533371

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: 533371

Post by empi » 31 Jan 2012, 18:29

hadrian2 wrote: Ja bym się wcale nie kłócił, że bloker nie ma racji (w końcu nie bez powodu przyznano Wam literkę "B" , bo zapewne macie większe doświadczenie w technice kadrowania i obróbki zdjęć ;)) i nie pisałbym, że jest dużo innych gorszych zdjęć, które tu "wiszą" i nie zostały zablokowane. Uważam, że mimo wszystko lepiej jest napisać w komentarzu pod zdjęciem, że zdjęcie do podmiany, bo w przeciwnym wypadku zostanie zablokowane. Nie zaszkodzi również napisać co jest nie tak ze zdjęciem. ;) Pomoże to podjąć użytkownikowi decyzję, czy obrobić lepiej zdjęcie, czy podmienić na jakieś inne. ;) Trzeba sobie wzajemnie pomagać.
No ale czym ten komentarz różni się od zablokowania zdjęcia, skoro skutek jest taki sam: zdjęcie znika.
Nie rozumiem tego!

<zart>Chyba Deco powinien wprowadzić jakiś skrypt, który raz na tydzień każdemu blokowałby losowo wybrane zdjecie - wtedy wszyscy się oswoją i nie będą reagować histerią na blokadę :-)</zart>

(Doświadczenia ostatnich dni kazały mi podejrzewać, że nie każdy ma zdolność do pojmowania przekazów niezupełnie serio, dlatego dla ułatwienia rozeznawania się w moich postach będę wprowadzał znaczniki symbolizujące dowcip, którego nie należy brać poważnie: <zart></zart>)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: 533371

Post by Marcin Ciszewski » 31 Jan 2012, 18:31

Widzisz każdy cenzor ma swoje indywidualne podejście do roli. Jedni tną od razu bez ostrzeżenia, inni cierpliwie starają się doprowadzić do samodzielnego usunięcia knota, jeszcze inni różnicują podejście wobec użytkowników - chętnym do współpracy piszą komentarze, pyskującym - blokują bez ostrzeżenia. Nie jest to unormowane żadnym punktem regulaminu, i chyba dobrze, bo myślę że mało kto z nas chciałby dalej egzystować na stronie której regulamin zajmowałby 20 stron w PDFie, a i tak pewnie prawo nie regulowałoby wszystkich przypadków. Skoro stało się tak jak się stało to albo miałeś pecha i trafiłeś na mało wyrozumiałego cenzora albo kiedyś podpadłeś i któryś z nas umieścił Ciebie na swojej krótkiej liście ;) Pozostawiam pod rozwagę.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: 533371

Post by empi » 31 Jan 2012, 18:34

Marcin Ciszewski wrote:albo miałeś pecha i trafiłeś na mało wyrozumiałego cenzora albo kiedyś podpadłeś i któryś z nas umieścił Ciebie na swojej krótkiej liście ;)
A nie wchodzi w grę opcja, że może to zdjęcie naprawdę nie jest ciekawe i naprawdę nie jest udane?

Nawiasem mówiąc, nie ja zablokowałem i aż mnie tak ono nie razi, ale nie widzę w nim niczego, co sprawiłoby, żebym zaczął je walecznie bronić.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: 533371

Post by Marcin Ciszewski » 31 Jan 2012, 18:41

empi wrote:A nie wchodzi w grę opcja, że może to zdjęcie naprawdę nie jest ciekawe i naprawdę nie jest udane?
Nie miałem na myśli przyczyn zablokowania zdjęcia tylko procedurę tejże blokady.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
rafcio44108
Posts: 217
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Olsztyn

Re: 533371

Post by rafcio44108 » 31 Jan 2012, 19:00

empi wrote:A nie wchodzi w grę opcja, że może to zdjęcie naprawdę nie jest ciekawe i naprawdę nie jest udane?
Nawet jeśli tak jest to wypadałoby napisać, że mam np. godzinę na podmianę zdjęcia, inaczej zostanie ono zablokowane. Numer GG do mnie jest podany w profilu, więc nie wiem w czym problem.
Image
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: 533371

Post by empi » 31 Jan 2012, 19:09

rafcio44108 wrote:
empi wrote:A nie wchodzi w grę opcja, że może to zdjęcie naprawdę nie jest ciekawe i naprawdę nie jest udane?
Nawet jeśli tak jest to wypadałoby napisać, że mam np. godzinę na podmianę zdjęcia, inaczej zostanie ono zablokowane. Numer GG do mnie jest podany w profilu, więc nie wiem w czym problem.
Może w tym, że cenzor nie zamierza się bawić w berka, zaglądać po dziesięć razy do tego samego zdjęcia, sprawdzać na zegarku czy już minęła godzina, czy jeszcze nie.
Jeżeli zdjęcie jest usunięte tego samego dnia co upload, to wystarczy usunąć je i limit jest znów dostępny.
Poza tym do jakich sytuacji wtedy byłoby potrzebne w ogóle blokowanie?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: 533371

Post by koziutek » 31 Jan 2012, 19:48

rafcio44108 wrote:Nawet jeśli tak jest to wypadałoby napisać, że mam np. godzinę na podmianę zdjęcia, inaczej zostanie ono zablokowane. Numer GG do mnie jest podany w profilu, więc nie wiem w czym problem.

Drogi Rafale, masz już 18 bloków na zaledwie 175 zdjęć czyli średnia powyżej 1/10. Pozostałe fotki na kolana też nie powalają - w większości banalna sieczka z miasta. A domagasz się traktowania jakbyś tu wygrał trzy konkursy na zdjęcie roku i nagle ktoś zablokował kolejne arcydzieło.
Włóż lepiej te niespożyte pokłady energii w doskonalenie warsztatu fotograficznego. Wtedy żadne uwagi na GG nie będa potrzebne.

Marcin Ciszewski wrote:Skoro stało się tak jak się stało to albo miałeś pecha i trafiłeś na mało wyrozumiałego cenzora albo kiedyś podpadłeś i
Nie ma sensu doszukiwać się zemsty, spisku, obracać proces blokowania w jakiś wyścig policjantów i złodziei.
Ja mogę równie dobrze napisać coś odwrotnego: wiele zdjęć unika blokady bo cenzorzy widzą zrupieciały autobus z napisem Autosan czy Ikarus, więc przymykają oko na kiepską jakość. Albo nie chcą skrzywdzić kolegi.
To samo z głosowaniem na najlepsze zdjęcia - ostatnio wystarczy zwykły, nieskomplikowany kadr jelcza-klasyka w słoneczku i juz fanatycy danej marki się domagają: 'dajcie plusa! dajcie plusa ode mnie!'
Nie mam o to wszystko pretensji, i może lekko przesadzam, ale chcę pokazać, że oceny się różnią, są subiektywne, zależą od wielu czynników, a nie chęci przywalenia komuś.

hadrian2 wrote:Ja bym się wcale nie kłócił, że bloker nie ma racji
Ty jesteś Ty, a sporo osób zaczyna się burzyć na jakiekolwiek komentarze i uważać za niewiadomo jakich mistrzów których nikt nie ma prawa pouczać - patrz choćby wielcy artyści-fotograficy z Lublina, albo ostatni przypadek: http://www.phototrans.eu/14,532684,0.html

Najlepszym jest podejście na luzie i nierobienie afery o każdy blok tylko wyciąganie wniosków - zwiększenie wartości czerwonej liczby to nie wyrok śmierci na rodzoną matkę. Wiele dobrych autorów ma jakieś bloki z przeszłości i nikt o nich dziś nie pamięta. Zresztą weźcie przykład z Marcina Łanko - ma już ponad 100 bloków a chyba nigdy tu się nie pojawił z pretensjami :)
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: 533371

Post by Adam G.1 » 31 Jan 2012, 20:00

rafcio44108 wrote:
empi wrote:A nie wchodzi w grę opcja, że może to zdjęcie naprawdę nie jest ciekawe i naprawdę nie jest udane?
Nawet jeśli tak jest to wypadałoby napisać, że mam np. godzinę na podmianę zdjęcia, inaczej zostanie ono zablokowane. Numer GG do mnie jest podany w profilu, więc nie wiem w czym problem.
Jeśli Policja złapie Cię na przekroczeniu prędkości, to powiesz policjantowi "wie pan co, to ja zawrócę i przejadę ten odcinek raz jeszcze z dozwoloną prędkością?" ;>
Post Reply