa, mig - co jest? wiosna przyszła i słonko za mocno po główce poświeciło? opanujcie się ;).
Locked