Otokar Doruk i Sultan

Post Reply
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Otokar Doruk i Sultan

Post by Luke_Police » 18 Nov 2013, 15:45

Z cyklu: do zrobienia. Zauważyłem, że trzeba uporządkować 2 modele Otokara, a dokładniej serie Doruk i Sultan. Obecnie w serii Doruk ląduje wszystko, co ma znaczek Doruk przy drzwiach, od autobusu miejskiego niskopodłogowego po turystyczny wysoki pokład. A trzebaby zrobić tak:
- Otokar Doruk H (autobus miejski wysokopodłogowy);
- Otokar Doruk S (chyba podmiejski średni pokład);
- Otokar Doruk LE (miejska niska podłoga);
- Otokar Doruk T (turystyk, wysoki pokład);
- Otokar Doruk DG (jeśli dobrze rozpoznaję - miejski niskowejściowy);
oprócz tego producent oferuje jeszcze:
- Otokar Doruk LE Hibra (miejska niskopodłogowa hybryda).
Praca do wykonania polegałaby na stworzeniu tych wszystkich modeli, a następnie ręcznym przejrzeniu wszystkich zdjęć wrzuconych do jednego wora Otokar Doruk i rozdzieleniu ich na te wszystkie serie. Podobnie sprawa się ma z modelem Sultan, gdzie występują serie:
- Otokar Sultan S;
- Otokar Sultan Comfort;
- Otokar Sultan Maxi;
- Otokar Sultan City;
Pomocą służy strona producenta, gdzie każda seria ma swój obrazek http://www.otokar.com.tr/tr/urunler/uru ... px?urun=69
gkonig
Posts: 75
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Otokar Doruk i Sultan

Post by gkonig » 20 Nov 2013, 01:03

Jeśli masz czas i ochotę to można wyczyścić też podwójne nazwy - poza Turcją i opłotkami Doruk zwany jest Vectio (np. w Tarnowie) - nie przypilnowałem tego w 2010 r., a nie znam obecnie panujących zasad więc nie pomogę. Ta sama sytuacja dotyczy Sultana vel Navigo.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Otokar Doruk i Sultan

Post by Luke_Police » 23 Nov 2013, 13:03

Z tymi nazwami pojazdów w Turcji to faktycznie są pewne odstępstwa względem rynku europejskiego. Problem dotyczy między innymi Otokara, Isuzu i Mercedesów co już zauważyła Erka. Ochotę by się zająć Otokarem to bym miał, ale nieco gorzej z czasem, bo wiem, że jednak dużo jest do zrobienia.
User avatar
Konrad Bek
Posts: 60
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Otokar Doruk i Sultan

Post by Konrad Bek » 18 Jan 2014, 15:28

Coś niecoś posprzątałem.
ImageImageImage
Post Reply