New database structure / nowa struktura bazy danych

User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by vecto_529 » 04 Jul 2013, 14:24

decomposed05 wrote:Myślimy nad polepszeniem użyteczności tego.
Mi osobiście brakuje jakiegoś odnośnika na głównej, bo dziś by dodać cokolwiek (skrzynię, silnik, podwozie, etc.) muszę wejść w kartę jakiegokolwiek pojazdu, kliknąć na model i wycofać się do karty producenta - tam dopiero zaczynam zabawę. Przydałoby się też, gdyby po wybraniu modelu, na górę wyrzucało nam najpopularniejsze skrzynie i silniki stosowane z tym modelem, to znacznie ułatwiłoby sprawę dla mniej wprawnych. W końcu nie każdy ma wszystkie "LUH", "LOH" i inne odmiany MAN-a w głowie. Przydałby się śmietnik, bo przyznam, że sam zrobiłem lekki bajzel dodając drugi raz nadwozie dla SU8,6 (zagapiłem się i ciach) - coś tam później niby zrobiłem, przerzucając go do producenta "?" - dlatego, by przeciwdziałać takim zamyślonym debilom jak ja ;) można by zrobić blokadę, która nie pozwalałaby dodać podwozia/nadwozia o tej samej nazwie jak już istniejące. W polu skrzyń biegów i silników wyraz "nazwa" zamieniłbym na "typ" - bo sam dałem się złapać na tym, gdy stworzyłem silnik "Cummins Cummins ISB...". Widząc "typ", od razu wprowadziłbym tam samo ISB. Zagmatwane dla mnie jest też dodawanie modernizacji. Pomijam fakt, że bazie zajęło pół dnia odświeżenie sobie tego wszystkiego, co utworzyłem. W autobusie #474 w MZK Toruń w 2007r. roku wymieniono automat na lewara. Odnotowałem ten fakt dodając producenta "MZK Toruń" i tam modernizację - czyli Jelcza 120M w specyfikacji fabrycznej. Według mnie do tego typu przypadków powinno być wymyślone coś innego - ciężko mi coś na tą chwilę wymyślić, może Empi będzie umiał coś sklecić - ja też mogę pomyśleć. Zaś tworzenie producenta-przewoźnika jest bezsensem, a w obecnej sytuacji fakt wymiany skrzyni biegów jest istotny i nie można go pominąć w karcie pojazdu. To chyba tyle co przyszło mi do głowy po dłuższej zabawie z segregowaniem tego wszystkiego.

O, przypomniałem sobie - jeszcze można by pomyśleć o takim myku, co w karcie modelu by pokazywał ile jest eksploatowanych i ile było wszystkich pojazdów tego typu - tak dla ciekawostki. :) Dzięki za wysłuchanie, już nie truję.
ImageImageImage
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by mrozard » 04 Jul 2013, 14:39

Jak dla mnie to na głównej powinien być odnośnik "Narzędzia edytorskie", a tam wpieprzone te wszystkie Połącz pojazdy, stwórz model/silnik/skrzynię i tym podobne szmery bajery. Byle w widocznym miejscu.
User avatar
kmielczyk
Posts: 78
Joined: 22 Jan 2009, 00:00

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by kmielczyk » 05 Jul 2013, 23:22

Jeśli potrzeba pomocnika do robienia serii, to mógłbym pomóc i zgłaszam swoją gotowość ;) czas mam, dla TWB poświęcam sporo czasu, szczególnie jeśli chodzi o dopisywanie nowych wozów, więc jeśli każda ręka do pomocy się przyda to weźcie mnie pod uwagę.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by decomposed05 » 06 Jul 2013, 00:43

[E] dla pana.

Zrobiłem pewne zmiany. Teraz można takie workowate serie oznaczyć i one wyświetlają się jako pierwsze na liście do wyboru oraz jest napisane, że jak nie wiesz to wybierz ten model. Prościej chyba się nie da.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by mrozard » 06 Jul 2013, 09:02

Dodałem 280.26 sześciobiega, bo stwierdziłem jego brak w bazie. Takie niedopatrzenie! :P

I w ogóle błąd zgłaszam, bo w liście modeli się pojawia Array zamiast informacji o skrzyniach/silnikach (np. Ikarus 280.26 | Array).
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by decomposed05 » 06 Jul 2013, 10:53

mrozard wrote:Dodałem 280.26 sześciobiega, bo stwierdziłem jego brak w bazie. Takie niedopatrzenie! :P
Zgadza się!

I w ogóle błąd zgłaszam, bo w liście modeli się pojawia Array zamiast informacji o skrzyniach/silnikach (np. Ikarus 280.26 | Array).
Wystarczy przeedytować.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by vecto_529 » 06 Jul 2013, 11:53

decomposed05 wrote:[E] dla pana.
Sprzeciw. Za tworzenie bajzlu i wpisywanie danych wyssanych z palca to prędzej ten pan powinien dostać restricted...
ImageImageImage
User avatar
wokie
Posts: 107
Joined: 11 Jan 2008, 00:00
Location: Toruń / Koszalin

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by wokie » 06 Jul 2013, 12:40

vecto_529 wrote:
decomposed05 wrote:[E] dla pana.
Sprzeciw. Za tworzenie bajzlu i wpisywanie danych wyssanych z palca to prędzej ten pan powinien dostać restricted...
A pamiętam były kiedyś jazdy z DABami i jego dziwnymi wpisami do karty pojazdu. Zobaczymy jak będzie burdel robił to można równie szybko stracić E.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by decomposed05 » 06 Jul 2013, 14:29

Gdybym nie dawał szans poprawy to jeden z przedmówców nie napisałby ani jednego posta tu.
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: New database structure / nowa struktura bazy danych

Post by JacekM1 » 06 Jul 2013, 14:59

Chyba by się komuś bilobil przydał ;)
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
Post Reply