541506

Dyskusje o zablokowanych zdjęciach.
Post Reply
User avatar
kaczofob
Posts: 30
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa/Wrocław

541506

Post by kaczofob » 15 Mar 2012, 21:33

Image
"Słaba kompozycja Słaby kadr". Nie zgodziłbym się; nie było to zdjęcie z gatunku "sfociłem bo jechało". Nie chcę wyjść na takiego, co krzyczy, że "inni dużo gorsze foty dodają" ;), ale nie powiecie mi, że zdjęcie 533586 (w cieniu, Aleje Jerozolimskie) czy 532040 (kadr "ciekawszy" o latarnię) nie są na podobnym poziomie (tzn. średnim).
A nawet jeśli się nie nadaje, to czy nie można było po prostu poprosić o podmianę?
Poza tym, czy blokujący się nie powinien podpisać (nie pamiętam już reguł)?
Daniel_FCB
polski1500
Posts: 18
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 541506

Post by polski1500 » 15 Mar 2012, 21:49

Trzeba wziąść pod uwagę, że hybrydy to jeszcze dosyć unikalne pojazdy w Polsce więc są chętnie fotografowane. Za kilka lat taki wóz będzie miał 50 czy więcej fotek, z których ciekawych będzie może 10. Także zgadzam się z decyzją blokującego i uważam, że w przypadku tego typu wozów (podobnie sprawa ma się z zabytkami) selekacja powinna być wyjątkowo ostra.
kaczofob wrote:A nawet jeśli się nie nadaje, to czy nie można było po prostu poprosić o podmianę?
Poza tym, czy blokujący się nie powinien podpisać (nie pamiętam już reguł)?
2x nie.
User avatar
jpudlo
Posts: 67
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: 541506

Post by jpudlo » 15 Mar 2012, 22:22

Według mnie to zdjęcie by przeszło gdyby nie niewielkie przechylenie w prawo, fragment tyłu sygnalizatora po prawej u góry i nieco zbyt duży górny margines.
LuBus - Lubelskie autobusy i trolejbusy - www.lubus.vot.pl
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: 541506

Post by vecto_529 » 15 Mar 2012, 23:42

Pewien autor z administracyjnego zachodniego pomorza gorsze zdjęcia (i kadrowo i jakościowo) wstawia i przechodzą one... Toteż trochę nie rozumiem powodów blokady powyższego zdjęcia. Jest takie, jakich wielu - po prostu przeciętne.
ImageImageImage
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: 541506

Post by mirekmiras73 » 16 Mar 2012, 19:13

Ja trochę inaczej. Cenzor powinien moim zdaniem podać bardziej szczegółowe powody blokady. Zauważyłem, że okreslenia "słaba kompozycja, słaby kadr" zrobiły się bardzo modne. Wobec tego proszę o podanie definicji, kiedy kompozycja jest słaba, a kiedy mocna. Jeśli już podaje się takie powody blokady, to nalezy to trochę rozwinąć. Słabe dlatego bo to, bo tamto. Choćby to, co np zauważył Jacek.
User avatar
kaczofob
Posts: 30
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa/Wrocław

Re: 541506

Post by kaczofob » 16 Mar 2012, 21:41

mirekmiras73 wrote:Ja trochę inaczej. Cenzor powinien moim zdaniem podać bardziej szczegółowe powody blokady. Zauważyłem, że okreslenia "słaba kompozycja, słaby kadr" zrobiły się bardzo modne. Wobec tego proszę o podanie definicji, kiedy kompozycja jest słaba, a kiedy mocna. Jeśli już podaje się takie powody blokady, to nalezy to trochę rozwinąć. Słabe dlatego bo to, bo tamto. Choćby to, co np zauważył Jacek.
Dokładnie tak. Ważną dla mnie informacją od cenzora mogło być to, czy zdjęcie było do zablokowania dlatego, że
1) było po prostu słabym zdjęciem [imo nie aż tak, choć na pewno uwagi Jacka są właściwe]
2) czy też słabym zdjęciem jak na potencjał danego wozu czy też okoliczności - "specjalne" wozy czy "specjalne" wydarzenia (typu impreza, typu "Wszystkich Świętych") mają ten poziom zawyżony (o czym nie zawsze się myśli wrzucając zdjęcie).
Tak czy owak, jakoś przeboleję wzrost wartości czerwonej cyferki. Solennie obiecuję poprawę i dodawanie zdjęć lepszych niż "znośne" czy "poprawne" ;)
Daniel_FCB
Post Reply