Scania CN270UB

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Scania CN270UB

Post by empi » 14 Apr 2009, 16:17

TMSA wrote:Od początku twierdziłem, że to bezsens z tym "4x2 EB".
Ale dlaczego, skoro producent tak to oznaczył? Z jakiej racji mamy stosować tylko fragment oznaczenia? Co za argument, że absolutnie wszystkie tak się nazywają? Wszystkie peerki to PR110, to może skrócimy sobie do Jelcz PR, no bo po co pisać 110 - przecież wszystkie tak mają? Jeżeli chodzi o to, żeby to skrócić i uprościć dla MKMów, to i tak jest to bezcelowe - każdy i tak mówi OmniCity, a nie CN270UB.
Co oznacza EB? Bo może to jest właśnie wskaźnik długości - bardzo zdziwiła mnie midi OmniCity oznaczona tak samo jak ta dłuższa.
Jeżeli tak nazywają się wszystkie OmniCity, to najwyżej możemy dopisać to do nazwy serii, nie widzę żadnego powodu dla którego można byłoby ignorować fragment oznaczenia typu.
kmielczyk wrote:No to jak z tym modelem w końcu? Ja jestem za.
Ty się uspokój - już kilka osób mówiło: najpierw obgadamy sprawę, potem zdecydujemy, potem pozmieniamy. Jeżeli tak nie będziemy działać, to codziennie będziemy zmieniali setki nazw typów.
Last edited by empi on 14 Apr 2009, 16:19, edited 1 time in total.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
TMSA
Posts: 82
Joined: 05 Jun 2007, 00:00
Location: Chrzanów

Re: Scania CN270UB

Post by TMSA » 02 Jun 2009, 16:45

empi wrote:
TMSA wrote:Od początku twierdziłem, że to bezsens z tym "4x2 EB".
Ale dlaczego, skoro producent tak to oznaczył? Z jakiej racji mamy stosować tylko fragment oznaczenia? Co za argument, że absolutnie wszystkie tak się nazywają? Wszystkie peerki to PR110, to może skrócimy sobie do Jelcz PR, no bo po co pisać 110 - przecież wszystkie tak mają? Jeżeli chodzi o to, żeby to skrócić i uprościć dla MKMów, to i tak jest to bezcelowe - każdy i tak mówi OmniCity, a nie CN270UB.
Co oznacza EB? Bo może to jest właśnie wskaźnik długości - bardzo zdziwiła mnie midi OmniCity oznaczona tak samo jak ta dłuższa.
Jeżeli tak nazywają się wszystkie OmniCity, to najwyżej możemy dopisać to do nazwy serii, nie widzę żadnego powodu dla którego można byłoby ignorować fragment oznaczenia typu.
EB to oznaczenie podwozia (LF 100%). Scanie OmniCity oznaczane są jako np. CN270UB 4x2 EB, natomiast solowe Scanie OmniLink jako np. CK230UB 4x2 LB (LB - oznaczenie low entry), 15 metrowe np. CK270UB 6x2 LB, przegubowe np. CK310UA 6x2/2 LB. Skoro już ma to obowiązywać to przydałoby się wyedytować serie skakanek na:
- CNxx0UB 4x2 EB
- CKxx0UB 4x2 LB
- CKxx0UB 6x2 LB
- CKxx0UA 6x2/2 LB
Pozdrawiam!
krzysiekz
Post Reply