Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by empi » 26 Dec 2009, 16:09

Ok wyedytowałem :) na czerwono zaznaczyłem te punkty, które są źle sformułowane, ale nie wiem jak je zmienić :P a na zielone nowe będę dopisywał

Coś jeszcze odnośnie tego, żeby nie wpisywać zmian w nazwach przy odbudowach, np. te poznańskie Modertransy? W sumie ta sprawa łączy się z obrzynami - jak nazwać miga, który przy przebudowie zmienił się z L11 w M11 itp? Ja jestem za pierwotnymi oznaczeniami, ale to nie jest kurde wcale takie proste i oczywiste... :/ W kazdym razie przeróbki na CNG najlepiej byłoby sobie darować chyba?

Może postanowienia ogólne na samym poczatku? Co grozi za nieprzestrzeganie regulaminu (ostrzeżenie), kto ma jakie uprawnienia (objaśnienie literek przy nickach) no i to co w praktyce działa - że w razie konfliktów ostateczne i niepodlegające dyskusji zdanie ma admin?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
TMSA
Posts: 82
Joined: 05 Jun 2007, 00:00
Location: Chrzanów

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by TMSA » 26 Dec 2009, 17:45

3.6 Pojazdy karosowane na obcych podwoziach należy opisywać w formie „marka i typ podwozia / marka i typ nadwozia” i przyporządkowywać do serii podwozia lub nadwozia;
Niby taka pierdoła, ale dość istotna sprawa w celu ujednolicenia i poprawienia estetyki. A mianowicie chciałbym, abyśmy nie robili spacji między znakiem /. Bo później jedne wozy mamy wpisane np. "Volvo B10BLE-60 / Saffle 2000" a drugie "Volvo B10BLE-60/Saffle 2000". Miał miejsce już jeden spór na ten temat. Dlatego apeluję o zapis bez spacji.
PS. Nie wszystkie pojazdy karosowane na obcych podwoziach mają w swoim zapisie ukośnik. Ale to też należałoby dogłębniej przedyskutować.
Pozdrawiam!
krzysiekz
Asik
Posts: 29
Joined: 27 Feb 2005, 00:00
Location: Jaworzno
Contact:

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Asik » 26 Dec 2009, 20:58

Cieszę się, że wywołałem tą dyskusję. Dobry regulamin przy takiej dużej społeczności jest niezbędny. Fajnie, że miałeś Empi czas to napisać. Zbiór zasad musi być precyzyjny, bo jak już powstanie, to na pewno znajdzie się ktoś kto będzie chciał ominąć „Ustawę Zasadniczą” ;)

Ze swojej strony proponuję dopisać taką bzdurkę: "Na początku opisu pod zdjeciem, należy wpisać miejsce jego wykonania. Z obowiązku zwolnione są fotografie detali, wnętrz pojazdów itp., dla których to opis lokalizacji jest zbędny."
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Adam G.1 » 26 Dec 2009, 21:15

Asik wrote:Ze swojej strony proponuję dopisać taką bzdurkę: "Na początku opisu pod zdjeciem, należy wpisać miejsce jego wykonania."
niekoniecznie musi być na początku, choć tak faktycznie pisze się najczęściej :)
Asik
Posts: 29
Joined: 27 Feb 2005, 00:00
Location: Jaworzno
Contact:

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Asik » 26 Dec 2009, 21:22

Przypadkiem nie byłoby dobrze wprowadzić normę, że ma być na początku? Dla wygody przeglądania...
Last edited by Asik on 27 Dec 2009, 00:54, edited 1 time in total.
lipton
Posts: 9
Joined: 10 Feb 2005, 00:00

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by lipton » 27 Dec 2009, 00:43

Asik wrote:Przypadkie nie byłoby dobrze wprowadzić normę, że ma być na początku? Dla wygody przeglądania...
Dokładnie. Jestem tego samego zdania - wtedy wszystko byłoby przejrzyste i czytelne.
Najprostszy jest chyba schemat: miasto (+ ew. kraj), ulica/skrzyżowanie i dalej już wedle uznania.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by empi » 27 Dec 2009, 10:35

Ok, dopisałem o tych spacjach przed i po ukośniku i o opisach zdjęć. Problem nazw handlowych postanowiłem rozwiązać usuwając ten punkt :) reguła niepisania nazw handlowych pasuje do punktu 3.5, w którym jest napisane o tym, żeby zwracać uwagę jak do tej pory pisano :)
jeszcze o tych podzespołach coś dopisałem
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Asik
Posts: 29
Joined: 27 Feb 2005, 00:00
Location: Jaworzno
Contact:

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Asik » 27 Dec 2009, 18:17

Należy ustalić kiedy pojazd jest w stanie "zezłomowanym". Dla mnie wystarczy żeby oddano go do składnicy złomu, bo wtedy wydaje się zaświadczenie o złomowaniu. Z doświadczenia wiem, że na TWB to nie wystarcza... Moim zdaniem ilość pojazdów reaktywowanych ze złomowisk wyraża się w promilach, a nawet jeśli już coś ożyje, to cóż to za problem wyedytować dane?
User avatar
Zielony
Posts: 220
Joined: 11 Jun 2006, 00:00

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Zielony » 27 Dec 2009, 21:33

@Empi- Chcesz zaprzestać oznaczania "CNG" w nazwie?
Moim zdaniem wypada dopisać do oznaczenia CNG/LPG jeśli wóz został przerobiony na takowe paliwo.
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

Post by Adam G.1 » 27 Dec 2009, 22:19

Zielony wrote:@Empi- Chcesz zaprzestać oznaczania "CNG" w nazwie?
Moim zdaniem wypada dopisać do oznaczenia CNG/LPG jeśli wóz został przerobiony na takowe paliwo.
Popieram :)
Post Reply