Dekodery VIN

Post Reply
User avatar
qubbus
Posts: 59
Joined: 16 Jun 2008, 00:00
Contact:

Dekodery VIN

Post by qubbus » 20 Oct 2017, 09:59

Zakładam nowy wątek, bo nie wiem czy było już coś takiego poruszane.

W internecie jest sporo dekoderów VIN marki Mercedes-Benz, które dość szczegółowo rozkodowują numer, podając szczegółowy typ/podtyp, nawet pełną datę produkcji ("wyjechania" z fabryki - co do dnia i miesiąca), kolory lakieru jak wóz był fabrycznie nowy czy inne dane dot. silnika, wyposażenia itp. itd. Czy znacie jakieś dekodery VIN innych marek autobusów równie szczegółowe jak te od Mercedesa?
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Dekodery VIN

Post by krzychu » 20 Oct 2017, 11:42

Tu jest już odpowiedni temat: viewtopic.php?f=8&t=12724&start=100
Po co go dublować?
User avatar
qubbus
Posts: 59
Joined: 16 Jun 2008, 00:00
Contact:

Re: Dekodery VIN

Post by qubbus » 20 Oct 2017, 15:11

Tak wiem i nawet się wahałem czy tam nie zadać tego pytania, ale temat jest ciut inny. Poza tym w gąszczu innych postów w dyskusji gdzieś jakieś ewentualne linki do dekoderów mogą zaginąć (szczególnie, że sam nie zaglądam tutaj bardzo często i coś może umknąć). No chyba, że ktoś przypiąłby do pierwszego wątku wszystkie przydatne linki, które by tam się pojawiały w toku dyskusji. Natomiast w takim stanie rzeczy jaki jest chyba osobny wątek do dekoderów VIN może być pomocny. ;)
User avatar
koleslaw
Posts: 96
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Contact:

Re: Dekodery VIN

Post by koleslaw » 20 Oct 2017, 18:13

http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/
Polecam :) Jest sporo marek, dobrze się sprawuje przy wszelkiego rodzaju busach. Ma tylko poważną wadę w postaci małego limitu zapytań dla gości.
Post Reply