Pojazdy niezidentyfikowane

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Pojazdy niezidentyfikowane

Post by empi » 21 Feb 2014, 09:56

Jakoś nie mogę znaleźć postu, który by o tym traktował, więc pokłapię w nowym.

Jaka idea przyświecała nowemu sposobowi traktowania pojazdów niezidentyfikowanych?
Co to są "pojazdy niezidentyfikowane"? Czy to jest autobus, który został przerejestrowany i na pewno robimy dubel dodając go do bazy danych, ale nie wiemy który to był przedtem? Czy to jest autobus, którego marki i typu nie znamy? Czy to jest autobus, który na zdjęciu jest tak oddalony, że nie sposób dopatrzeć się szczegółów do zidentyfikowania?

Jestem bardzo przeciwny. Używając nowej funkcji pojazd wypada poza bazę danych - nie jest wyłapany przez wyszukiwarkę zdjęć ani pojazdów. Przez to na zawsze pozostanie niezidentyfikowany. A szkoda, bo jest na TWB kilku użytkowników (w tym ja), którzy regularnie przeglądają listy pojazdów w celu odnalezienia dubli i dopasowania ich do istniejących w bazie danych pojazdów. Nowa funkcja bardzo to utrudnia.

Według mnie w przypadku różnie rozumianych pojazdów niezidentyfikowanych wystarczająca i dobrze sprawdzająca się jest opcja dodawania jako pojazd z niepełnymi danymi. Z doświadczenia wiem, że jest nas tu tak dużo, że jest duża szansa, że za moment ktoś pouzupełnia dane. Rzadko się zdarza, żebyśmy o pojeździe nie wiedzieli kompletnie nic - nawet jeśli nie znamy numeru rejestracyjnego, znamy markę i typ, właściciela (to już są dane, umożliwiające identyfikację).

Według mnie ta funkcja to absolutne zło i w takiej formie jest nie do uratowania.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by decomposed05 » 21 Feb 2014, 10:22

Szukasz dziury w całym. Sa to zdjęcia na których nie wiemy jakie pojazdy się znajdują. I jest to bardzo dobra funkcja bo pozwala wywalić pojazdy typu Ikarus 280 bez numeru w MPK Wrocław.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by decomposed05 » 21 Feb 2014, 12:36

Ale fakt aby ogarnąć ten dział to zrobiłem każdemu edytorowi linka do zdjęć na stronie głównej:
http://phototrans.net/autobusy.php?s=50 ... =s&map=yes
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by empi » 21 Feb 2014, 12:41

decomposed05 wrote:Szukasz dziury w całym. Sa to zdjęcia na których nie wiemy jakie pojazdy się znajdują. I jest to bardzo dobra funkcja bo pozwala wywalić pojazdy typu Ikarus 280 bez numeru w MPK Wrocław.
Dotychczas wystarczyło je dodać pod najbardziej zbliżony wóz, uwzględniając w opisie, że nie ma pewności że to ten. Wiarygodność bazy danych na tym nie cierpiała. A teraz powstanie niekończący się wór, w którym będą wozy, których i tak nie da się zidentyfikować, bo są na zdjęciu wielkości włosa albo w szpalerze z fabryki. Na dodatek przy wyrzuceniu poza wyszukiwarkę nawet jakby ktoś (np. ja porządkując wszystkie Autosany H6) chciał je identyfikować, to ich nie znajdzie.

Ale, jeśli chcesz, żeby tak było, to powiedz jasno czym są "pojazdy niezidentyfikowane". Bo ja pod tym określeniem co najmniej trzy przypadki widzę.

Jestem zły, bo odbierasz mi możliwość wytropienia dublowanych wozów. A ostatnio to już właściwie jedyna rzecz, którą się na TWB zajmuję.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by decomposed05 » 21 Feb 2014, 12:45

Bardzo mi przykro, że odebrałem ci zabawę.
Pojazdy niezidentifikowane to takie, które nie wiemy co jest na zdjęciu czyli który to konkretnie autobus.
Np. taki:
http://phototrans.net/14,663376,0,Solar ... _835B.html
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by empi » 21 Feb 2014, 12:52

A ten czemu tam jest? http://open.phototrans.net/14,671118,0, ... 18_AA.html

Może już naprawdę czas powiedzieć pas. Nie szanujesz osób, które godzinami grzebią w bazie danych. Może faktycznie lepiej, żeby to była fotogaleria.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by decomposed05 » 21 Feb 2014, 12:55

Nie wiem. Zapytaj autora. Nie znalazł pojazdu w bazie i zostawił tak jak jest?

Ja czasem też tak robię - nie mam czasu dodawać pojazdu to zostawiam w nieidentifkowanych - jak się czegoś o pojeździe to dodaje. Lepiej jest tak niż robić duchy ze złymi danymi a później je łączyć, dzielić, etc.

Jeśli tak do tego podchodzisz to sobie daj spokój.
User avatar
mrozard
Posts: 948
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by mrozard » 21 Feb 2014, 13:01

Deco, bez przesady, pojazd z tablicą rejestracyjną duchem nie jest.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by empi » 21 Feb 2014, 13:04

No właśnie poważnie się zastanawiam czy nie dać sobie spokoju.
Fotograficznie nie nadążam z jakością, mam słaby aparat a na lepszy mnie teraz nie stać. Przy tak dużej liczbie dobrych fotografów mój wkład jest mizerny.
Skupiłem się więc na bazie danych i miałem z tego dużo frajdy. Po Twoich zmianach struktura bazy danych jest tak rozrośnięta i skomplikowana, że właściwie nie sposób jest to już utrzymać w miarę znośnej rzetelności. Co więcej, kolejne dobrze pracujące osoby zniechęcają się tym i się wycofują (np. Amalio). Zostają fotografowie, którzy w nosie mają jaki autobus sfotografowali i pod co go podepną. Powoli utrzymywanie nad tym kontroli jest coraz większą walką z wiatrakami.

To się zrobiło za duże.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Pojazdy niezidentyfikowane

Post by decomposed05 » 21 Feb 2014, 13:20

mrozard wrote:Deco, bez przesady, pojazd z tablicą rejestracyjną duchem nie jest.
Ale to jest sprawa autora - nie mnie. Autor nie przypisał pojazdu? Ale co ja mam do tego? To on nie przypisał.
Post Reply