O580 / Travego

User avatar
dario404
Posts: 114
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: O580 / Travego

Post by dario404 » 13 Sep 2012, 17:26

Amalio wrote:Jak uważasz, że coś jest nie tak - po prostu napisz to na forum.
Fakt, przyznaję Tobie rację, że powinienem zgłosić ten problem na forum.
Amalio wrote:Miałeś mnóstwo czasu bawić się w eksperta w dziale kandydatur....
Nie jestem ekspertem no i na pewno nie takim jak TY. Po pierwsze - w dziale kandydatur ( tak jak w każdym dziale) może się wypowiedzieć każdy zarejestrowany użytkownik portalu. Po drugie – dział kandydatur to też forum!. Po trzecie – sprawa wypowiedzi kandydatur nie mają nic wspólnego z dyskusją przedstawionego tematu.
Amalio wrote:.. i mnie to nie interesuje.
To, po co się tak angażujesz??
Amalio wrote:Ty siejesz wyłącznie zamęt
?? Niczego nie sieję, tylko wyrażam swoją opinię
Amalio wrote:...wodę z mózgu
to teraz sam robisz. Proponuję, wyluzuj, odpręż się i nie spinaj się tak, bo życie jest za krótkie.
Czy zawsze polak polakowi musi być wilkiem?? :?: To chyba nasz narodowa przypadłość - od początku kąsać i pluć w twarz.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: O580 / Travego

Post by Amalio » 13 Sep 2012, 21:04

dario404 wrote: To, po co się tak angażujesz??
Chyba dalej nie rozumiesz. To Ty napisałeś:
dario404 wrote:Ale Sz.P Amalio z piękną literką nie był wstanie się zainteresować tą sprawą, mało tego również i teraz nie chce, bo nie ma czasu!!
A tak się składa, że ja nie będę się interesować za kogoś, bo ktoś nie potrafi poprowadzić sprawy we właściwą stronę. Ja nie jestem na czyjeś zawołanie i po to by robić coś za kogoś. Ty uważasz, że coś jest nie tak, więc to Ty powinieneś się sprawą interesować.
Dopiero teraz eMeLPe przedstawił jakikolwiek dowód w sprawie który warto omówić. Tym niemniej tak jak pisałem - było mnóstwo zmarnowanego czasu i moim zdaniem sprawa byłaby dawno rozwiązana gdyby pojawiła się wcześniej. Teraz ja nie mam czasu żeby zagłębiać się w sprawę bardziej.
Mam nadzieje, że eMeLPe dowie się czegoś więcej i sprawa będzie wystarczająco mocno naświetlona.
dario404 wrote:Niczego nie sieję, tylko wyrażam swoją opinię
Siejesz, bo takie "wyrażanie opinii" jest bezcelowe. Tak samo jak jest cała masa ludzi którzy "wyrażają opinię" twierdząc, że na przykład powinniśmy pisać Citaro zamiast O530, bo tak się przeciez ten autobus nazywa.
Ja nie mam podstaw by wierzyć np Tobie bez przedstawienia swoich argumentów i to tu na forum. Nie jesteś na (przynajmniej mojej) wąskiej liście osób którym można w ciemno zaufać. A nikt nie będzie zmieniał czegoś w bazie bez dowodów żeby potem się okazało, że ktoś się mylił.

dario404 wrote:Czy zawsze polak polakowi musi być wilkiem?? :?: To chyba nasz narodowa przypadłość - od początku kąsać i pluć w twarz.
Polak Polakowi wilkiem, a sam dalej się kłócisz zamiast skupić się na problemie.
dario404 wrote: Fakt, przyznaję Tobie rację, że powinienem zgłosić ten problem na forum.
Cieszę się. Nawet nie wiesz jak bardzo. mam nadzieję, że jest to wniosek wyciągnięty na przyszłość.
User avatar
dario404
Posts: 114
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: O580 / Travego

Post by dario404 » 14 Sep 2012, 19:31

Z całym poszanowaniem dla Twojej twórczości oraz stażu na portalu i znajomości branży, ale to chyba TY nie rozumiesz, jaki jest problemu:
Amalio wrote:Podziękuj za wszystko użytkownikowi FotoBUS, bo cały problem to jego wina. Jego trwające od miesięcy pisanie w stylu "to jest Travego" albo "ja sądzę, że powinniśmy pisać Travego" to jest komedia.
Nie ja zacząłem bezsensowne oskarżenia i na pewno nie jestem winien całego problemu. Nikogo nie oskarżyłem z powodu zmian zachodzących u producenta.
Amalio wrote:Napisz co jest nie tak, a jak powinno być i najlepiej poprzyj swój argument dowodami.
Jeżeli posiadłbym fotkę z tabliczką znamionową na pewno bym ją wstawił. Taką tabliczkę znamionową z Mercedesa widziałem i w polu dla modelu jest wybity napis TRAVEGO 15RHD. Ty również nie widzisz wszystkich tabliczek znamionowych, a potrafisz ustalić różne modele pojazdów.
Jeżeli Ciebie nie interesuję ten problem lub nie masz czasu się tym zajmować to nie obrażaj ludzi swoim postem.
Amalio wrote: bo takie "wyrażanie opinii" jest bezcelowe.......
Każde wyrażenie opinii przez użytkownika ma jakiś cel i jest czymś umotywowane.
Amalio wrote:Ja nie mam podstaw by wierzyć np Tobie bez przedstawienia swoich argumentów i to tu na forum. Nie jesteś na (przynajmniej mojej) wąskiej liście osób którym można w ciemno zaufać.

Nie chcesz wierzyć, to sobie nie wierz i nie ufaj. Chylę czoło dla Twojej wiedzy, ale Paweł Adamus już raz Tobie powiedział, że jesteś niedowiarek.
Amalio wrote:Polak Polakowi wilkiem, a sam dalej się kłócisz zamiast skupić się na problemie.
Wcale się nie kłócę tylko prowadzę z Tobą dialog dotyczący pierwszej Twojej wypowiedzi w tym temacie.
Amalio wrote:Cieszę się. Nawet nie wiesz jak bardzo. mam nadzieję, że jest to wniosek wyciągnięty na przyszłość.
Mam nadzieję, że wnioski z przedstawionej dyskusji zostaną wyciągnięte z obu stron.
W systemie EvoBus-a, Mercedes O580 od 2006 roku widnieje, jako model Travego i wcale nie chodzi o wersję handlową. W tym samym czasie nastąpiła zmiana z Mercedes O350 na Mercedes Tourismo.

Sugeruję zakończyć naszą dyskusję.

Pozdrawiam i zapraszam do Białej Podlaskiej ;)
Darek "FotoBUS"

PS - Gratulacje z okazji 1000 foty i pięciolecia :)
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: O580 / Travego

Post by Amalio » 14 Sep 2012, 23:01

dario404 wrote: Nie ja zacząłem bezsensowne oskarżenia i na pewno nie jestem winien całego problemu. Nikogo nie oskarżyłem z powodu zmian zachodzących u producenta.
Sam przyznałeś mi rację, że powinieneś swój problem zgłosić na forum. I mi o to się rozchodzi. Teraz trzeba rozwiązywać szybko problem, bo "mieszamy komuś w głowie". Słowo przeciw słowu. Jeden napisze O580, a drugi Travego.
Mimo tego nikt nie garnął się do tego by udowodnić, że coś się zmieniło.
dario404 wrote: Ty również nie widzisz wszystkich tabliczek znamionowych, a potrafisz ustalić różne modele pojazdów.
Ale ja tu czegoś nie rozumiem. A co to ma do rzeczy? Typologia u wielu producentów jest po prostu mi znana, więc nie muszę widzieć tabliczki żeby wiedzieć jak poprawnie opisać pojazd. Inna sprawa, że wielu producentów nie umieszcza nazwy modelu na tabliczce, więc pomijając VIN nie ma na niej nic interesującego. No i po trzecie zaręczam Cię, że widziałem mnóstwo tabliczek znamionowych pojazdów z całej Europy. Jest to moje hobby.
dario404 wrote: Jeżeli Ciebie nie interesuję ten problem lub nie masz czasu się tym zajmować to nie obrażaj ludzi swoim postem.
Zaręczam Cię, że każdy tego typu problem mnie interesuje i sam próbowałem znaleźć odpowiedź na pytanie "co jest na tabliczce", ale bezskutecznie.
Gdybyś sam sprawę zgłosił wcześniej, to problem byłby już dawno rozwiązany. Teraz gdy sam mam naprawdę sporo na głowie jestem zmuszony odgrzewać kotleta, bo ktoś pisze w komentarzu jedno, a Ty drugie. I teraz powiedz mi komu ma taki biedny Niemiec wierzyć i czemu akurat Tobie?
Ja nigdy nikogo nie skreślam i jeżeli sam nie jestem pewien, to nie twierdzę, że się myli. Ale to też automatycznie nie oznacza, że ten ktoś ma rację. Zwłaszcza w sytuacjach gdy niesie rewelacje na temat modelu którego typologia była już ustalona.
Tak samo jak po premierze C2 sporo osób twierdziło, że zmieniono oznaczenie modelu. Czy uważasz, że miałem działać pochopnie? Sprawę udało się w końcu zweryfikować i okazało się, że nie zmieniło się nic. W tym kontekście spróbuj wejść na moje miejsce i zastanowić się jakie mam podstawy żeby Ci uwierzyć, bo tak piszesz w komentarzach.
dario404 wrote: Każde wyrażenie opinii przez użytkownika ma jakiś cel i jest czymś umotywowane.

Każdy troll pisząc coś też ma w tym swój cel i jest on czymś umotywowany. Tylko co z tego?
dario404 wrote:ale Paweł Adamus już raz Tobie powiedział, że jesteś niedowiarek.

Ja nie jestem niedowiarek. Jestem zwyczajnie przezorny. Ten sam Paweł twierdzi, że Conecto to Conecto LF, bo tak jest w dokumentach homologacyjnych. Tyle że tabliczki znamionowe mówią jasno - Conecto.
Nie mam zamiaru dawać wiary każdej osobie która niesie jakieś rewelacje.

Jedyne o co chciałbym Cię prosić, to żebyś pod zdjęciami nie pisał już nic na temat Travego. Jak sprawa będzie wyjaśniona, to wtedy zmiany wejdą w życie.



dario404 wrote:PS - Gratulacje z okazji 1000 foty i pięciolecia :)
Jeszcze raz dziękuję i również pozdrawiam.

EDIT
I tak jeszcze na koniec, to wierz mi, że w obrębie tabliczek znamionowych można doszukać się takich rewelacji na podstawie których można stwierdzić, że jakiś model na TWB jest opisany źle. Tyle że jeśli widza z danego zakresu jest niepełna lub nie ma istotnego znaczenia dla bazy danych, to nie ma sensu poruszać pewnych kwestii. I przede wszystkim tak jak pisałem - w pierwszej kolejności nieścisłości omawiać na forum. Potem oznajmiać niezorientowanym w komentarzach.
User avatar
dario404
Posts: 114
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: O580 / Travego

Post by dario404 » 15 Sep 2012, 15:36

User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: O580 / Travego

Post by padamus » 15 Sep 2012, 21:40

Nowe Travego i stare Travego (O 580) to w typologii Evobusa dwa róźne autobusy. Pierwszy to typ 632, drugi to typ 629. Słuszne jest, wzorem Tourismo, rozróżnić stare i nowe modele i utworzyć serię Travego dla autobusów drugiej generacji. Niektóre nowe Travego miały już poprawną nazwę, ale jedna z osób wypowiadających się w temacie postanowiła zmienic nazwę na O580, kóre z drugą generacją Travego nie ma nic wspólnego.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: O580 / Travego

Post by empi » 16 Sep 2012, 08:13

padamus wrote:Nowe Travego i stare Travego (O 580) to w typologii Evobusa dwa róźne autobusy. Pierwszy to typ 632, drugi to typ 629. Słuszne jest, wzorem Tourismo, rozróżnić stare i nowe modele i utworzyć serię Travego dla autobusów drugiej generacji. Niektóre nowe Travego miały już poprawną nazwę, ale jedna z osób wypowiadających się w temacie postanowiła zmienic nazwę na O580, kóre z drugą generacją Travego nie ma nic wspólnego.
No nie przesadzajmy aż tak bardzo. Gołym okiem można odróżnić nowe Tourismo od O350, nowe Intouro od O560, nowe Integro od O550. A Travego zachowało swoją pierwotną bryłę i przynajmniej z zewnątrz zmiany są jedynie stylistyczne.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
dario404
Posts: 114
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: O580 / Travego

Post by dario404 » 16 Sep 2012, 10:58

empi wrote:
padamus wrote:Nowe Travego i stare Travego (O 580) to w typologii Evobusa dwa róźne autobusy. Pierwszy to typ 632, drugi to typ 629. Słuszne jest, wzorem Tourismo, rozróżnić stare i nowe modele i utworzyć serię Travego dla autobusów drugiej generacji. Niektóre nowe Travego miały już poprawną nazwę, ale jedna z osób wypowiadających się w temacie postanowiła zmienic nazwę na O580, kóre z drugą generacją Travego nie ma nic wspólnego.
No nie przesadzajmy aż tak bardzo. Gołym okiem można odróżnić nowe Tourismo od O350, nowe Intouro od O560, nowe Integro od O550. A Travego zachowało swoją pierwotną bryłę i przynajmniej z zewnątrz zmiany są jedynie stylistyczne.
Gołym okiem również można odróżnić O580 od Travego. A jedną z wielu zmian, które wystąpiły w Travego jest brak lewych przednich drzwi kierowcy.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: O580 / Travego

Post by Amalio » 16 Sep 2012, 12:19

dario404 wrote: Gołym okiem również można odróżnić O580 od Travego. A jedną z wielu zmian, które wystąpiły w Travego jest brak lewych przednich drzwi kierowcy.
LOL. Gołym okiem.
Gołym okiem, to większość nie odróżnia Tourismo od Travego. Chyba miliard razy już zwracałem na to uwagę. A Ty będziesz mówić o różnicach między generacjami...
Ty to widzisz, bo się tym interesujesz.
User avatar
dario404
Posts: 114
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: O580 / Travego

Post by dario404 » 16 Sep 2012, 13:06

Amalio wrote:
dario404 wrote: Gołym okiem również można odróżnić O580 od Travego. A jedną z wielu zmian, które wystąpiły w Travego jest brak lewych przednich drzwi kierowcy.
LOL. Gołym okiem.
Gołym okiem, to większość nie odróżnia Tourismo od Travego. Chyba miliard razy już zwracałem na to uwagę. A Ty będziesz mówić o różnicach między generacjami...
Ty to widzisz, bo się tym interesujesz.
Amalio wrote:Gołym okiem, to większość nie odróżnia Tourismo od Travego.
Dlatego że każdy użytkownik jest tylko człowiekiem, a człowiek popełnia błędy, i całe życie się uczy. Nikt nie jest doskonały ;)
Amalio wrote:Chyba miliard razy już zwracałem na to uwagę
Miło mi, że jest taki użytkownik, który zwraca uwagę. I mam nadzieję że następny "miliard" będzie dotyczył zmian z O580 na Travego ;) .
Amalio wrote:A Ty będziesz mówić o różnicach między generacjami...
Jeżeli zajdzie taka potrzeba ;)

Pozdrowionka :)
Post Reply