Data nadania numeru rejestracyjnego, a dane z UFG

User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Tablice rejestracyjne

Post by justforfun » 28 Oct 2012, 09:42

Taka uwaga odnośnie pewnego edytora.

http://phototrans.pl/14,586671,0,Iveco_ ... 15362.html
Jak wóz kupiony w 2012 r. może mieć tablice założone w 2011 r.? :roll:
Znam właściciela tej firmy i wiem, kiedy kupił ten wóz więc nie sugeruje się głupią stroną która jak widać za mało wie...Gościu edytuje metryczki i jak widać rośnie nam druga sytuacja podobna do tej z użytkownikiem Adrian_ i kasowaniem wozów.
User avatar
krzychu
Posts: 1159
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Tablice rejestracyjne

Post by krzychu » 28 Oct 2012, 10:38

A nie pomyślałeś, że mógł zostać kupiony z tego samego powiatu?

https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredPr ... ?with=zpp1

"Treść zapytania: "Czy pojazd o numerze rejestracyjnym KTA15362 posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 2011-10-27?" Treść odpowiedzi: Pojazd o podanym numerze rejestracyjnym posiadał w podanym dniu następujące ubezpieczenie OC w ruchu krajowym: polisa: TPP~12581604 dla pojazdu: IVECO TURBO DAILY wystawiona przez: POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ S.A."
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Tablice rejestracyjne

Post by justforfun » 28 Oct 2012, 12:36

Został kupiony na Śląsku...w jakimś komisie. Wprowadzasz tylko błędne dane do metryczek...Kto daje takim przemądrzałym ludziom literki to ja nie wiem. Osobiście cieszę się, że jestem zwykłym userem TWB bo nikt się do mnie nie dowali o to, że wprowadzam błędne dane do metryczek danego pojazdu. Było dobrze ale wszechwiedzący musiał zmienić bo ufa stronce zamiast komuś kto osobiście rozmawia z właścicielem firmy...
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Tablice rejestracyjne

Post by evalyen » 28 Oct 2012, 20:55

justforfun wrote:Osobiście cieszę się, że jestem zwykłym userem TWB bo nikt się do mnie nie dowali o to, że wprowadzam błędne dane do metryczek danego pojazdu.
A co to, twoim zdaniem "zwykli userzy" nie wprowadzają błędnych danych? Przecież metryczkę może edytować każdy, no chyba że już sobie nagrabił na R.

A jak już piszesz na forum to chociaż w dobrym miejscu to rób - spojrzałeś w ogóle do czego służy ten wątek?
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
justforfun
Posts: 362
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Tarnów

Re: Tablice rejestracyjne

Post by justforfun » 29 Oct 2012, 13:33

Chodzi o tablice a nie chciałem zakładać nowego tematu bo po co. Tak samo chodzi o oznaczenie pojazdu.
jarek25s
Posts: 223
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Suwałki

Re: Tablice rejestracyjne

Post by jarek25s » 31 Oct 2012, 13:11

krzychu wrote:A nie pomyślałeś, że mógł zostać kupiony z tego samego powiatu?

https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredPr ... ?with=zpp1

"Treść zapytania: "Czy pojazd o numerze rejestracyjnym KTA15362 posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 2011-10-27?" Treść odpowiedzi: Pojazd o podanym numerze rejestracyjnym posiadał w podanym dniu następujące ubezpieczenie OC w ruchu krajowym: polisa: TPP~12581604 dla pojazdu: IVECO TURBO DAILY wystawiona przez: POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ S.A."
Powyższa strona jest dobra i pomocna, ale powinna być stosowana tylko i wyłącznie jako wskazówka czy uzupełnienie posiadanych informacji. Nigdy nie jako wyrocznia. Sam znalazłem nieco jeżdżących pojazdów, których w tej bazie danych nie ma.
User avatar
krzychu
Posts: 1159
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Tablice rejestracyjne

Post by krzychu » 01 Nov 2012, 09:55

Ale o czym Ty do mnie piszesz? Skoro w październiku 2011 w bazie UFG była polisa OC z numerem rejestracyjnym KTA 15362 na iveco daily, to raczej niemożliwe, żeby ten numer wydano ponownie we wrześniu 2012 na taki sam model samochodu.
User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Tablice rejestracyjne

Post by Marcin Ciszewski » 01 Nov 2012, 14:26

A może by tak wziąć pod uwagę możliwość występowania błędu na tej rzekomej stronie-wyroczni? Pomijam tak oczywisty fakt, że właściciel firmy chyba więcej wie na temat swoich pojazdów niż internetowy mądrala zza klawiatury.
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Tablice rejestracyjne

Post by padamus » 01 Nov 2012, 19:19

Krzychu nie wziął pod uwagę jednej rzeczy. Jeżeli została wykorzystana polisa poprzedniego właściciela i zaneksowana na nowe dane to wpisując do bazy UFG obecny numer rejestracyjny, to na stronie UFG wyjdzie ona z każdą datą obowiązywania, bez względu czy wpiszemy numer aktualny czy poprzedni. Sprawdzone na moim samochodzie.
User avatar
krzychu
Posts: 1159
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Tablice rejestracyjne

Post by krzychu » 01 Nov 2012, 21:57

Nieprawda:
Treść zapytania:
"Czy pojazd o numerze rejestracyjnym KTA15362 posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 2011-09-01?"

Treść odpowiedzi:
BRAK DANYCH

Odpowiedź negatywna "Nie odnaleziono danych" lub "BRAK DANYCH" może być udzielona z wielu powodów. Poniżej przedstawiono listę przyczyn dla jakich została wygenerowana odpowiedź negatywna:

brak ubezpieczenia pojazdu
opóźnienie w przekazaniu danych do UFG przez zakład ubezpieczeń
brak przekazania danych do UFG przez odpowiedzialny zakład ubezpieczeń
odrzucenie przez UFG danych przekazanych przez zakład ubezpieczeń (np. z powodu niskiej jakości przekazanych danych)
błędy w danych przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń
Locked