Podtypy MAZ-ów

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by empi » 11 Feb 2013, 23:24

Amalio wrote:A ponoć nie mieliśmy się rozdrabniać...

Jestem na nie.
No to pozostaje nam tropienie setek bałaganiarzy i apelowanie o poprawne wpisywanie typów.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by vecto_529 » 12 Feb 2013, 00:23

empi wrote:
Amalio wrote:A ponoć nie mieliśmy się rozdrabniać...

Jestem na nie.
No to pozostaje nam tropienie setek bałaganiarzy i apelowanie o poprawne wpisywanie typów.
Ewentualnie zabierać uprawnienia edycji bazy danych i tyle... ;) Nie patyczkować się. A jak będzie im tego brakować - sami się odezwą.
ImageImageImage
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by Amalio » 12 Feb 2013, 01:30

empi wrote: No to pozostaje nam tropienie setek bałaganiarzy i apelowanie o poprawne wpisywanie typów.
Pfff też mi nowość.

Z resztą gdzie te plusy? Po pierwsze baza straci mocno na przejrzystości, a po drugie całkowite zniesienie możliwości edytowania nazwy drastycznie zmniejszy elastyczność bazy. Dodatkowo wymagałoby to sporej reorganizacji i przemyślenia wielu spraw. Uważam, że to się fajnie myśli w kontekście jednej marki. Ale na pewno nie całego TWB.

Ja mogę ponowić swój koncept blokowania konkretnych pól w konkretnych kartach pojazdów i przewoźników. Szybki sposób eliminacji punktów zapalnych.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by decomposed05 » 12 Feb 2013, 12:53

Nie widzę sensu do generowania gazylionów podtypów solarisa urbino czy ikarusa.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by koziutek » 18 Feb 2013, 17:19

Rozwiązanie to z pewnością nie byłoby ideałem i nie będę tu tupał nóżkami domagając się jego wprowadzenia. Ale przydałyby się jakieś narzędzia do trzymania porządku i dyscyplinowania postaw typu „ja tu dodałem 20000 zdjęć i wpiszę sobie nazwę wg własnego widzimisie”. Inaczej to te wszystkie regulaminy i zasady można potłuc o kant pupy i – nawiązując do równoległego wątku – nic dziwnego, że ludzie z zewnątrz będą uznawać tę stronę za mało rzetelną i wiarygodną. W przypadku autobusów z Niemiec mamy tu dyżurnych porządkowych i jakoś to jest utrzymywane, ale np. w przypadku kolejnych klonów Ziutka niekoniecznie – ja np. nie zawsze mam na to czas i siły, nie chcę uchodzić za zrzędę która siedzi cały dzień i rozsyła zjebki, zwłaszcza jak widzę ogólny tumiwisizm.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by decomposed05 » 18 Feb 2013, 22:36

Z tym masowym uporządkowywaniem - zgoda jest potrzebne. Ale cały czas nie wiem jak się do tego zabrać. Jakiś megaformularz co będzie mi się śnił po nocach to nie dla mnie. Myslałem o możliwości eksportu danych do formatu tekstowego i później załadowaniem tego (np. xml).

Jak sobie radzi z tym konkurencja?
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by koziutek » 12 Apr 2013, 13:34

empi wrote: Nawet jeśli przeedytujemy kilkaset wozów, to za tydzień wrócą one do stanu pierwotnego.
przy okazji wprowadzania nowych serii z silnikami wywaliłem te kropki gdzie się dało, ale już znajdują się eksperci którzy wiedzą lepiej
http://open.phototrans.net/14,617650,0.html
ręce opadajom :roll:
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by mrozard » 12 Apr 2013, 14:06

Tak to jest, jak ktoś się uczy z TWB całej modelologii i jest betonem - choćby i wszystkie oznaczenia wszystkich wozów się zmieniły, to i tak będą mówić, że dawniej było lepiej i poprawnie. Olać, a jak będzie szedł w zaparte, to R.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by decomposed05 » 12 Apr 2013, 22:40

+1
Nie zrobimy uniwersalnej metody oznaczania wszystkiego bo się nie da.

Choociaż.
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Podtypy MAZ-ów

Post by mrozard » 13 Apr 2013, 11:02

Ojcu, proszę Cię. Ja wiem, że tak jak ten z Elbląga mówi to było długo i już się przyzwyczailiśmy, ale z takim podejściem nic nie zmienimy. Więc nie "choociaż", tylko róbmy tak, jak podaje producent i to będzie oficjalna i ostateczna wersja. Tego podlinkowanego MAZa poprawiłem, niech no tylko z powrotem to zmieni...
Post Reply