Tagi - dyskusja

User avatar
lilo.gaba
Posts: 118
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Rzeszów

Re: Tagi - dyskusja

Post by lilo.gaba » 25 Aug 2010, 22:35

Adrian Henszel wrote:Tag Dana w sumie też mógłby istnieć skoro istnieją tagi typu Ala, xi. Kinga (oczywiście do drogich Pań nic nie mam).
Chciałabym zauważyć, że Dane, jak napisał Burdzio, można znaleźć po roczniku, a Ala, Kinga, ja i inni otagowani użytkownicy to nie autobusy, więc dla mnie to marne porównanie... ;)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 27 Aug 2010, 16:09

lilo.gaba wrote:
Adrian Henszel wrote:Tag Dana w sumie też mógłby istnieć skoro istnieją tagi typu Ala, xi. Kinga (oczywiście do drogich Pań nic nie mam).
Chciałabym zauważyć, że Dane, jak napisał Burdzio, można znaleźć po roczniku, a Ala, Kinga, ja i inni otagowani użytkownicy to nie autobusy, więc dla mnie to marne porównanie... ;)
A ja chciałbym też zauważyć, że to jest galeria zdjęć i baza danych pojazdów transportu zbiorowego, a nie portal społecznościowy na który wrzuca się swoje fotki. Wprawdzie nie mam nic do tagowania użytkowników widocznych na zdjęciach (jako drugoplanowy element kompozycji!), ale używanie ich jako argumentu w dyskusji na temat zasadności tagowania typów autobusów jest śmieszne. Nie to miejsce.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by koziutek » 27 Aug 2010, 18:55

100% poparcia. Nie rozumiem zreszta tego radykalizmu skierowanego przeciwko tagom ulatwiajacym wyszukiwanie podtypow. Burdzio pisze o rocznikach - ok, ale jak rozumiem te Dany i Vecta byly produkowane dluzej niz 1 rok, wiec trzeba juz sie naklikac, naotwierac okien/kart w przegladarce - dlaczego nie mozna ulatwic sobie zycia i wrzucic to pod jeden tag? Ogolnie wszystko czego nie da sie wyodrebnic jednym kliknieciem w wyszkiwarce powinno miec prawo do bycia otagowanym :)
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by Burdzio » 27 Aug 2010, 20:22

W pizdu roboty by było, żeby to potem opanować - pod każdym zdjęciem by pasowało dodać tag, potem ktoś by chciał silniki tagować itp. Lepiej to dac już do other information wpisywać nazwę handlową i wyszukiwanie pojazdu z kryterium OI.
Victory shall be mine!
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by koziutek » 27 Aug 2010, 22:17

Proponuję tag "Simferopol - Yalta route" dla zdjęć wykonanych na trasie trolejbusowej między Symferopolem a Jałtą (aczkolwiek niekoniecznie przedstawiających trolejbusy).

Od dawna chodzą mi też po głowie tagi "Made in Belarus" i "Made in Ukraine" analogiczne dla Made in Poland. Czyli wszystkie MAZy, ŁAZy, Bogdany itd jeżdżące poza swymi macierzystymi krajami. Co Wy na to?
User avatar
oolek15
Posts: 164
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Jastrzębie-Zdrój
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by oolek15 » 28 Aug 2010, 23:27

To może ja wrócę do kwestii tagu "MZK Jastrzębie-Zdrój" czy "MZK Jastrzębie Zdrój". Na portalu "JasNet" opublikowano taki artykuł: link. Czytamy w nim:
JasNet wrote:Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w nowo wydawanych dokumentach nazwa naszego miasta będzie pisana z łącznikiem. Jednak dokumenty już wystawione są ważne i nie ma konieczności ich wymiany! Od teraz nazwa „Jastrzębie-Zdrój” (z kreseczką w środku) ma być stosowana przy czynnościach urzędowych i w pismach urzędowych.
Na stronie miasta zmieniono nazwę na tą z "kreseczką". Za to MZK się nie kwapi dokonać takiej zmiany na swojej stronie. I pytanie co robić. Tagować z kreską czy bez? I co z tymi zdjęciami które już są pod tagiem "MZK Jastrzębie Zdrój" (czy ktoś z odpowiednią literką się tym zajmie czy zostaje jak jest - bo autorzy mający po kilkaset zdjęć autobusów MZK raczej ręcznie zmieniać nie będą)?
PS: Ja zawsze byłem za pisownią bez myślnika, ale skoro MSWiA tak stwierdziło to jestem zdania "prawo jest prawo".
Pozdrawiam, Olek
User avatar
projektor_ols
Posts: 208
Joined: 30 Jun 2007, 00:00
Location: Olsztyn

Re: Tagi - dyskusja

Post by projektor_ols » 20 Sep 2010, 19:03

Bardzo ciekawa jest możliwość tagowania użytkowników tej fotogalerii, ale w tych przypadkach:

http://phototrans.eu/14,416815,0,Ikarus ... _1027.html
http://phototrans.eu/14,416779,0,Ikarus ... _1027.html
http://phototrans.eu/14,417221,0,Ikarus ... _1027.html

... to się ktoś rozpędził i pomylił mnie chyba z Maćkiem Raczyńskim. :P

Dodam, że fajnym by było przyznanie się tego osobnika, co dodał te tagi (dzisiaj się pojawiły). ;)
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by padamus » 20 Sep 2010, 19:33

Więc osobnik się przyznaje się :) Zostałem poproszony o dodanie tego tagu, a że nie widziałem ani Ciebie, ani Maćka dodałem tag. Wszystko posprzątane. Sorry za zamieszanie.
User avatar
projektor_ols
Posts: 208
Joined: 30 Jun 2007, 00:00
Location: Olsztyn

Re: Tagi - dyskusja

Post by projektor_ols » 20 Sep 2010, 20:52

Najciekawsze jest to, że pod jednym z podanych zdjęć jest komentarz Rafała opisujący osoby na zdjęciu. :P

Dzięki za reakcję. Nie wnikam kto kazał Tobie dodawać te tagi, mimo tego, że w minimalnym stopniu mnie to interesuje... ;)
User avatar
Paul167
Posts: 106
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Location: Katowice - Giszowiec
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by Paul167 » 25 Sep 2010, 18:26

http://www.phototrans.eu/14,423421,0,Je ... _2608.html
Tu też ktoś się rozpędził z tagowaniem :P Janusz z nami był, ale na zdjęciu go nie ma, natomiast dominiqusa w ogóle nie było ;).
Image
© Paul167
Post Reply