Tagi - dyskusja

User avatar
Marcin Ciszewski
Posts: 342
Joined: 28 Jan 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Marcin Ciszewski » 18 Mar 2013, 15:47

decomposed05 wrote:
vecto_529 wrote:Tato, a co jeśli wożą obydwa zezwolenia, hmm?
To kto układa rozkład?
A skąd delikwent wrzucający zdjęcie ma wiedzieć kto? ;)
Zablokował mi zdjęcie.
Wiecie co z nim zrobić!!!!!!!!!!!!!!!
xD
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by decomposed05 » 18 Mar 2013, 18:14

Nie idźcie tą drogą bo zaraz dojdziemy - a skąd on ma wiedzieć jaki to autobus.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Tagi - dyskusja

Post by vecto_529 » 18 Mar 2013, 19:06

decomposed05 wrote:Nie idźcie tą drogą bo zaraz dojdziemy - a skąd on ma wiedzieć jaki to autobus.
Wiesz, pojedyncze przypadki pokazują, że i tacy egzystują na TWB... :D
ImageImageImage
User avatar
projektor_ols
Posts: 208
Joined: 30 Jun 2007, 00:00
Location: Olsztyn

Re: Tagi - dyskusja

Post by projektor_ols » 19 Mar 2013, 15:24

Ja w sumie czysto porządkowej sprawie piszę jeżeli ktoś będzie chciał przenosić tagi olsztyńskiego organizatora do tej rubryki.
Otóż ZKM Olsztyn istnieje od 1 stycznia 2011r i od tego dnia zdjęcia powinny mieć wpisane "ZKM Olsztyn" w polu organizatora.

Piszę głównie dlatego, że już pojawił się babol i ktoś wpisał w to pole "ZKM Olsztyn" do zdjęcia z 2010r.
http://phototrans.pl/14,417590,0,Volvo_7000_924.html ;)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 20 Mar 2013, 18:28

Luke_Police wrote:
decomposed05 wrote:Jak linia może mieć dwóch organizatorów?
Drugiego to nie rozumiem... będziemy całe obiegi wpisywać?
Przykłady: autobus PKS Radom wykonuje kurs Radom - Lublin jako kurs poprzedzający połączenie Lublin - Poznań. Niektórzy autorzy zwykli wpisywać tagi "Radom - Lublin;Lublin - Poznań", podobnie w PKS Bytów kurs Bytów - Ustka poprzedza kurs dalekobieżny Ustka - Wisła. Ma to swoją logikę, bo jeśli ktoś przegląda sobie w tagach, co kursuje w tej dalekobieznej relacji, zobaczy również zdjęcia pojazdów wykonujących kurs dojazdowy do miejscowości początkowej, co jest jednoznaczne z tym, że ten konkretny autobus wykonał tego samego dnia interesujący ich kurs dalekobieżny.

Edit: tutaj mamy przykład tagowania obiegu przeciwnego do wspomnianego wyżej kursu PKS Bytów: http://phototrans.pl/14,612098,23.html
To uważam za przesadę. Autobus powinien być otagowany według tego jaką linię obsługuje w momencie wykonywania zdjęcia. I tak autobus stojący na bazie z nawiniętym na filmie numerem 1 nie jest autobusem obsługującym linię 1, tak jak autobus, który za dwie godziny będzie jechał z Lublina do Poznania, nie jest na linii Lublin - Poznań. Pomyślcie co by było gdyby taką cudaczną zasadę przenieść na autobusy miejskie przy łączonych zadaniach - np. w Warszawie autobus 209 sfotografowany rano na Jeziorkach trzeba by otagować 174, bo po jednym kółku przeskakuje na tę linię.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 20 Mar 2013, 18:32

Niezależnie od tego powinna być możliwość wpisywania więcej niż jednego organizatora i więcej niż jednej linii.
Np. we wrocławskiej komunikacji podmiejskiej zwykło się tagować gminę i UM Wrocław. Dzięki temu mamy pod jednym tagiem (UM Wrocław) całość systemu komunikacyjnego miasta zunifikowanego taryfowo, a pod drugim bardziej szczegółowym jest siatka połączeń danej gminy.
Jeżeli chodzi o linię, to tak jak wspominali poprzednicy - warto w wyjątkowych przypadkach pisać i symbol linii, i relację.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Luke_Police » 20 Mar 2013, 20:53

empi wrote:Niezależnie od tego powinna być możliwość wpisywania więcej niż jednego organizatora i więcej niż jednej linii.
Np. we wrocławskiej komunikacji podmiejskiej zwykło się tagować gminę i UM Wrocław. Dzięki temu mamy pod jednym tagiem (UM Wrocław) całość systemu komunikacyjnego miasta zunifikowanego taryfowo, a pod drugim bardziej szczegółowym jest siatka połączeń danej gminy.
Jeżeli chodzi o linię, to tak jak wspominali poprzednicy - warto w wyjątkowych przypadkach pisać i symbol linii, i relację.
+1
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by mirekmiras73 » 20 Mar 2013, 22:14

empi wrote:Autobus powinien być otagowany według tego jaką linię obsługuje w momencie wykonywania zdjęcia. I tak autobus stojący na bazie z nawiniętym na filmie numerem 1 nie jest autobusem obsługującym linię 1, tak jak autobus, który za dwie godziny będzie jechał z Lublina do Poznania, nie jest na linii Lublin - Poznań.
No właśnie, ja dotychczas tagowałem w ten sposób, że przykładowo zdjęcie autobusu stojącego już na noclegu w Przasnyszu po zakończeniu kursu Ciechanów - Przasnysz, otagowywałem "Ciechanów - Przasnysz". Czy to jest prawidłowe, czy w takim przypadku nie powinno się wogóle tagować relacji?
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Luke_Police » 21 Mar 2013, 20:22

mirekmiras73 wrote:No właśnie, ja dotychczas tagowałem w ten sposób, że przykładowo zdjęcie autobusu stojącego już na noclegu w Przasnyszu po zakończeniu kursu Ciechanów - Przasnysz, otagowywałem "Ciechanów - Przasnysz". Czy to jest prawidłowe, czy w takim przypadku nie powinno się wogóle tagować relacji?
No właśnie są różne podejścia do tematu tagowania PKS-ów. Empi jest zwolennikiem pisania relacji, na której jest autobus, ja w sumie też tak robię. Niemniej jednak niektórzy są zdania, że słuszne jest tagowanie relacji kursu wozu nawet jeśli już dawno zakończył kurs lub dopiero go rozpocznie, gdyż tagi tag umożliwia potem łatwie odnalezienie informacji, że danego dnia taki pojazd kursował na takiej trasie. Spotkałem się z propozycjami tagowania całych obiegów, tylko jeśli przykładowo wóz ma obieg, gdzie dziennie wykonuje 6 kursów różnych relacji, to pisanie sześciu tagów z relacjami pod jednym zdjęciem chyba mija się z celem. Informację o obiegu można przecież zawrzeć w opisie zdjęcia.
DrahEk
Posts: 41
Joined: 12 Dec 2008, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by DrahEk » 22 Mar 2013, 23:34

projektor_ols wrote:Ja w sumie czysto porządkowej sprawie piszę jeżeli ktoś będzie chciał przenosić tagi olsztyńskiego organizatora do tej rubryki.
Otóż ZKM Olsztyn istnieje od 1 stycznia 2011r i od tego dnia zdjęcia powinny mieć wpisane "ZKM Olsztyn" w polu organizatora.

Piszę głównie dlatego, że już pojawił się babol i ktoś wpisał w to pole "ZKM Olsztyn" do zdjęcia z 2010r.
http://phototrans.pl/14,417590,0,Volvo_7000_924.html ;)
Przydałoby się zrobić taki spis dla każdego miasta/aglomeracji. A swój błąd poprawiłem - ktoś mi dopisał w tagach "ZKM Olsztyn" to i przepisałem do rubryki organizatora. ;)
Post Reply