Tagi - dyskusja

User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Tagi

Post by padamus » 19 Apr 2009, 18:53

Tak z ciekawości zapytam, kto złośliwie usunął tag "sei"? Piszę złośliwie, dlatego, że pozostały tagi opisujące foty z samochodami innych użytkowników. Komu to przeszkadzało?
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Tagi

Post by Adam G.1 » 19 Apr 2009, 21:56

padamus wrote:Tak z ciekawości zapytam, kto złośliwie usunął tag "sei"? Piszę złośliwie, dlatego, że pozostały tagi opisujące foty z samochodami innych użytkowników. Komu to przeszkadzało?
mnie.
na inne tagi nie trafiłem podczas przeglądania zdjęć, ale zapewniam Cię, że jak tylko się to stanie - i one znikną.
nie ma to nic wspólnego ze złośliwością.
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Tagi

Post by padamus » 19 Apr 2009, 22:03

Uzasadnij dlaczego to usunąłeś, w końcu między innymi do takich celów tagi wymyślono.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Tagi

Post by Adam G.1 » 19 Apr 2009, 22:21

padamus wrote:Uzasadnij dlaczego to usunąłeś, w końcu między innymi do takich celów tagi wymyślono.
czyżby? do oznaczania na zdjęciach choćby najmniejszego kawałka swojego samochodu?
o nie, burdel w tagach jest już i tak wystarczający, one mają ułatwiać szukanie głównie numerów linii oraz organizatorów komunikacji. nie można sobie tam wpisywać tego, co dusza zapragnie.
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Tagi

Post by padamus » 19 Apr 2009, 22:31

Adam G.1 wrote:
padamus wrote:Uzasadnij dlaczego to usunąłeś, w końcu między innymi do takich celów tagi wymyślono.
czyżby? do oznaczania na zdjęciach choćby najmniejszego kawałka swojego samochodu?
o nie, burdel w tagach jest już i tak wystarczający, one mają ułatwiać szukanie głównie numerów linii oraz organizatorów komunikacji. nie można sobie tam wpisywać tego, co dusza zapragnie.
Jeżeli jest burdel, to weź się za usuwanie zdublowanych tagów, tagowanych marek i modeli, a nie nieprzeszkadzających innym, nie podobających się jaśnie panu edytorowi.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Tagi

Post by Adam G.1 » 19 Apr 2009, 23:56

padamus wrote:Jeżeli jest burdel, to weź się za usuwanie zdublowanych tagów, tagowanych marek i modeli
ależ jak najbardziej, usuwam tagowane marki i modele czy zdublowane tagi :)
staram się dbać o porządek.
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Tagi

Post by af_robert » 22 Apr 2009, 00:30

..ostatnio przyszedł mi do glowy pomysł na tag: "Made in Poland" - grupujący autobusy wyprodukowane w Polsce, a jezdzące u zagranicznych przewoznikow
..w sumie zadnych przeciwwskazan nie dostrzegam .ale moze sie myle ;)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi

Post by empi » 10 May 2009, 09:22

Adam G.1 wrote:
padamus wrote:Tak z ciekawości zapytam, kto złośliwie usunął tag "sei"? Piszę złośliwie, dlatego, że pozostały tagi opisujące foty z samochodami innych użytkowników. Komu to przeszkadzało?
mnie.
na inne tagi nie trafiłem podczas przeglądania zdjęć, ale zapewniam Cię, że jak tylko się to stanie - i one znikną.
nie ma to nic wspólnego ze złośliwością.
Myślę, że co do tagów powinniśmy przyjąć zasadę, że jeżeli ktoś już się napracował i otagował ileś tam zdjęć, to należy to uszanować. Tagi uważam za luźniejszą formę niż tematy. Dlatego z wyjątkiem wypisanych błędnych tagów, nie kasujmy tagów gdy widzimy że zostały użyte wielokrotnie.
Odnośnie tematów: http://www.phototrans.eu/autobusy.php?s=17&nr=304 rozmawialiśmy już o tematach i to chyba zostało wyraźnie powiedziane, że coś takiego nie ma prawa istnieć. W zamian proponuję używanie wyszukiwarki zdjęć (zdjęcia Jelczy M11 autorstwa Pawła należące do MZK BB albo sfotografowane w BB).
af_robert wrote:..ostatnio przyszedł mi do glowy pomysł na tag: "Made in Poland" - grupujący autobusy wyprodukowane w Polsce, a jezdzące u zagranicznych przewoznikow
..w sumie zadnych przeciwwskazan nie dostrzegam .ale moze sie myle ;)
Bardzo dobry pomysł, ale przyjmując zastrzeżenie, że chodzi o polskie marki, a nie Volvo i MANy wyprodukowane w Polsce. Otaguję tak litewskie H9tki i peerki.

Jeszcze od siebie sugeruję tag "pogot w akcji" dla pogotów holujących zepsute autobusy.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Tagi

Post by padamus » 10 May 2009, 11:14

empi wrote:Odnośnie tematów: http://www.phototrans.eu/autobusy.php?s=17&nr=304 rozmawialiśmy już o tematach i to chyba zostało wyraźnie powiedziane, że coś takiego nie ma prawa istnieć. W zamian proponuję używanie wyszukiwarki zdjęć (zdjęcia Jelczy M11 autorstwa Pawła należące do MZK BB albo sfotografowane w BB).
Są podobne tematy, więc nie wiem dlaczego po raz kolejny przeszkadza ci mój. To nie chodzi o wszystkie zdjęcia (więc wyszukiwarką można sobie w tym przypadku tyłek wytrzeć), lecz o tą konkretną pożegnalną serię zdjęć migów. Zajmijcie się lepiej tematami typu "pomarańczowe gimbusy".
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi

Post by empi » 12 May 2009, 10:00

padamus wrote:
empi wrote:Odnośnie tematów: http://www.phototrans.eu/autobusy.php?s=17&nr=304 rozmawialiśmy już o tematach i to chyba zostało wyraźnie powiedziane, że coś takiego nie ma prawa istnieć. W zamian proponuję używanie wyszukiwarki zdjęć (zdjęcia Jelczy M11 autorstwa Pawła należące do MZK BB albo sfotografowane w BB).
Są podobne tematy, więc nie wiem dlaczego po raz kolejny przeszkadza ci mój. To nie chodzi o wszystkie zdjęcia (więc wyszukiwarką można sobie w tym przypadku tyłek wytrzeć), lecz o tą konkretną pożegnalną serię zdjęć migów. Zajmijcie się lepiej tematami typu "pomarańczowe gimbusy".
No to zrób sobie tag.
http://www.phototrans.eu/autobusy.php?s ... y%C5%9Blij
Nie to samo?
Pomarańczowe gimbusy to temat łączący wszystkie zdjęcia gimbusów - nie da się ich znaleźć w inny sposób (nie wszystkie L090M to MS, nie wszystkie Trampy i dziewiątki to S itp.) Od tego są tematy.
Podaj przykłady podobnych tematów, to je usuniemy.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply