Tematy

Post Reply
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Tematy

Post by empi » 12 May 2009, 10:13

Czas na porządki w tematach. Tematy na TWB to nie prywatne grządki, na których uprawiamy co chcemy, ale funkcja umożliwiająca grupowanie zdjęć z konkretnych wydarzeń (głównie imprez komunikacyjnych), dostępna dla każdego użytkownika TWB, a nie dla wąskiej grupy wyróżnionej literkami przy nicku.
Nie rozumiem więc sensu istnienia poniższych tematów.
Bielskie Jelcze M-11 (1986-2008) w obiektywie Pawła
I MDI - I Międzynarodowy Dzień Ikarusa, 11.04.2008
Magyaroszág 2004 by Oświęcimianin
Autobusy testowe blabla

No i nie chce mi się dalej czytać spisu zdjęć tematycznych, bo najbzdurniejsze odsiałem dawno temu, za co byłem zresztą obrażany na priv, czego tym razem także się spodziewam :)

Z racji tego, że nie wszyscy potrafią stosować tagi (literówki, spacje po średniku itp.) - polecam stosowanie tych tematów, które już istnieją, np. Pomarańczowe gimbusy.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Tematy

Post by padamus » 12 May 2009, 17:14

Ja tylko przypominam, że warto się dwa razy zastanowić nad każdym tematem, bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
BTW: dlaczego skoro tak skrupulatnie czyściłeś tematy, nadal pozostały tematy o testach?
BTW2: temat o testowcach w GOPie powinien bezwzględnie zostać.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Tematy

Post by empi » 17 May 2009, 04:00

padamus wrote:Ja tylko przypominam, że warto się dwa razy zastanowić nad każdym tematem, bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
BTW: dlaczego skoro tak skrupulatnie czyściłeś tematy, nadal pozostały tematy o testach?
BTW2: temat o testowcach w GOPie powinien bezwzględnie zostać.
Bo to była kupa roboty i nie starczyło mi czasu na dokończenie tego. O testowcach w GOPie już było dyskutowane na poprzednim forum, tak samo o łódzkich liniach hipermarketowych itd.
padamus wrote:
empi wrote:Dlatego, że niektórzy piszą Pomarańczowe Gimbusy, inni pomarańczowe gimbusy, inni Pomarańczowe gimbusy i mamy 3 tagi. Skoro już jest temat to niech sobie będzie skoro dobrze funkcjonował.
Z przyjazną komunikacją jest podobnie, a temat jakoś poleciał. Pomijam fakt, że wszystkie tagi powinny być pisane małymi literami i byłoby po problemie.
Wg mnie należy usunąć n/w tematy:
1. Kijowska dwunastka - tag
2. Wiejski tuning - tag
3. Autobusowe amfibie - tag
4. Latające Solarisy
5. Dzień Dziecka '2004 by Tramwaje Śląskie
6. Poznań - Linia Specjalna nr 23.
7. Rozładunek Combino #514 - 23.04.2004
8. 11 listopada 2003 - LINIA 1
9. Solaris Bus & Coach 7 grudnia 2004
10. Brytyjczycy w służbie Polsce - tag
11. Wypożyczenia do MPK Wrocław
12. Magyaroszág 2004 by Oświęcimianin
13. Załadunek wagonu 102N #5 - Poznań 07.06.2004
14. Wroclawskie objazdy przez Dyrekcyjną 2004
15. Zima na drogach - jest tag
16. Dwudziestka
17. Krakowska Linia Muzealna
18. Modele - jest tag i jest przewoźnik, wystarczy
19. Linia 119bis / 170: Katowice-Sączów
20. Wizyta KMPS Poznań w GOPie
21. Klimatyczne miejsca Stalowej Woli i okolic.
22. Rózne wcielenia ikarusa 280.26 # 2092
23. Linie turystyczne w Poznaniu
24. Zderzenie tramwajów w Gdańsku dn. 25.06.2003.
25. Pojazdy w graffiti - tag
26. Poznań - Remont ronda Starołęka.
27. Badanie zapełnienia w KM Piotrków Trybunalski
28. Autobus za tramwaj - tag, podobnie jak przy KKA
29. Szczecińskie linie turystyczne
30. 1 listopada 2001r. na ulicy Piekarskiej w Bytomiu
31. Radom: Przedpremierowa przejażdżka nowymi Solarisami ITS
32. GOP: Linia turystyczna nr 0 Katowice - Chorzów
33. Witamy w Unii
34. Pomarańczowe Gimbusy
35. Gdańsk: Utrudnienia po katastrofie wiaduktu
36. W zimowej szacie
Do tego wszystkie tematy o testach.
Dziwi mnie tylko dlaczego poleciał temat "Stąd do przeszłości"...
No to usuwaj. Ale na piechotę to przecież niewykonalne... Zwłaszcza przy okazji zamiany na tag. Brytyjczycy w służbie Polsce to mój temat, więc przerobię teraz na tagi.
BTW, może przyjmijmy zasadę, że dłuższe wyrażenie, zdanie w tagu będzie pisane z małej, chyba że to nazwy własne?

Temat przyjazna komunikacja i taki sam tag poleciał bo ludziska nie potrafili go stosować, w ciągu kilku miesięcy było w nim kilkaset zdjęć. Tagowane/dodawane do tematu było każde zdjęcie autobusu znajomego kierowcy albo po rozmowie z kierowcą, każdego dnia kilkanaście-kilkadziesiąt zdjęć było dodawanych pod tym hasłem. To nie ma sensu, bo zdjęcia były zwyczajnymi portretami. Niestety mało kto zrozumiał, że kryteria były proste - miał to być tag/temat łączący wszystkie zdjęcia na których widać życzliwość kierowcy typu machanie bądź mruganie światłami. Było mi to kilka razy potrzebne, ale cóż - tak jak powiedziałem, napominanie było jak groch o ścianę, tak więc każdy kto chce znaleźć zdjęcie obrazujące życzliwość kierowcy, musi szukać sobie sam - tagu odpowiedniego nie będzie.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply