Tagi - dyskusja

User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by decomposed05 » 17 Feb 2012, 22:10

Dam ci ksywkę donkichot. Chcesz?
User avatar
maciekl2
Posts: 19
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Opole / Warszawa

Re: Tagi - dyskusja

Post by maciekl2 » 17 Feb 2012, 22:17

OK. Zrozumiałem :geek:
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 17 Feb 2012, 23:04

maciekl2 wrote:Być może kwestia była już poruszana, niemniej jednak postanawiam podnieść temat.
(...)Tyle, że oznak przyjaznej komunikacji na jednym, czy drugim zdjęciu brak.
Temat/tag ten wymyśliłem ja dawno temu, żeby mieć zgrupowane zdjęcia, na których WIDAĆ, jak kierowcy machają ręką lub mrygają długimi światłami.
Miał nawiązywać swoją nazwą do hasła reklamowego Connexu.
Niestety, ludziska robią z tego koncert życzeń w takim tempie, że po paru dniach od usunięciach jest już kilkadziesiąt tak oznaczonych zdjęć.
Dlatego, tak jak sam zauważyłeś, nie ma to najmniejszego sensu.
Według mnie, gdyby ludzie byli kumaci, fajnie byłoby zajrzeć raz na jakiś czas do zdjęć pokazujących, że kierowcy nie zawsze są burakami - taka przeciwwaga do "we don't take photos of them".
Niestety, ludzie nie potrafią z tego skorzystać.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by decomposed05 » 17 Feb 2012, 23:15

+1
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Luke_Police » 11 May 2012, 17:28

Chyba będziemy musieli komuś urwać głowę. Przyznać się, który usunął tag "przewóz pracowników"? Było pod nim ponad 700 zdjęć, obecnie jest mniej niż 100... Po raz kolejny wraca prośba o "żelazny tag" niemożliwy do usunięcia. Takowy status powinny mieć tagi znajdujące się na oficjalnej liście, a "przewóz pracowników" się na niej znajduje.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Tagi - dyskusja

Post by vecto_529 » 11 May 2012, 20:23

Luke_Police wrote:Chyba będziemy musieli komuś urwać głowę. Przyznać się, który usunął tag "przewóz pracowników"? Było pod nim ponad 700 zdjęć, obecnie jest mniej niż 100... Po raz kolejny wraca prośba o "żelazny tag" niemożliwy do usunięcia. Takowy status powinny mieć tagi znajdujące się na oficjalnej liście, a "przewóz pracowników" się na niej znajduje.
A da się usunąć tag? W ogóle, ja jestem zdania, że pewne tagi powinny być ściśle określone. Zarówno ich stosowanie jak również nazewnictwo. Dlatego +1 dla Ciebie, Luke!
ImageImageImage
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Luke_Police » 11 May 2012, 20:56

vecto_529 wrote:A da się usunąć tag?
Da się, jak ma się odpowiednie uprawnienia. Inaczej mówiąc, po wejściu na ogromną obecnie listę ze spisem tagów, można jednym kliknięciem sprawić, by przykładowo spod kilkudziesięciu tysięcy zdjęć wyparował tag "ZTM Warszawa"... Stąd też pojawiły się kiedyś prośby edytorów o ustanowienie "żelaznych tagów" niemożliwych do usunięcia z listy.
W ogóle, ja jestem zdania, że pewne tagi powinny być ściśle określone. Zarówno ich stosowanie jak również nazewnictwo. Dlatego +1 dla Ciebie, Luke!
Dzięki za poparcie. Do takowego określenia od początku dążyliśmy w części ciężarowej i tam jest pewien porządek i "zbiór zamknięty", pilnowany zresztą przez grupę edytorów, co oczywiście nie zmienia faktu, że raz na jakiś czas pojawia się coś totalnie nowego. W częście autobusowo-tramwajowej niestety takiego zbioru zrobić się nie da, chociażby ze względu na brak możliwości przewidzenia wszystkich możliwych relacji, w których kursy wykonują i wykonywać będą przewoźnicy. Ale zasady pisowni zostały już kiedyś określone, tylko mam wrażenie, że obecnie praktycznie nikt tego nie pilnuje. Niekiedy zwracanie uwagi w komentarzu, jest przez autora zdjęcia olewane i w efekcie pewne sytuacje przewozowe czy kursy PKS są opisywane na kilka różnych sposobów. Ja osobiście byłbym za zachowaniem "złotego środka" czyli: jeżeli ktoś czuje potrzebę tagowania jakiejś specyficznej sytuacji (przykładowo grupy zdjęć zrobionych podczas jazdy na deskorolce po Ustrzykach Dolnych), ok, nie widzę przeszkód, ale z drugiej strony trzymanie się określonej pisowni pewnych ustalonych z góry sytuacji, a więc organizatorów linii, relacji kursów międzymiastowych/podmiejskich (pełne nazwy miast, pisownia zgodna z zasadami języka polskiego - wielka pierwsza litera każdego słowa składowego nazwy miasta, miejscowości rozdzielone dwoma spacjami i myślnikiem pomiędzy nimi) i trzymanie się w miarę możliwości oficjalej listy tagów. Wiadomo, że nikt nie zapamięta wszystkiego od razu, ale po to jest możliwość komentowania zdjęć, aby sobie czasem podpowiadać.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Tagi - dyskusja

Post by vecto_529 » 11 May 2012, 22:32

Luke_Police wrote:Dzięki za poparcie. Do takowego określenia od początku dążyliśmy w części ciężarowej i tam jest pewien porządek i "zbiór zamknięty", pilnowany zresztą przez grupę edytorów, co oczywiście nie zmienia faktu, że raz na jakiś czas pojawia się coś totalnie nowego. W częście autobusowo-tramwajowej niestety takiego zbioru zrobić się nie da, chociażby ze względu na brak możliwości przewidzenia wszystkich możliwych relacji, w których kursy wykonują i wykonywać będą przewoźnicy. Ale zasady pisowni zostały już kiedyś określone, tylko mam wrażenie, że obecnie praktycznie nikt tego nie pilnuje. Niekiedy zwracanie uwagi w komentarzu, jest przez autora zdjęcia olewane i w efekcie pewne sytuacje przewozowe czy kursy PKS są opisywane na kilka różnych sposobów.
Dokładnie, można zostawić przecież dowolność w tagowaniu, to jest dobre. Ale zastosowanie tagów z "pakietu podstawowego" powinno być niezmienne. Co do olewania poprawek przez autora zdjęcia. Od tego jesteśmy my, edytorzy, żeby czasem samemu coś poprawić skoro delikwent ma to w poważaniu. Wszystko da się wypracować - oczywiście z dobrym podejściem i odrobiną chęci. :)
ImageImageImage
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 12 May 2012, 09:34

Do dupy zupełnie są te tagi w aktualnej formie. Chyba w ogóle przestanę tagować. Kiedyś miałem ambicję pouzupełniać pod starszymi zdjęciami, ale po co.
Po usunięciu jakiegoś ważnego tagu Papa cofnął aktualizację, by go odzyskać, a przez to pojawiło się dużo tagów z literówkami, które były poprawiane i usuwane przez edytorów. Kiedyś cały dzień nad tym spędziłem.

Czy nie można wprowadzić pola "linia" i "organizator" pod zdjęciami?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
qubbus
Posts: 59
Joined: 16 Jun 2008, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by qubbus » 14 Jun 2012, 19:52

W kwestii tagów mam sugestię. O ile np. taki tag jak "ex Verney Groupe" jest już dość popularny (nieco mniej "ex Transdev"), to proponuję bardziej upowszechnić tag "ex Keolis". To też jest charakterystyczne malowanie, a tych Keolis'ów jest od groma, czasem trudno ustalić konkretnie jaki oddział, bo nie ma szczegółowych danych, a fajnie by było jednak też to wszystko jakoś zebrać do kupy. Także zapraszam wszystkich autorów zdjęć, którzy pamiętają, że wrzucali takie wozy na galerię, o dopisywanie takiego tagu. Ewentualnie jakby jakiemuś edytorowi się chciało poprzeglądać fotki i to zrobić, chociaż zapewne nie będzie to łatwe...
Post Reply