O580 / Travego

User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: O580 / Travego

Post by Amalio » 23 Feb 2013, 20:40

dario404 wrote: Jesteś w błędzie! Udowodniłem, że O580 i Travego to dwa różne pojazdy.
No, kiedy? Kiedy już ludzi zeczęły wkurwiać Twoje komentarze pod zdjęciami i trzeba było temat założyć na forum i kiedy mieliśmy tabliczkę znamionową od emelpe(która wyjaśniła najwięcej)? To jest ten wielki wkład?
dario404 wrote:Po pierwsze - przedstawiłem adresy stron internetowych potwierdzające model pojazdu po numerze VIN,
Które potwierdzają, że autobus inaczej się nazywa. I znów udowadniasz, że nie rozumiesz sensu dyskusji. Ty napiszesz, że ja nie rozumiem, ale to nie moja wina, że masz klapki na oczach. Nazwa to nie jedyny punkt klasyfikacji. A nie będziemy wprowadzać zmian na pół gwizdka żeby później się rozmyślić i znó coś zmienić robiąc wodę z mózgu osobom nie ogarniającym tematu, bo jaśnie Pan fotobus miał parcie na zmiany.
dario404 wrote:dołączyłem adresy stron pokrewnych do TWB z fotografiami tabliczek znamionowych.
Gdzie? Przejrzałem temat dwa razy. Nie widzę żadnych adresów.
dario404 wrote:Cały problem, że to właśnie Ty nie rozumiesz wątku dyskusji. Cały dyskusja toczy się o zapis modelu O580 i Travego. A Ty, nie mogąc się pogodzić z prawdą, że miałem rację czepiasz się o zapis długości pojazdu. Kiedyś ten sam dialog był prowadzony miedzy Tobą i Pawłem Adamusem. Wtedy również upierałeś się przy swoim, nie mając racji, do póty do póki nie zobaczyłeś tabliczki znamionowej na Transexpo 2012. Kolega empi zaproponował sposób zapisu długości Travego. I moja propozycja również tyczy się opisu długości pojazdu w adekwatny sposób do Tourismo.
Wyjaśnimy sobie parę rzeczy, bo mam dość czytania kretynizmów w Twoim wydaniu. To, że ktoś sobie pisze, że coś teraz nazywa się tak, a nie inaczej to nie powód żeby wywracać do góry nogami całą bazę. Z dwóch powodów. Po pierwsze, bo takie coś wymaga WERYFIKACJI, bo było dość sytuacji, że jakiś osioł pisał, że coś się nazywa już inaczej i okazywało się, że pisze bzdury, bo mu się coś wydawało. I cieszę się bardzo, że Mercedes pokazał Travego na Transexpo, bo można było podejrzeć tabliczkę. Druga sprawa - gdyby od Ciebie zależał kształt bazy i gdyby się zdarzyło, że Mercedes dziesięć razy zmienił nazwę jednego modelu, to mielibyśmy dziesięć modeli w bazie. Masz klapki na oczach - bo udowodniłeś coś tam i wydaje Ci się, że trzeba to zrobić tak, a nie inaczej. I już. Nie rozumiesz kompletnie sposobu układania bazy, a jednym z najważniejszych kryteriów są realne różnice pomiędzy kolejnymi pojazdami.
I nie pisz, że jak się wszystkiego wypieram, bo jest to komiczne. Nie zamierzam wierzyć każdemu kto sobie coś tam napisze, a ponadto jakbyś nie zauważył, to sam zaproponowałem pewne rozwiązanie. Dla mnie nie ma znaczenia jak się autobus nazywa. Jak będzie potrzeba zmienić to się zmieni. Ty jednak masz to w dupie, bo przecież Twoja ubzdurana wersja jest święta. Ma być nowy model i już. Ma być inna nazwa już i już. Bo najważniejsze, że fotoBus wie. Inni niech się martwią.
Amalio wrote:Jest taka zasada "Komentuj!! Nie obrażaj"
Jest też taka zasada, że jak się nie ma nic do napisania to się nie pisze. Ty zamiast wykorzystać fakt, że coś wiesz, to piszesz nikomu niepotrzebne bzdety. Więc zamilcz albo napisz coś POŻYTECZNEGO co się przyda. Mogłeś napisać jaka jest różnica pomiędzy 16RHD, a M, to napisałeś jakże inteligentnie "po fotografi".

Twój merytoryczny wkład w dyskusję:
dario404 wrote:
Amalio wrote:Słuchamy.
Dalej słuchasz nie tego radia, co trzeba.
dario404 wrote:
Amalio wrote:Inna sprawa, że ciekawe, że już nie Travego 16RHD tylko Travego M. Ciekawe po czym poznał.
Po fotografii :D
Tyle od Ciebie dowiedzieliśmy się na temat różnic pomiędzy modelami, na temat modernizacji itp.

A Ty dalej jak zacięta płyta powtarzasz tylko pytanie czy coś zostało postanowione, bo chyba wychodzisz z założenia, że wszyscy nic innego nie robią tylko zajmują się szalenie istotną kwestią Travego, wszystko sami sobie znajdziemy itp.
Więc napiszę jeszcze raz i po raz ostatni - napisz coś POŻYTECZNEGO. Dalej nie zostało jasno powiedziane czy wszystkie modele z nowym przodem to Travego czy może na początku to też było O580, dalej nie wiemy jak rozpoznać modele z oznaczeniem cyfrowo literowym w odróżnieniu od nowszych literowych.
To będzie podstawa by w ogóle zacząć poważnie myśleć nad jakimikolwiek zmianami. Czy dociera to do Ciebie?
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: O580 / Travego

Post by empi » 24 Feb 2013, 12:20

Przestańcie się kłócić i dajcie proste i rzeczowe odpowiedzi na te pytania:
- Czy modernizacja Travego była na tyle znacząca, że jest to zupełnie inny autobus i konieczne jest wydzielenie nowej serii? Czy jeżeli w starym Travego wstawi się nowy przód, to będziemy w stanie ze zdjęcia rozpoznać, że coś nietete i to jest O580?
- Jak się w końcu zmieniało nazewnictwo, bo już sam nie wiem.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: O580 / Travego

Post by Amalio » 24 Feb 2013, 12:57

empi wrote:Przestańcie się kłócić i dajcie proste i rzeczowe odpowiedzi na te pytania
Nie, nie dajcie tylko on niech w końcu da. Takie ma parcie na zmiany, a nic nie wnosi do dyskusji. Sam chciałbym to wszystko wiedzieć i jak widać do tej pory od tego jaśnie Pana nic ciekawego dowiedzieć się nie można było.

Jak na moje, to stoimy na dokładnie tym samym na czym staliśmy w dyskusji we wrześniu i jak na razie to jest moiu zdaniem najlepsze rozwiązanie w czym generalnie widzę , że zarówno Ty jak i Paweł się przynajmniej częściowo zgadzacie(tzn łamana nazwa bez wydzielania). Inna sprawa, że bez względu na to czy to wydzielimy czy nie, to teraz doszedł jeszcze nowy sposób oznaczania pojazdów. I nie wiemy jak je od siebie odróżnić, a jest to też istotne chcąc opisać prawidłowo autobus i wprowadzić odpowiednio opisany model do bazy. No ale to nie ja mam to w dupie.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: O580 / Travego

Post by Amalio » 12 Mar 2013, 23:04

Jako, że nie dowiedzieliśmy się nic konkretnego ani nie ma żadnych przesłanek by model wydzielać propozycja jest taka:
(przykładowo dla wersji 15m)
O580/Travego -17RHD / L

Czyli podział względem długości, bez wydzielania Travego od O580. Nazwę wpisujemy faktyczną dla pojazdu. Gdzie wersja poliftingowa znana jako 2.0 produkowana od 2005 roku to Travego, a starsze O580. Jak odróżnić 17RHD od L nie wiem.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: O580 / Travego

Post by decomposed05 » 12 Mar 2013, 23:34

od kolegi Fotobusa na razie mamy przerwę. Zbierało się, zbierało aż się uzbierało.
User avatar
dario404
Posts: 114
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: O580 / Travego

Post by dario404 » 22 Oct 2014, 20:58

"Dało się" wydzielić nowy model ?? "Dało się". I po co były te wszystkie kłótnie, obrażanie i udowadnianie, że "stary" użytkownik forum musi mieć racje nad "młodszym" użytkownikiem. Pozdrawiam Dario
Post Reply