Pojazdy niezidentyfikowane

User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by mrozard » 13 Mar 2014, 21:57

To jak logicznie wytłumaczysz fakt, że w kategorii nadal wiszą wozy, gdzie na ich zdjęciach widać jak na tacy tablice rejestracyjne, co jest równoznaczne z tym, że autobus jest możliwy do zidentyfikowania?
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by decomposed05 » 13 Mar 2014, 21:58

1. Nie wytłumaczę.
2. Mylenie się jest rzeczą ludzką.
3. Masz edytora to popraw.
4. Zablokuj.
5. Wyrzuć konto.
6. Wyjedź na Krym.

Zadajesz kretyńskie pytania i wyolbrzymiasz nieistotne problemy.

Sprawiasz, że mam ochotę pierdolnąć to i pojechać w bieszczady.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by mrozard » 13 Mar 2014, 22:05

1. No więc właśnie.
2. Nie wydaje mi się, że lwia część ze zdjęć tam się znajdujących to "pomyłka".
3. Tam gdzie to Ty ewidentnie zrobiłeś tak a nie inaczej, to nie będę tego tykał.
4. - 6. Pozwól, że się nawet do tego nie odniosę.

Nieistotne problemy? Interesujące. W takim razie, to cała baza powinna być nieistotna, bo ktoś kiedyś naprawi.

Wszystko, co ma tablice (nie próbne/badawcze, bo jak wiadomo one nie są przypisywane do jednego wozu) i jest możliwe tym samym do zidentyfikowania, powinno mieć teraz swoje karty pojazdów. To co nie ma swoich serii, albo (teoretycznie) powinno być w MV, też powinno mieć. Ogólnie mówiąc, w kategorii powinny zostać zdjęcia z lotu ptaka, z ramp kolejowych (jak te Ikarusy) i ciekawostki techniczne. Poza tym, po wejściu do kategorii, na samej górze nad mapą, powinno być napisane co tutaj powinno się znaleźć (żeby nie było niedomówień).

Liczę, że pomożesz ze swojej strony uporządkować to i pod swoimi zdjęciami to porobisz.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by decomposed05 » 13 Mar 2014, 22:15

A ja uważam, że choćbym napisał transparent to i tak nic nie da. Przy rejestracji masz piktogramy, opisy a i tak co dziesiąty zrobi tak jak tam jest.
Niech sobie używają ludzie jak chcą... to nie jest istotne. Jak będzie fajne zdjęcie to się metryczkę dorobi.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by mrozard » 13 Mar 2014, 22:20

Jak pisałem - liczę, że tam gdzie można pod Twoimi zdjęciami to porobisz metryczki i poprzepinasz zdjęcia, ja resztą się zajmę. Jak ludzie zobaczą, że nie trafia tam wszystko jak leci, tylko wiszą tam zdjęcia jakiegoś określonego typu, to przynajmniej po części się wyeliminuje ten problem (nie wszyscy są głupi, niektórzy zrozumieją sens kategorii). Jak się obecne posprząta, to później będzie łatwiej to na bieżąco ogarnąć.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by decomposed05 » 13 Mar 2014, 22:25

No to przepinam. Jak mam dane to przepinam.
http://phototrans.net/14,679248,0,MBB_A2_5_7310.html
Empiemu też poprzepinałem ale nie lubię takich tanich prowokacji.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by mrozard » 13 Mar 2014, 22:29

Wystarczającymi danymi są tablice rejestracyjne, więc mam nadzieję, że m.in. wiszący tam PR110D, PAZy z Moskwy, itd. też doczekają się metryczek.

Jak dla mnie to temat wyjaśniony.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by empi » 14 Mar 2014, 00:35

Witam.
Wprowadzona została opcja pojazdów niezidentyfikowanych. Uruchomiłem dyskusję na jej temat ale żadnej rzeczowej odpowiedzi o zasadach nie uzyskałem, jedynie wycieczki osobiste, powtarzane w komentarzach i bardzo mądre "jeśli autor uznaje za niezidentyfikowany, to taki wóz jest". Admin sam wozy z Monachium pododawał jak mu się chciało, plus jeszcze ta wypowiedź:
decomposed05 wrote:Nie wiem. Zapytaj autora. Nie znalazł pojazdu w bazie i zostawił tak jak jest?

Ja czasem też tak robię - nie mam czasu dodawać pojazdu to zostawiam w nieidentifkowanych - jak się czegoś o pojeździe to dodaje. Lepiej jest tak niż robić duchy ze złymi danymi a później je łączyć, dzielić, etc.

Jeśli tak do tego podchodzisz to sobie daj spokój.
uznałem więc tę funkcję za uniwersalną - że jeśli niespecjalnie miałem dzisiaj czas, a ta funkcja po to jest wprowadzona, to dla debiutów mogę z tego skorzystać, ewentualnie w przyszłości pouzupełniam dane. Zaoszczędziłem dzisiaj dzięki temu pół dnia. A teraz jakaś afera i kolejne wycieczki osobiste.
Bardzo ciężko jest ustalić już co tu jak działa, dlaczego, określić jakieś zasady, egzekwować je. Na krytyczną dyskusję - co pokazuje początek tego posta - nie ma co liczyć. Uważam, że to źle. Ale pewnie jedyne co w zamian otrzymam to kolejne wrzuty.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
mzk8044
Posts: 232
Joined: 07 Apr 2005, 00:00

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by mzk8044 » 14 Mar 2014, 11:46

Empi, wybacz, ale dopiero teraz wlazłem na forum. Zaczynając od zobaczenia Twojej serii zdjęć, dziwiłem się, że masz markę i model pojazdu oraz jego numer rejestracji i nie dodałeś pojazdu do bazy (chociażby jako "? Pcim Dolny", czy jak to się teraz określa). Rozumiem do czego bijesz, ale ja osobiście bym dodał jak wyżej a później doszukiwał się konkretnych danych albo może ktoś by je w komentarzu podrzucił lub sam wyedytował.

Przytoczone w trakcie dyskusji na forum przykłady u innych wydają się bez większego sensu pozostawione i rzeczywiśćie właściciele takich zdjęć powinni zrobić porządek pod swoimi zdjęciami.

W moim odczuciu niezidentyfikowane pojazdy to takie, gdzie nie masz szans dojść do tego, który to był, albo tak jak tu http://phototrans.pl/14,673354,0,Neoplan_N4020Td_.html, gdzie były próby, ale koniec końców brak tropów.

W międzyczasie było wspomnienie o opisie dotyczącym kategorii niezidentyfikowanych. Uważam, że taki opis powinien się pojawić (najlepiej w kilku tłumaczeniach). Zakładam, że osoby, które przeszły przez pismo obrazkowe podczas rejestracji mają szansę zrozumieć również język pisany.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by decomposed05 » 14 Mar 2014, 13:10

Problem dotyczy 76 zdjęć na 600 tysięcy dodanych czyli 0,01%. Mi się nie chce pisać tego, jak ktoś napisze - po angielsku i po polsku to wtedy być może umieszczę (w sumie to nawet nie wiem gdzie - w punkcie 4.10 regulaminu).
W moim odczuciu niezidentyfikowane pojazdy to takie, gdzie nie masz szans dojść do tego, który to był, albo tak jak tu http://phototrans.pl/14,673354,0,Neoplan_N4020Td_.html, gdzie były próby, ale koniec końców brak tropów.
I dobre masz odczucie - takie jak 99% populacji za wyjątkiem Empiego, który nie rozumie bo nie chce zrozumieć.
Post Reply