Serie

Post Reply
User avatar
Ventlan
Posts: 51
Joined: 19 Jun 2006, 00:00
Location: Łódź i okolice

Serie

Post by Ventlan » 16 Jun 2009, 18:22

http://www.phototrans.eu/05,338,0.html
http://www.phototrans.eu/autobusy.php?s ... y%C5%9Blij

Wydawało mi się, że nie tworzymy serii dla pojazdów nieliniowych - od tego jest "Technical equipment". Teraz wylądowały tam przeróżne produkty Plassera, niekoniecznie właściwego modelu...

To jak to w końcu ma być?
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Serie

Post by empi » 17 Jun 2009, 23:11

No mieliśmy nie tworzyć i ja się tego trzymam.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Serie

Post by Marek Landowski » 25 Jun 2009, 19:30

Jak dotrzeć do producenta nie znając miasta w jakim produkuje auta?

Przez błądzenie powstało to: http://phototrans.eu/05,2197,0.html. Jak ktoś będzie potrzebował to niech wykorzysta. :)
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Serie

Post by JacekM1 » 25 Jun 2009, 21:31

Marek Landowski wrote:Jak dotrzeć do producenta nie znając miasta w jakim produkuje auta?
Przez stronę główną :roll:
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Serie

Post by Marek Landowski » 29 Jun 2009, 22:57

Praktycznie z niej nie korzystam i nie zauważyłem. :) Dzięki. :)
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Serie

Post by empi » 17 Oct 2009, 14:18

Ostatnio porządkuję trochę serie.
Udało mi się rozgryźć serie podwozi MANa. Wiele zbędnych usunąłem, grupując wozy w bardziej określonych seriach łączących pojazdy o podanej DMC, ponadto rozdzieliłem podwozia w wersji miejskiej niskopodłogowej od tej dla autokarów międzymiastowych i turystycznych. To powinno ułatwić odnalezienie pojazdów.
Przy tym edytowałem dużo pojazdów dodanych przez af_roberta, jeżeli nie były one z UK to przerzucałem pod nadwozie. Jak coś jest nie tak, to krzyczcie.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Serie

Post by af_robert » 17 Oct 2009, 16:14

empi wrote:Przy tym edytowałem dużo pojazdów dodanych przez af_roberta, jeżeli nie były one z UK to przerzucałem pod nadwozie. Jak coś jest nie tak, to krzyczcie.
..no wlasnie na pewno nie tak jest to, ze przeedytowales tez niektore pojazdy z UK - wiec jesli pamietasz, ktore to byly to prosilbym o powrot do starej formy.

Co do Andory - ehhh... no i teraz mamy taki "porządek":

http://www.phototrans.eu/24,8468,5266.html

Beulas jest dodany wg własnych serii, a Unvi - wg serii podwozi MANa. Na prawde uwazasz, ze to jest lepsza forma, ulatwiająca poruszanie sie po bazie? Nie lepiej bylo tak jak ja to zrobilem - czyli wszystko podwoziami?

EDIT: http://www.phototrans.eu/15,226502,8468.html
..a ten pojazd, mimo, ze skarosowany przez Beulasa zostawiles pod MANem - sorry, ale dla mnie troche to wszystko pogmatwane. O jaki porzadek Tobie w koncu chodzi? :roll:
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Serie

Post by empi » 17 Oct 2009, 16:43

af_robert wrote:
empi wrote:Przy tym edytowałem dużo pojazdów dodanych przez af_roberta, jeżeli nie były one z UK to przerzucałem pod nadwozie. Jak coś jest nie tak, to krzyczcie.
..no wlasnie na pewno nie tak jest to, ze przeedytowales tez niektore pojazdy z UK - wiec jesli pamietasz, ktore to byly to prosilbym o powrot do starej formy.
Wtedy ruszałem te Ayatsy Bravo przy okazji wprowadzania tagu City Sightseeing, ich było kilka. Teraz nic już nie tykam z UK.
af_robert wrote: Co do Andory - ehhh... no i teraz mamy taki "porządek":

http://www.phototrans.eu/24,8468,5266.html

Beulas jest dodany wg własnych serii, a Unvi - wg serii podwozi MANa. Na prawde uwazasz, ze to jest lepsza forma, ulatwiająca poruszanie sie po bazie? Nie lepiej bylo tak jak ja to zrobilem - czyli wszystko podwoziami?
No to chcesz żebym dodawał nową markę Unvi dla 7 pojazdów? Jest ich kilka, więc niech sobie będą tak jak są. A Beulasy poprzerzucałem, skoro mają swoją serię (niedodawaną przeze mnie).
af_robert wrote: EDIT: http://www.phototrans.eu/15,226502,8468.html
..a ten pojazd, mimo, ze skarosowany przez Beulasa zostawiles pod MANem - sorry, ale dla mnie troche to wszystko pogmatwane. O jaki porzadek Tobie w koncu chodzi? :roll:
a tutaj mam tworzyć serię dla jednego jedynego Beulasa Giannino który jest na TWB?

Słuchaj, wyedytuj to sobie tak jak chcesz i miej taki porządek jak wolisz. Moja robota to było usunięcie zwielokrotnionych serii tego samego podwozia, z których większość Ty prosiłeś o dodanie - i dlatego w tych pojazdach babrałem. I na pewno jest teraz lepszy porządek, niż wtedy gdy było 5 serii dla podwozia MAN o tych samych parametrach różniących się silnikiem, z czego w każdej jednej były przemieszane autobusy wysokopodłogowe z niskimi.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Serie

Post by af_robert » 17 Oct 2009, 17:03

Wtedy ruszałem te Ayatsy Bravo przy okazji wprowadzania tagu City Sightseeing, ich było kilka. Teraz nic już nie tykam z UK.
..spokojnie, chcialem tylko sie upewnic, bo kilka razy natknalem sie na edytowany przez Ciebie pojazd ;)
No to chcesz żebym dodawał nową markę Unvi dla 7 pojazdów? Jest ich kilka, więc niech sobie będą tak jak są. A Beulasy poprzerzucałem, skoro mają swoją serię (niedodawaną przeze mnie).
..wierz mi, ze Unvi wyprodukowalo zdecydowanie wiecej niz 7 pojazdow - i czesto spotykam ich produkty np w UK. Nie chce byc zlosliwy, ale gdyby pojawialy sie w PL rownie czesto, to juz dawno swoją serie by mialy.
Słuchaj, wyedytuj to sobie tak jak chcesz i miej taki porządek jak wolisz. Moja robota to było usunięcie zwielokrotnionych serii tego samego podwozia, z których większość Ty prosiłeś o dodanie - i dlatego w tych pojazdach babrałem. I na pewno jest teraz lepszy porządek, niż wtedy gdy było 5 serii dla podwozia MAN o tych samych parametrach różniących się silnikiem, z czego w każdej jednej były przemieszane autobusy wysokopodłogowe z niskimi.
Wlasnie mi chodzi nie o to, zeby kazdy mial taki porzadek jak chce, a raczej o to, zeby porzadek byl ogólny, w ktorym kazdy bedzie umial cos odnalezc.
Sytuacja o jakiej piszesz miala miejsce pare miesiecy temu i prosilem wówczas o dodanie serii, które wpisywały sie w uprzedni układ - tzn milion serii dla kazdego podwozia ciezarowego MANa z osobna. (nie ja ten uklad wymyslilem)
A przy tym zeby ilosc tych serii zredukowac i uporzadkowac to sam Cie poparłem tutaj: viewtopic.php?f=8&t=1714 (post nr 5) - wiec nie bardzo wiem co mi zarzucasz?
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Serie

Post by empi » 17 Oct 2009, 17:25

af_robert wrote:
empi wrote:No to chcesz żebym dodawał nową markę Unvi dla 7 pojazdów? Jest ich kilka, więc niech sobie będą tak jak są. A Beulasy poprzerzucałem, skoro mają swoją serię (niedodawaną przeze mnie).
..wierz mi, ze Unvi wyprodukowalo zdecydowanie wiecej niz 7 pojazdow - i czesto spotykam ich produkty np w UK. Nie chce byc zlosliwy, ale gdyby pojawialy sie w PL rownie czesto, to juz dawno swoją serie by mialy.
Właśnie o to chodzi, że jeżeli Unvi byłyby w Polsce, to by już miały swoją serię. A że ich nie ma to, nie mają.
af_robert wrote:
empi wrote:Słuchaj, wyedytuj to sobie tak jak chcesz i miej taki porządek jak wolisz. Moja robota to było usunięcie zwielokrotnionych serii tego samego podwozia, z których większość Ty prosiłeś o dodanie - i dlatego w tych pojazdach babrałem. I na pewno jest teraz lepszy porządek, niż wtedy gdy było 5 serii dla podwozia MAN o tych samych parametrach różniących się silnikiem, z czego w każdej jednej były przemieszane autobusy wysokopodłogowe z niskimi.
Wlasnie mi chodzi nie o to, zeby kazdy mial taki porzadek jak chce, a raczej o to, zeby porzadek byl ogólny, w ktorym kazdy bedzie umial cos odnalezc.
Sytuacja o jakiej piszesz miala miejsce pare miesiecy temu i prosilem wówczas o dodanie serii, które wpisywały sie w uprzedni układ - tzn milion serii dla kazdego podwozia ciezarowego MANa z osobna. (nie ja ten uklad wymyslilem)
A przy tym zeby ilosc tych serii zredukowac i uporzadkowac to sam Cie poparłem tutaj: viewtopic.php?f=8&t=1714 (post nr 5) - wiec nie bardzo wiem co mi zarzucasz?
To nie był żaden układ, tylko błędnie dodawane serie, których mnóstwo pojawia się co jakiś czas na TWB i nigdy nie wiadomo który seriator tak bałagani.
Na dzień dzisiejszy niemożliwe jest to, żeby istniał ogólny porządek. Jedyne co mogę zrobić to dwa razy zastanowić się zanim dodam kolejną serię.

wkurza mnie to już :[
poza porządną przebudową TWB, jaką proponowałeś, nie widzę innego rozwiązania, a od problemu uciec nie mogę bo co chwila focę jakiegoś Berkhofa czy cokolwiek. Ale o tym już dyskutowaliśmy i dyskusja była zakończona.


No i nie ma najmniejszego problemu - z Andory jest 57 zdjęć. Zaraz wszystkie wozy ustawię Ci według podwozi, łącznie z Irizarami, tak jak zrobiłeś. Skoro robimy według krajów, to dołączymy Andorę do listy krajów w których dodajemy wozy według podwozi.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply