Serie

User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Serie

Post by af_robert » 17 Oct 2009, 17:53

Mnie tez to troche denerwuje - ale spokojnie. :)
Empi, nie chodzi mi o to, zeby koniecznie stanelo na moim (w ogole ciezko mi tu jest rozstrzygac w kategoriach Twoje - moje, bo przeciez jesli chodzi o sprawy techniczne to obaj mamy racje). Chce tylko zeby zapanoawał jakis porzadek - jakikolwiek by on nie byl, ja bede zadowolony.

Najwiekszy problem widze w czym innym - my wiemy co to za pojazd, niewazne czy bedzie dodany przez podwozie, nadwozie, czy w jakiej tam formie. Ale jest wielu userow, dla ktorych sprawy techniczne nie są najistotniejsze - oni chcieliby pewnie móc zerknąc w jedno miejsce i wiedziec jak dany pojazd powinien byc prawidlowo dodany.
Obecnie takiej szansy nie ma - a dodatkowo wg jednych nalezy cos dodac w taki sposob, a wg drugich - w inny. :roll:
empi wrote:Właśnie o to chodzi, że jeżeli Unvi byłyby w Polsce, to by już miały swoją serię. A że ich nie ma to, nie mają.
..wlasnie widzisz - wczuj sie w moją rolę- 98% moich zdjec nie jest z Polski, wiec dla mnie to zaden wyznacznik.
Foce nadwozie Unvi, focę Beulasa - dla mnie oba są tak samo popularne.
Oba dodaje w taki sam sposób, ale przychodzi ktos i mowi, ze Beulas jest istotniejszy, bo ktos widzial kiedys taki autobus w Polsce - i w mojej opinii robi sie balagan. Zalozmy, ze z naszej bazy bedzie chcial skorzystac mieszkaniec Andory - jak mu wytlumaczymy dlaczego Beulas jest na liscie serii a Unvi nie?
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Serie

Post by empi » 17 Oct 2009, 18:11

af_robert wrote:Mnie tez to troche denerwuje - ale spokojnie. :)
Empi, nie chodzi mi o to, zeby koniecznie stanelo na moim (w ogole ciezko mi tu jest rozstrzygac w kategoriach Twoje - moje, bo przeciez jesli chodzi o sprawy techniczne to obaj mamy racje). Chce tylko zeby zapanoawał jakis porzadek - jakikolwiek by on nie byl, ja bede zadowolony.

Najwiekszy problem widze w czym innym - my wiemy co to za pojazd, niewazne czy bedzie dodany przez podwozie, nadwozie, czy w jakiej tam formie. Ale jest wielu userow, dla ktorych sprawy techniczne nie są najistotniejsze - oni chcieliby pewnie móc zerknąc w jedno miejsce i wiedziec jak dany pojazd powinien byc prawidlowo dodany.
Obecnie takiej szansy nie ma - a dodatkowo wg jednych nalezy cos dodac w taki sposob, a wg drugich - w inny. :roll:
W obecnej sytuacji nie ma możliwości wprowadzenia jakiegokolwiek porządku.
Jeżeli zrobimy całe TWB według podwozi - natychmiast w Miscelanous Vehicles wyląduje kilkaset pojazdów o niewiadomym podwoziu, Autosany, Jelcze i Ikarusy na obcych podwoziach wylądują w Mercedesach, Scaniach, DAFach, a w kategorii Volvo B10M będzie chyba z kilka tysięcy pojazdów.
Jeżeli zrobimy całe TWB według nadwozi - jeszcze więcej wozów trafi do Miscelanous Vehicles, marek i typów będzie tyle, że nikt nic nie znajdzie.
Jeżeli zrobimy według krajów (w zasadzie tak jak jest teraz), to mnóstwo wozów będzie dodawanych zależnie od autora pod różne kategorie i znowu nic się nie znajdzie (przypominam, że coraz więcej Solin i Wetlin idzie do Szwecji).

Ja usiłuję sobie z tym poradzić, wprowadzając nową serię wtedy, gdy jest to uzasadnione, tzn. gdy wiem coś o pojeździe który dodaję i gdy pojazdów tych jest wystarczająco dużo na TWB, by opłacało się wyodrębniać dla nich grupę.
Pamiętam, że gdy zostałem edytorem, panowała zasada, że z wyjątkiem kilku polskich autobusów, serie mogły mieć tylko podwozia lub autobusy integralne. Z czasem to się rozmyło, jak zobaczyłem że pojawia się coraz więcej nadwozi jako serii, sam też zacząłem tak robić.
Tak naprawdę teraz nie widzę innej opcji, niż robić "po swojemu". Zaproponuj mi coś innego, chętnie to przyjmę.
Idealnie byłoby rozdzielić serie nadwozi od podwozi, tak jak proponowałeś.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Serie

Post by empi » 18 Oct 2009, 10:39

Widzę, że jest nadodawanych mnóstwo serii chińskich autobusów, pod które nie są wrzucone żadne pojazdy - proponuję, żeby nie dodawać serii "tak na zaś" wszystkich typów jakie się znajdzie w necie, tylko te które są potrzebne do dodania pojazdu. Szczególnie ważne jest to w chińskich wyrobach, których jest tak mnóstwo i które tak często są modernizowane i zmieniane, że nie sposób nad tym zapanować. Podejrzewam, że większość chińskich wozów z tych serii wpisanych "na przyszłość" nigdy się nie zjawi na TWB.

No np. znalazłem chińską markę z dodanymi seriami dla 20 typów autobusów, po czym po gruntownym przeszukaniu okazało się, że na TWB jest tylko jeden jedyny autobus w ogóle tej marki i jego jedno zdjęcie :P
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Serie

Post by Adam G.1 » 18 Oct 2009, 14:13

empi wrote:Widzę, że jest nadodawanych mnóstwo serii chińskich autobusów, pod które nie są wrzucone żadne pojazdy - proponuję, żeby nie dodawać serii "tak na zaś" wszystkich typów jakie się znajdzie w necie, tylko te które są potrzebne do dodania pojazdu. Szczególnie ważne jest to w chińskich wyrobach, których jest tak mnóstwo i które tak często są modernizowane i zmieniane, że nie sposób nad tym zapanować. Podejrzewam, że większość chińskich wozów z tych serii wpisanych "na przyszłość" nigdy się nie zjawi na TWB.

No np. znalazłem chińską markę z dodanymi seriami dla 20 typów autobusów, po czym po gruntownym przeszukaniu okazało się, że na TWB jest tylko jeden jedyny autobus w ogóle tej marki i jego jedno zdjęcie :P
mam zupełnie przeciwne zdanie. jeśli ktoś zna się na tych autobusach, to niech jak najbardziej dodaje serie "tak na zaś" - w niczym to nie szkodzi, a ułatwia robotę gdy ktoś przypadkowo kiedyś się na takiego natknie i go sfotografuje.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Serie

Post by empi » 18 Oct 2009, 20:48

Adam G.1 wrote:
empi wrote:Widzę, że jest nadodawanych mnóstwo serii chińskich autobusów, pod które nie są wrzucone żadne pojazdy - proponuję, żeby nie dodawać serii "tak na zaś" wszystkich typów jakie się znajdzie w necie, tylko te które są potrzebne do dodania pojazdu. Szczególnie ważne jest to w chińskich wyrobach, których jest tak mnóstwo i które tak często są modernizowane i zmieniane, że nie sposób nad tym zapanować. Podejrzewam, że większość chińskich wozów z tych serii wpisanych "na przyszłość" nigdy się nie zjawi na TWB.

No np. znalazłem chińską markę z dodanymi seriami dla 20 typów autobusów, po czym po gruntownym przeszukaniu okazało się, że na TWB jest tylko jeden jedyny autobus w ogóle tej marki i jego jedno zdjęcie :P
mam zupełnie przeciwne zdanie. jeśli ktoś zna się na tych autobusach, to niech jak najbardziej dodaje serie "tak na zaś" - w niczym to nie szkodzi, a ułatwia robotę gdy ktoś przypadkowo kiedyś się na takiego natknie i go sfotografuje.
Wytłumaczyłem już jaki problem jest z chińskimi autobusami - nikt się na nich nie zna, a cała paleta modeli zmienia się praktycznie co rok. Skutkuje to tym, że autobusy są produkowane krótkimi seriami - jako że Chiny są przeogromne i kursuje tam mnóstwo autobusów, jest mała szansa że przedstawiciele wszystkich pododawanych serii znajdą się na TWB. No i np. mamy markę Hua Hin - 20 dodanych serii, a tylko jeden jedyny pojazd jednego jedynego typu jest na TWB z jednym jedynym zdjęciem. Ene due rabe - pod którą z dwudziestu serii znajduje się ten którego chcemy odnaleźć?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Ventlan
Posts: 51
Joined: 19 Jun 2006, 00:00
Location: Łódź i okolice

Re: Serie

Post by Ventlan » 18 Oct 2009, 21:11

Ja też nie widzę problemu we wpisywaniu serii "na zaś", niech sobie wiszą, będzie wiadomo czego jeszcze nam brakuje ;)
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Serie

Post by Adam G.1 » 18 Oct 2009, 23:50

empi wrote:jako że Chiny są przeogromne i kursuje tam mnóstwo autobusów, jest mała szansa że przedstawiciele wszystkich pododawanych serii znajdą się na TWB.
no wiesz, kiedyś pewnie i tam ktoś pojedzie w poszukiwaniu (głównie) elektrotransportu, a wtedy przy okazji mogą się pojawić zdjęcia lokalnych autobusów w większych ilościach ;) tak czy inaczej - fakt, że te serie są dodane na TWB w niczym nie szkodzi, a może pomóc.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Serie

Post by empi » 19 Oct 2009, 00:36

Adam G.1 wrote:
empi wrote:jako że Chiny są przeogromne i kursuje tam mnóstwo autobusów, jest mała szansa że przedstawiciele wszystkich pododawanych serii znajdą się na TWB.
no wiesz, kiedyś pewnie i tam ktoś pojedzie w poszukiwaniu (głównie) elektrotransportu, a wtedy przy okazji mogą się pojawić zdjęcia lokalnych autobusów w większych ilościach ;) tak czy inaczej - fakt, że te serie są dodane na TWB w niczym nie szkodzi, a może pomóc.
To wtedy przy okazji poprosi o dodanie :)
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Serie

Post by af_robert » 19 Oct 2009, 11:26

empi wrote:To wtedy przy okazji poprosi o dodanie
..serii, ktora byla i zostala usunięta - genialne w swej prostocie! ;)

Tak powaznie to akurat jesli chodzi o te epizodyczne serie z Chin to zgodze sie z Empim - niekoniecznie wszystkie trzeba obowiazkowo pakowac na listę. Ale co do pozostalych to jestem za tym zeby serie, ktore są dodane poprawnie pozostaly na liscie - nawet jesli jest pod jakąs 1 pojazd, lub nie ma zadnego.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Serie

Post by empi » 19 Oct 2009, 18:39

Jeżeli jest chociaż 1 pojazd, to jest sens żeby seria istniała.

Nie wiem, mnie się wydaje zupełnie proste i zrozumiałe to co napisałem. A seriatorzy zamiast dodawać dziesiątki chińskich serii, które nigdy nie zostaną użyte, może niech czasem zwracają uwagę na prośby użytkowników o dodanie potrzebnej serii? Ja wolę mieć Rugby Express L w garści niż Hua Hin HM6800 na dachu :P
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply