Tagi - dyskusja

User avatar
MKM Lechu
Posts: 39
Joined: 02 Apr 2007, 00:00
Location: Katowice

Re: Tagi - dyskusja

Post by MKM Lechu » 06 Dec 2011, 08:53

Co byście powiedzieli na tagowanie zdjęć "nocnych", czyli wszelkiego rodzaju zrobionych już o zmierzchu (wiadomo zimą to już o 16 ćmok się robi) jako "nocka" lub jakoś inaczej, żeby wyróżnić je jednak. To taka luźna propozycja, jak się na to zapatrujecie?
User avatar
dfraczek
Posts: 50
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Wałbrzych

Re: Tagi - dyskusja

Post by dfraczek » 06 Dec 2011, 12:52

MKM Lechu wrote:Co byście powiedzieli na tagowanie zdjęć "nocnych", czyli wszelkiego rodzaju zrobionych już o zmierzchu (wiadomo zimą to już o 16 ćmok się robi) jako "nocka" lub jakoś inaczej, żeby wyróżnić je jednak. To taka luźna propozycja, jak się na to zapatrujecie?
O ile się nie mylę do zdjęć nocnych używamy tematu "Bezsenne noce" ;)
User avatar
MKM Lechu
Posts: 39
Joined: 02 Apr 2007, 00:00
Location: Katowice

Re: Tagi - dyskusja

Post by MKM Lechu » 06 Dec 2011, 13:12

Tylko, że niestety widzę tu brak konsekwencji w stosowaniu tematu. :?
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Tagi - dyskusja

Post by vecto_529 » 06 Dec 2011, 14:32

Bardziej trafna jest nazwa dla tagu "autobusy po zmroku", czy coś w ten deseń. Bo w sumie o 16 to taka noc, że...
ImageImageImage
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Amalio » 06 Dec 2011, 14:50

Same świetne nazwy. Komplikujcie ludziom życie jeszcze bardziej (o obcokrajowcach nie wspominając). Pod zdjęciem Andre pojawił się tag noc - prościej i lepiej się nie da.
User avatar
MKM Lechu
Posts: 39
Joined: 02 Apr 2007, 00:00
Location: Katowice

Re: Tagi - dyskusja

Post by MKM Lechu » 06 Dec 2011, 17:20

Mnie tu bardziej chodziło o oznaczenie jakimś tagiem zdjęć, na których mamy do czynienia ze sztucznym światłem.
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by Burdzio » 06 Dec 2011, 18:52

To może "żółci poświata"?
Victory shall be mine!
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by mirekmiras73 » 11 Dec 2011, 15:12

W fotografii pojęciem "zdjęcia nocne" stosuje się przy fotografiach wykonanych od zmierzchu do świtu. I godzina wykonania zdjęcia nie ma tu najmniejszego znaczenia. Tak więc tag po prostu "noc". To samo dotyczyłoby nocnego zdjęcia wykonanego bez sztucznego oświetlenia, np. przy pełni księżyca. Jak do takiego zdjęcia miałby się tag "żółci poświata"?
User avatar
maciekl2
Posts: 19
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Opole / Warszawa

Re: Tagi - dyskusja

Post by maciekl2 » 12 Dec 2011, 16:08

"noc" wg mnie jak znalazł :)
User avatar
maciekl2
Posts: 19
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Opole / Warszawa

Re: Tagi - dyskusja

Post by maciekl2 » 17 Feb 2012, 22:01

Być może kwestia była już poruszana, niemniej jednak postanawiam podnieść temat.

Lubię wyjątkowo (tak po prostu) zdjęcia przedstawiające przyjazną komunikację. Co jakiś czas sobie tam zaglądam, by popatrzeć jak to komuś ktoś pomachał, mrygnął światełkami, itp. Takie miłe dla oka gesty. Zdaję sobie też sprawę ze swobody w dodawaniu, czy wręcz tworzeniu tagów. Zwłaszcza takich, których nie ma na oficjalnej liście.

Szlag mnie jednak trafia, gdy wchodzę w zdjęcia otagowane "przyjazna komunikacja", a tam na 25 zdjęć tak naprawdę pod jednym zdjęciem jest on w pełni uzasadniony... Moim... :roll:

Jaki jest więc cel takiego tagowania zdjęcia? Nie wystarczą pozdrowienia dla kierowcy, skoro już mu się należą? "Kierowca na następnym kółku pomachał". "Kierowca to mój dobry kumpel". "Pozdrowienia dla kierowcy". Fantastycznie. Tyle, że oznak przyjaznej komunikacji na jednym, czy drugim zdjęciu brak. Bo kierowca kiedyś zajrzy może na to zdjęcie i tam zobaczy pod nim "przyjazna komunikacja"?

Może warto byłoby dodać ten tag do oficjalnej listy, a tym samym egzekwować jakieś rozsądniejsze korzystanie z niego?

Nie chcę nikogo urazić, wiem, że niektórym niezwykle zależy na utrzymywaniu przyjacielskich relacji z szoferami. Ale ten sposób chyba nie jest najlepszy...
Post Reply