Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by krzychu » 13 Oct 2012, 16:51

Teraz do dopiero będzie bajzel. Skoro do tej pory zdarzały się przypadki podpinania zdjęć pod inny powiat niż ten, w którym zrobiono zdjęcie, bo leniwcom coś się wydawało i nie chciało im się sprawdzić w googlach.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Luke_Police » 13 Oct 2012, 19:41

evalyen wrote:Ponawiam pytanie o rozróżnianie gmin/miejscowości. Przykład:

Biskupiec (woj. warmińsko-mazurskie, pow. nowomiejski, gmina Biskupiec)
Biskupiec (woj. warmińsko-mazurskie, pow. olsztyński, gmina Biskupiec)
Spotkałem się z tym problemem porządkując powiat policki:

Dobra (woj. zachodniopomorskie, pow. policki, gmina Dobra)
Dobra (woj. zachodniopomorskie, pow. łobeski, gmina Dobra)

Wybrnąłem poprzez nazwy nieformalne. Dobra w powiecie polickim nazywana jest Dobrą Szczecińską, a ta łobeska, Dobrą Nowogardzką. Nie wiem czy słusznie, ale dopisałem do nazwy człon "(Szczecińska)". Chyba jakoś tak trzeba będzie to rozróżniać, bo inaczej faktycznie zrobi się nieco loteryjny bałągan. Powiatu łobeskiego jeszcze nie ruszałem.
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by evalyen » 13 Oct 2012, 20:26

Nazwy nieformalne zapewne nie w każdym przypadku istnieją, poza tym, mogą być one świetnie znane tubylcom, pytanie czy turysta, podpinając sobie zdjęcie, będzie w stanie znaleźć informacje że akurat na tę gminę Pipidówka w okolicy mówi się Pipidówka Królewska bo gdzieś obok jest inna gmina Pipidówka i na nią się mówi Pipidówka Kościelna, chociaż tak naprawdę nazywają się tak samo.

Uważam, że w takich przypadkach oznaczenie powiatu byłoby lepszym pomysłem - informacje na temat tego co jest w jakim powiecie są łatwo dostępne i mniej dyskusyjne. Na pewno nie będzie można zostawić "jak jest", bo w takim przypadku będą na liście np. dwie gminy 'Adamów (Lubelskie)' i żadnego sposobu na ich rozróżnienie, zdjęcia będą wrzucane do pierwszej z brzegu, aż w końcu któraś trafi do kosza jako dubel.
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by empi » 19 Oct 2012, 15:41

Według mnie wrzucanie pod gminę zbytnio rozdrobniło nam bazę. Zbyt dużo zdjęć jest już dodanych według poprzednich zasad, poza tym wygodniej było przeglądać zdjęcia według większych ośrodków miejskich - powiatów.
Nie wiem jak teraz będę przeglądał zdjęcia np. radomskiej komunikacji podmiejskiej, podobnie z Warszawą.
Poza tym problemem jest mapka, o której wspominano w innym wątku. Jeżeli mapka nie potrafi mi wskazać Warszawy czy Piaseczna, to powodzenia w szukaniu Jastrzębi czy Dobrego. Nawet jeżeli wrzucam kilka zdjęć z tego samego miejsca, zmieniając "miasto", jestem przerzucany w jakiś inny rejon Polski. Jest to irytujące.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by krzychu » 19 Oct 2012, 19:13

Podziękuj tym, którym nie pasował powiat i głosowali za gminami.
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by vecto_529 » 19 Oct 2012, 20:06

krzychu wrote:Podziękuj tym, którym nie pasował powiat i głosowali za gminami.
I dobrze... Bo jak widzę zdjęcia z Izbicy Kujawskiej (30/35 km za Włocławkiem) podpięte pod Włocławek, to aż mnie skręca... ;)
ImageImageImage
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by empi » 20 Oct 2012, 12:02

vecto_529 wrote:
krzychu wrote:Podziękuj tym, którym nie pasował powiat i głosowali za gminami.
I dobrze... Bo jak widzę zdjęcia z Izbicy Kujawskiej (30/35 km za Włocławkiem) podpięte pod Włocławek, to aż mnie skręca... ;)
Ten argument jest o tyle słaby, że działa w dwie strony - np. robiąc zdjęcie kilkanaście metrów za granicą Radomia w Rajcu Szlacheckim w gminie Jedlnia-Letnisko, zdjęcie muszę podpiąć pod Jedlnię odległą o kilkanaście kilometrów.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by evalyen » 20 Oct 2012, 13:41

A moim zdaniem to argument "bliżej" jest słaby. No bo co, mieszkam na samej granicy Woli od strony Śródmieścia, więc mam bliżej do wszystkich urzędów śródmiejskich, a do wolskich muszę się tłuc pod samo Bemowo. To napiszę sobie list do władz miasta żeby mnie "podpięły" pod Śródmieście, bo przecież mam bliżej? :lol:

Jeśli chodzi o problemy z ustawianiem mapki, w przypadku podpinania zdjęć pod gminę zapewne sporo osób będzie, przynajmniej na początku, zaglądać do Wikipedii żeby zobaczyć w jakiej gminie znajduje się jakaś tam wioska, z której mają zdjęcie. A Wikipedia w większości wytestowanych przeze mnie przypadków oferuje współrzędne i inne wodotryski, oraz podgląd prosto z... OpenStreetMap. Wielce ułatwia zaznaczanie na "naszym" OSM. Jeśli zaś chodzi o uciekanie mapki to mogę tylko polecić Firefoxa i metodę Luke'owo-KL_Radomową z właściwego wątku na ten temat.

O ile gmina jest złotym środkiem między powiatem a każdą wioską, o tyle choćby właśnie w temacie komunikacji podmiejskiej przydałby się jeszcze jakiś drugi złoty środek między gminą a powiatem. Gdyby na przykład była możliwość dołożenia powiatów jako jednostek podziału, tak jak mamy województwa, to ten problem chyba byłby zażegnany. Wchodzimy w województwo, a tam wyświetla się lista powiatów. I tu byłaby możliwość wejścia głębiej w podział na gminy lub przejrzenia wszystkich zdjęć z danego powiatu.
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by vecto_529 » 20 Oct 2012, 15:05

evalyen wrote:Wchodzimy w województwo, a tam wyświetla się lista powiatów. I tu byłaby możliwość wejścia głębiej w podział na gminy lub przejrzenia wszystkich zdjęć z danego powiatu.
:!: :!: :!: :!: :!: I to mi się podoba!
ImageImageImage
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Luke_Police » 20 Oct 2012, 20:33

Mi też :) Dlatego przecież proponowałem kiedyś wprowadzić możliwość przeglądania zdjęć z całego powiatu lub całego województwa (albo nawet całego kraju). Jednak należałoby tutaj wprowadzić chyba jakiś trzystopniowy podział administracyjny w przypadku naszego kraju, aby to wdrożyć.
Post Reply