Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post Reply
User avatar
jpudlo
Posts: 67
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by jpudlo » 27 Jan 2010, 23:25

To dobrze, że wymyślono wspólny tag na elementy podwozia -> "podzespoły". Jedyny problem jest tylko, że to słowo z niczym nie kojarzy się dla obcokrajowców i zawiera polską literę Ł, której nikt inny nie ma w klawiaturze. Być może trafniejsze byłoby "mechanika". To słowo ma podobny zapis po angielsku i po niemiecku.
LuBus - Lubelskie autobusy i trolejbusy - www.lubus.vot.pl
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by empi » 28 Jan 2010, 12:45

O tagach piszemy w dziale Tagi ;|
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Amalio » 28 Jan 2010, 15:06

No ale skoro tu już się rozpoczęła dyskusja - ja myślę, że lepsze by było "technika".
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by empi » 28 Jan 2010, 19:03

A dla mnie "bebechy" :P
Przecież to można ciągnąć w nieskończoność, każdemu jedna wersja spodoba się bardziej, inna mniej. Adrian (PKM&WPK) zaproponował "podzespoły", przyjęło się i niech już tak będzie.
Co do zagranicznych użytkowników - nie robiłbym z tego problemu, dowiedzą się co to znaczy gdy klikną w tag.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
jpudlo
Posts: 67
Joined: 08 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by jpudlo » 28 Jan 2010, 19:47

Nie chodzi o to, co się komu podoba, tylko o to, co będzie zrozumiałe dla wszystkich użytkowników strony. W końcu phototrans.eu ma być stroną międzynarodową. Jeśli taki zagraniczny użytkownik o znaczeniu tagu ma się dowiadywać dopiero po kliknięciu nań, to nie spełnia on swojej roli. Co więcej, dobrze gdy i Rosjanin może sfotografować silnik i opisać go tagiem. W wypadku gdy ma on polskie znaki jest to znacznie utrudnione. Propozycja Amalio - "technika" jest trafniejsza od mojej pierwszej, no i według mnie lepsza niż "podzespoły".
LuBus - Lubelskie autobusy i trolejbusy - www.lubus.vot.pl
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Adam G.1 » 28 Jan 2010, 23:00

Zdecydowanie popieram opinię, że tag nie powinien nazywać się "podzespoły". Za wszelką cenę powinniśmy unikać polskich literek, o ile tylko jest to możliwe.
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by koziutek » 29 Jan 2010, 01:59

Zgadzam się z Adamem i JP. Jeśli zależy nam na tym, by jak najwięcej ludzi korzystało z tagów, to powinny być zrozumiałe dla wszystkich - tak jak kiedyś zmienono nazwę "przewoźnika" Inny na "?" czy nazwy paru tematów przetłumaczono na angielski. Przy czym przydałby się wreszcie jakiś uporządkowany zbiór dotyczasowych ustaleń i zasad dot. tagów - najlepiej w formie przyklejonego wątku, gdzie w pierwszym poście, edytowanym potem w razie potrzeby, będzie spis tagów oraz podstawowych zasad, również w jęz. angielskim i/lub rosyjskim. Obecny wątek "Tagi" jest mało przejrzysty.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by decomposed05 » 29 Jan 2010, 15:36

Zrobiłem temat przyklejony. Proszę dopisywać uzgodnione w temacie "Tagi - dyskusja". Inne posty będą usuwane.

PS. Kto chce być moderatorem? ;)
User avatar
Ventlan
Posts: 51
Joined: 19 Jun 2006, 00:00
Location: Łódź i okolice

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Ventlan » 29 Jan 2010, 17:40

Ępi ;)
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Marek Landowski » 29 Jan 2010, 22:54

Ja też mogę być, ostatnio dużo czasu spędzam nad poprawianiem tagów i usuwaniem tych, które są niepotrzebne.
Post Reply