New database structure / nowa struktura bazy danych

Post Reply
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Zmiany

Post by decomposed05 » 28 Mar 2013, 23:13

Hmm...
ale jakbyś mi dał listę co chcesz dodać to ja bym jakoś automatem trzasnął.

PS. Mam pomysł.
Jak już wyślesz formularz to robisz odśwież i po pytaniu czy wysłać ponownie - dajesz tak. W FF i Chrome to działało.
User avatar
Misiek194
Posts: 43
Joined: 18 Feb 2005, 00:00
Location: Gdynia

Re: Zmiany

Post by Misiek194 » 29 Mar 2013, 15:49

No to konkretne pytania.

Mamy Solarisa Trollina 18AC.

1. Czy każdą wersję tegoż należy pisać poprzez funkcję "dodaj model"?
2. Ogólnie jak dodać serie związane z podwoziem, nadwoziem, silnikiem, skrzynią biegów itp. - tylko seriatorzy mają taką możliwość?
3. Podwozie: Solaris Urbino 18?
4. Nadwozie: Solaris Trollino 18?
5. Liczba modułów = liczba członów?
6. Rozumiem, że pole nazwa powinno zawierać unikatowe określenie dla danego modelu, tylko jak to zrobić skoro różne wersje napędowe funkcjonują pod tą samą nazwą handlową?

Trochę nie ogarniam, jeśli pytania są z rodzaju niezbyt mądrych to z góry przepraszam ;-)
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Zmiany

Post by padamus » 29 Mar 2013, 18:59

decomposed05 wrote:Hmm...
ale jakbyś mi dał listę co chcesz dodać to ja bym jakoś automatem trzasnął.

PS. Mam pomysł.
Jak już wyślesz formularz to robisz odśwież i po pytaniu czy wysłać ponownie - dajesz tak. W FF i Chrome to działało.
Co chciałem dodać, to już dodałem, ale na przyszłość może to być użyteczne. Następnym razem spróbuję Twojej metody.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Zmiany

Post by decomposed05 » 29 Mar 2013, 19:18

Misiek194 wrote:No to konkretne pytania.

Mamy Solarisa Trollina 18AC.

1. Czy każdą wersję tegoż należy pisać poprzez funkcję "dodaj model"?
2. Ogólnie jak dodać serie związane z podwoziem, nadwoziem, silnikiem, skrzynią biegów itp. - tylko seriatorzy mają taką możliwość?
3. Podwozie: Solaris Urbino 18?
4. Nadwozie: Solaris Trollino 18?
5. Liczba modułów = liczba członów?
6. Rozumiem, że pole nazwa powinno zawierać unikatowe określenie dla danego modelu, tylko jak to zrobić skoro różne wersje napędowe funkcjonują pod tą samą nazwą handlową?

Trochę nie ogarniam, jeśli pytania są z rodzaju niezbyt mądrych to z góry przepraszam ;-)
Jeśli pojazd różni się w zakresie prezentowanych danych jest to inny model pojazdu.
User avatar
Zielony
Posts: 220
Joined: 11 Jun 2006, 00:00

Re: Zmiany

Post by Zielony » 29 Mar 2013, 19:31

Czyli mam rozumieć, że np. serii dla takich Autosanów H6, H7, H10 będzie od zaje...nia albo jeszcze więcej?
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Zmiany

Post by mrozard » 30 Mar 2013, 15:52

Doszedłem do ostatecznego wniosku nt. tych zmian.

Ogarnięcie wszystkiego potrwa z kilka miechów jak nie dalej. Wiem, że podawanie dokładnych danych jest fajne, ale chyba nieco za dużo na raz zostało wprowadzone. Nie rozumiem, dlaczego te zmiany zostały przeprowadzone na otwartym sercu, a nie na teście, mniejszy bajzel by był. Nie we wszystkich wozach idzie zgadnąć, jakie silniki i skrzynie one miały - a przy obecnym systemie wrzucanie wszystkiego do jednego wora to nie sztuka. Reasumując, "za komuny było lepiej", dziecko zostało wylane z kąpielą i mamy szajs na stronie. Te dokładne dane wszystko spieprzyły IMO, bo wykonanie rozdzielenia nadwozi i podwozi jest in plus.
User avatar
Adrian Henszel
Posts: 342
Joined: 23 Oct 2006, 00:00
Location: Wałbrzych

Re: Zmiany

Post by Adrian Henszel » 30 Mar 2013, 18:42

A mi się podoba, w końcu ta baza danych będzie miała jakiś sens, bo to że wóz jest i ma VIN spisany (albo nie) to mało funkcjonalne jest a jak będzie można jeszcze sprawdzić co to jest i z czym się to je to nawet da się dzięki temu pogłębiać swoją wiedzę. Sama baza zaś i tak i tak będzie budowana latami a w międzyczasie na pewno znajdą się specjaliści co po kratce wentylacyjnej będą umieli określić moc silnika i ilość biegów oraz to czy brakuje jakiejś nakrętki w podwoziu.

Panowie - nie od razu Radom zbudowano, poczekajcie cierpliwie na rozwój wydarzeń a na pewno będzie to funkcjonowało lepiej - ile było głosów przeciw tworzeniu części ciężarowej a jednak gra i śpiewa - do wszystkiego się idzie przyzwyczaić.
Tabor MPK w Wałbrzychu w latach od 1982 do 2010:
Image
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Zmiany

Post by decomposed05 » 30 Mar 2013, 18:53

Dokładnie, pali się żeby edytować to w kilka dni? Mamy na to czas. Duuużo czasu. A zabawa może być przednia.
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Zmiany

Post by mrozard » 30 Mar 2013, 18:55

Ja nie mówię że nie, tylko żeby to stopniowo wprowadzać. Żeby pod kontrolą to wszystko mieć.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Zmiany

Post by decomposed05 » 30 Mar 2013, 19:47

No to, to jest pierwszy stopień ;)
Chciałoby ci się stopniowo to edytować?
Post Reply