Tagi - dyskusja

User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Tagi

Post by Amalio » 30 Dec 2009, 21:54

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi

Post by empi » 30 Dec 2009, 21:56

Asik wrote:Fartuch. :D
fartuchem o ile się nie mylę określało się linię kół w tramwajach czy chyba nawet w Ikarusach, np. 13N z białym pasem na dole bocznej ściany to była 13tka w malowaniu czerwonym z białym fartuchem. Ale nie jestem pewien, jakoś tak to było?
Fajne! Rzeczywiście to fachowe określenie!
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi

Post by empi » 30 Dec 2009, 22:02

ej, hola! Przecież BRA to po angielsku biustonosz :D na osobówce rzeczywiście to wygląda jak biustonosz, ale na autobusie nie!
Tak więc zostajemy przy kominiarce :D
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Tagi

Post by Amalio » 30 Dec 2009, 22:26

Ja zdania nie zmienię - niech to będzie coś prostego dla wszystkich. A, że samochodziarze byli pierwsi :?: No cóż. IMHO nie ma co się bawić w nie wiadomo co. A kominiarka, to raczej się nie nadaje, bo jak kominiarka to nie wygląda - zakłada się ją przecież na całą głowę.

Ale i tak zasadniczo nie chodzi tu o wygląd, a o funkcję jaką spełnia. Więc można i na to Bra mówić.
To tak samo jak usłyszysz słowo "autobus". Przed oczyma masz powiedzmy Urbino, a nie Sprintera zabudowanego przez Auto Cuby ;) Choć formalnie jedno i drugie autobusem jest.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Tagi

Post by Adam G.1 » 30 Dec 2009, 22:34

tu wychodzi bezsensowność tagów :P
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi

Post by empi » 30 Dec 2009, 22:51

Ale po co mamy kopiować amerykański slang z innej dziedziny, przecież mamy swój :) dużo miłośników tuningowanych samochodów na TWB nie ma, więc nie wydaje mi się żeby to było większe ułatwienie niż proste skojarzenie na poniższej zasadzie:
Image

;)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Tagi

Post by Amalio » 30 Dec 2009, 23:04

empi wrote: proste skojarzenie na poniższej zasadzie:


;)
Dla Ciebie proste. A nawet dla mnie nie pomimo iż posługuję się tym samym językiem. Nie czaję tego skojarzenia, a jeżeli miałoby mi się kojarzyć, to... maska.
Po za tym spójrz na obrzyny. Dla nas coś nazywa się 280/A lub 260.PKS, a dla ruskich to jest 280.33K. Dążmy do czegoś uniwersalnego.
Adam G.1 wrote: tu wychodzi bezsensowność tagów :P
Dlatego ja ograniczam się do bardziej oficjalnych rzeczy jak organizator czy numer linii. Myślę, że to akurat jest bardzo dobra strona tagów :)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi

Post by empi » 30 Dec 2009, 23:15

Amalio wrote:
empi wrote: proste skojarzenie na poniższej zasadzie:


;)
Dla Ciebie proste. A nawet dla mnie nie pomimo iż posługuję się tym samym językiem. Nie czaję tego skojarzenia, a jeżeli miałoby mi się kojarzyć, to... maska.
Bra mnie nie przekonuje, bo nie kojarzy się ani językowo, ani z desygnatem wyrazu poprzez zbytnie odejście od formy ;) Jeśli Ty patrząc na tę H9tkę nie możesz się dopatrzeć w niej kominiarki, to tym bardziej ja się w niej nie dopatrzę biustonosza :D chociaż pewnie są tacy co wszędzie widzą biusty :D
co więcej, jakiś nadgorliwy edytor może uznać "bra" na liście tagów za bełkot i usunąć.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Tagi

Post by Amalio » 30 Dec 2009, 23:26

empi wrote: to tym bardziej ja się w niej nie dopatrzę biustonosza :D chociaż pewnie są tacy co wszędzie widzą biusty :D
Tu nie chodzi czego się dopatrzysz, tylko jak na to zwykło się mówić. Na przykładzie samochodów udowodniłem, że ma to już swoją ogólnie przyjętą nazwę.
empi wrote:co więcej, jakiś nadgorliwy edytor może uznać "bra" na liście tagów za bełkot i usunąć.
"Kominiarka" nie zabrzmi jak za nic nie związany z KM bełkot :?:
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi

Post by empi » 30 Dec 2009, 23:39

potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply