Tagi - dyskusja

User avatar
mirek
Posts: 76
Joined: 12 Feb 2005, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by mirek » 12 Oct 2010, 19:22

Dziwna sprawa pośrednio dotycząca tagów: mianowicie coś/ktoś (?) poprzekręcało tagi pod moimi fotami. Wykryłem to pod przynajmniej 3 z nich, gdzie mam pewność, że tagowanie było odwrotne:
http://phototrans.eu/14,428798,0.html
http://phototrans.eu/14,430206,0.html
http://phototrans.eu/14,428160,0.html
User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Steffen » 12 Oct 2010, 21:20

No właśnie... Otagowałem ostatnio relacjami ile wlazło kilka PKSów (WWA, Mława, Łódź, Krosno) i moim skromnym zdaniem lepsze wyniki daje tagowanie od miasta macierzystego, bądź "bazy" (vide Warszawa dla kilku kursów pospiesznych Mławy, bądź Krynica-Zdrój dla kilku nowosądeckich pośpiechów). Może warto by wprowadzić taką dodatkową zasadę? Przecież to to czy kurs jest "od siebie" czy do domu, to żadnej różnicy nie robi, chodzi chyba generalnie o przekrój taboru danego przewoźnika pojawiającego się na kursie, a przez wcześniej wspomniane założenie można zyskać bardziej złożony zbiór zdjęć, często bez dodatkowego bawienia się w wyszukiwarce w wybór przewoźnika. Choć akurat na Mławie się zawiodłem ;) niby dużo fajnych kursów, a żniwa z tego tagowania obfite nie wyszły.
Przydatne też było by dodatkowe tagowanie sezonowych przedłużek relacją podstawową.
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by Burdzio » 24 Oct 2010, 20:43

Ktoś już pozmieniał a tu jest taka sytuacja, że obaj przewoźnicy mają jedno miasto macierzyste? Na przykład Koszalin i Szczecinek podstawiają wozy do Mielna na Krynicę, Warszawa i Mława do Warszawy na Krynicę i żadnego przekroju wtedy nie ma. Albo jeszcze inaczej kurs Kołobrzeg - Łódź, który obsługuje trzech przewoźników (Veolia co drugi dzień, Łódź, Koszalin co czwarty (?))
Victory shall be mine!
User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Steffen » 25 Oct 2010, 00:30

O tym też myślałem, ale już nie pisałem poprzednio, żeby nie tworzyć elaboratu ;) Wtedy zdroworozsądkowo można "przerzucić" np. wspomniane Szczecinek czy też Mławę-incydentalnie (podobnie jak Radom na kursie do Szczyrku - teraz Wisły) na drugi biegun, żeby zrobić różnicę i tagować ich obsadę w tym przypadku od Krynicy.

PS. Łódź co drugi, Koszalin z Veolią co czwarty. Tu nic nie poradzisz, "od północy" trzeba by wybierać firmę w wyszukiwarce. Do tego jeszcze dochodzi dzienny wakacyjny Veolii z łódzkimi.
User avatar
Steffen
Posts: 134
Joined: 02 Jan 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Steffen » 01 Nov 2010, 22:55

Dla PKSowych(!) kursów zawieszonych na trwałe proponuję tag "zawieszony".

Prosiłbym o:
-niepodpinanie linii miejskich (niech się grupują w stosownym temacie),
-umiarkowanie z oznaczaniem danego kursu - wystarczy jedno zdjęcie,
-niepodpinanie kursów sezonowych, wakacyjnych itp. (niektórzy na pewnym forum traktują je jako cyklicznie zawieszane i wznawiane ;) )
-niepodpinanie kursów, z którymi przewoźnicy "kombinują", np. Zakopane - Łeba/Grudziądz (co roku ma zostać jako całoroczny, potem jest skracany do CG, następnie zawieszany i tak do następnych wakacji)

Zastanawiam się jeszcze czy nie warto by było dołączyć do tego sytuacje, kiedy z kursu wykonywanego przez dwie firmy wycofuje się jeden ze wspólników - zawsze można przedstawić sytuację w opisie lub poprosić edytora o mały dopisek.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Luke_Police » 10 Nov 2010, 19:08

Tak w ogóle, to zauważyłem, że ktoś coś namieszał przy tagowaniu kursów Jelenia Góra - Kołobrzeg i przeciwnych. Przy części zdjęć pojawiły się tagi przeciwne niż faktycznie wykonywany kurs na zdjęciu. Kilkanaście minut to poprawiałem zastanawiając się o co chodzi. Pomijam już fakt, że czyjeś mieszanie zaskutkowało zlaniem się tekstu opisu kursu pod zdjęciem w jedną całość z powodu czasowego wyłączenia możliwości obecności w opisie zdjęcia tagów html takich jak "<br>", "<font color = "FF0000">" - ten akurat nadal jest wyłączony. Druga kwestia, to kto to wymyślił, że przy ostatnim zdjęciu danego kursu mają być tagi relacji w obu kierunkach?
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Luke_Police » 10 Nov 2010, 19:15

Teraz jeszcze przeglądam starsze zdjęcia, dodane stosunkowo dawno i widzę, że przy relacjach kursów PKS z okolic Wrocławia często tagi są odwrotnie niż powinny być. Zwłaszcza dotyczy to kursów PKS-u 'Tour' Jelenia Góra.
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by Burdzio » 10 Nov 2010, 21:25

Czytaj temat ;) Teraz tagujemy kursy od tego miasta gdzie przewoźnik podstawia autobus. Też uważam, że to bez sensu :P
Victory shall be mine!
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Luke_Police » 11 Nov 2010, 09:29

No tak, przyczytałem to jako propozycję, a nie jako obowiązującą nową zasadę. W przypadku kursów dalekobieżnych, gdzie kursuje kilku przewoźników nawet ma to sens. Natomiast kursów lokalnych raczej bym nie ruszał z dwóch powodów:
- Często są wykonywane dosyć złożone obiegi i to, że autobus jedzie z miasta A do miasta B, nie musi wcale oznaczać, że będzie tą trasą wracał. W najprostszym przypadku może np. potem pojechać do miasta C i stamtąd do miasta B (np. Stargard - Ińsko, potem Ińsko - Szczecin, a potem Szczecin - Stargard - taki obieg istniał, ale zlikwidowano go w całości w czerwcu 2010).
- Zdarzają się sytuacje, gdzie PKS zaczyna w obcym mieście i kończy w obcym mieście np. PKS Szczecin ma kurs Pyrzyce - Gorzów Wielkopolski i potem powrotny, a żadne z tych miast nie jest nawet placówką terenową przewoźnika.
Pytanie co robić z kursami dalekobieżnymi, na których pojawia się "obcy" przewoźnik (np. Transhand Słubice na kursie Gorzów Wielkopolski - Szczecin)? Tagujemy od miasta gdzie ma bliżej do siedziby, czy tak jak jedzie?
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by Burdzio » 11 Nov 2010, 12:31

Z miejscowości gdzie podstawia autobus.
Victory shall be mine!
Post Reply