Tagi - dyskusja

Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by Marek Landowski » 31 Jan 2010, 13:10

Dlatego jeszcze raz apeluję do admina - zrób możliwość edycji/scalania tagu, a lista tagów zmniejszy się dwukrotnie. :)
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by Amalio » 31 Jan 2010, 15:27

empi wrote:Pierwsze słyszę - po remoncie jest próba techniczna. Test to test - a popularność tego tagu świadczy o tym, że ten wyraz najbardziej kojarzy się z autobusami testowymi. Co więcej pod tym tagiem są też zdjęcia zagranicznych użytkowników. Nie ma co na siłę doszukiwać się drugiego dna.
Chociaż osobiście mnie to rybka - tester też pasuje. Jesteś chętny do wyedytowania 97 zdjęć?
Parafrazując słowa Durczoka, to gdyby te 97 zdjęć było otagowanych jako "gówno", to też byś twierdził, że trza tagować jak większość czy byś protestował :?:
Nie jest problemem wpisać byle jakie słowo, a akurat "test" nie określa pojazdu. Nie wiem co to za różnica według Ciebie test, a próba techniczna(są to synonimy), ale to drugie jako tag nie przeszło by na pewno. A test może się równie dobrze odnosić, do sprawdzania nowego rozwiązania technicznego.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Tagi - dyskusja

Post by Adam G.1 » 31 Jan 2010, 16:06

Opowiadam się raczej za wersją "tester". "Test" na większości stron internetowych nie kojarzy się dobrze - takie coś może służyć do testowania tagów lub czegokolwiek innego. Z drugiej strony patrząc, "test" jest słowem zrozumiałym w wielu językach, czego nie można już powiedzieć o "testerze"...
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 31 Jan 2010, 16:18

Widzę, że dyskusja na temat tagów przerodziła się w czepianie się słówek. Ja nie widzę w tym żadnego problemu, pojazdy te mogą być opisane tak:
tester
test
testy
testowanie
testówka
autobus testowy
pojazd testowy
Mamy wszyscy wystarczająco dużo oleju w głowie, by zrozumieć co to znaczy.
Jeżeli dla Was jest ważne jaka to będzie wersja - no problem. Mi to zwisa i powiewa ;-) Ale coś trzeba zrobić z błędnymi tagami - obaj jesteście edytorami, więc zapraszam do wyedytowania 97 zdjęć - możecie się podzielić, zawsze ~50 to mniej niż ~100 :-)
Żeby nie tracić bezsensownie czasu przyjąłem prostą zasadę, że domyślny tag to ten, który był częściej używany. To ma i sens, i oszczędza mi pracy ;-)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 31 Jan 2010, 17:42

Tymczasem edytowałem zdjęcia z tagu "podzespoły" na "technika", na szczęście niewiele jeszcze tego było.

Mamy problem z tagiem "klasyk". Został wprowadzony by zgrupować zdjęcia miejskich Autosanów, Jelczy i Ikarusów w pięknym kremowo-czerwonym malowaniu. I pilnowałem, żeby tak było. Niestety dość niefortunnie dobrałem nazwę tagu - klasyk rzeczywiście bardziej by pasował do autobusów zachowujących większość oryginalnych elementów. No i co z tym zrobić? Mamy piękny zbiór czerwono-kremowych autobusów (507 zdjęć), więc szkoda to usuwać. Idealnie byłoby gdyby dało się zmienić po prostu nazwę tagu na "malowanie czerwono-kremowe" albo coś takiego, a "klasyk" tagować od nowa autobusy w stanie oryginalnym. No ale o ile się orientuję na razie nie ma takiej możliwości.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by decomposed05 » 31 Jan 2010, 17:50

empi wrote:No ale o ile się orientuję na razie nie ma takiej możliwości.
zrobimy tak: klasyk -> 'czerwono-kremowy'
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tagi - dyskusja

Post by empi » 31 Jan 2010, 17:56

decomposed05 wrote:
empi wrote:No ale o ile się orientuję na razie nie ma takiej możliwości.
zrobimy tak: klasyk -> 'czerwono-kremowy'
Ekstra! No to teraz "klasyk" jest dla autobusów w oryginalnym stanie :-)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by Marek Landowski » 31 Jan 2010, 18:59

Pytania są następujące:

1. Czy tagujemy marki pojazdów - np. Jelcz, Autosan, Solaris, itp. - z jednej strony mamy to w opisie, ale z drugiej - nie ma możliwości wyszukiwania zdjęć wg. marki.

2. Czy tagujemy modele pojazdów, które należą do uogólnionej serii, jak NGxx3, czy H9-2x. W przypadku MANów, łatwo by można było znaleźć pojazdy z silnikiem 310, 320, 360 konnym, itp., itd., ale np. nie tagujemy Urbino 12.

3. Czy tagujemy województwa - myślę, że fajnie by było zrobić tak jak jest z państwami, zamiast tagować województwa.

4. Nie tagujemy: miast, ulic, krajów, przedsiębiorstw (za wyjątkiem tych, które są organizatorami komunikacji).

5. Co w przypadku pojazdów podwozie / nadwozie? Tagujemy to co nie jest w serii?
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Tagi - dyskusja

Post by JacekM1 » 31 Jan 2010, 23:15

jeszcze a propos szerszego problemu, a konkretniej forum - zastanowiłbym się nad nazwami działów na nim - trochę nielogiczny jest ten podział - dyskusja o tagach w forum pt. "zasady oznaczania pojazdów" ;)
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Tagi - dyskusja

Post by Marek Landowski » 01 Feb 2010, 01:16

190 x "tester"
96 x "test"
Post Reply