Tagowanie placówek terenowych

User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Pytania o Tagi.

Post by Amalio » 19 Jun 2010, 12:52

Za placówkę terenową należy uznać mieszczącą się w innym mieście osobną zajezdnię jakiegoś PKSu lub dworzec autobusowy z zapleczem technicznym do którego na stałe jest przypisana część autobusów.
Vide PKS Cieszyn P.T. Wisła.
User avatar
Zielony
Posts: 220
Joined: 11 Jun 2006, 00:00

Re: Pytania o Tagi.

Post by Zielony » 19 Jun 2010, 14:07

Według mnie placówka terenowa to filialna zajezdnia macierzystej jednostki, do której centrala się przyznaje.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Pytania o Tagi.

Post by empi » 19 Jun 2010, 15:05

Zielony wrote:Według mnie placówka terenowa to filialna zajezdnia macierzystej jednostki, do której centrala się przyznaje.
A więc zajezdnia Stalowa w Warszawie to MZA Warszawa Placówka Terenowa Praga?
Najprościej jest przyjąć to, o czym mówi Mike:
mirek wrote:Placówka terenowa według mnie istnieje wtedy, gdy sam PKS przyznaje się do jej posiadania. Na przykład u nas w PKS-ie/Connexie/Veolii Toruń nazwa PT Chełmno pojawiała się zarówno nad adresem miejscowej bazy, a także na biletach sprzedawanych w pojazdach przydzielonych do tej placówki. Sam nocleg w pewnej miejscowości z pewnością nie kwalifikuje do miana placówki terenowej.
Myślę, że placówka terenowa to nie tylko zajezdnia czy dworzec, ale też autonomiczne zarządzanie taborem i kadrą. Jeśli PKS jakiś swój wydział uznaje za Placówkę Terenową, to wtedy to tagujemy.
marek-adamowicz wrote:
mirek wrote:Po co w ogóle te kropki po P i T? Mniej zamieszania byłoby przy samym "PT Miasto"...
a temu, że P.T. to jest skrót od Placówka Terenowa :)
A MPK to skrót od Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i jakoś stosuje się prostszy zapis MPK, a nie M. P. K.
Również jestem za uproszczeniem sprawy: PT Miasto. Tylko trzeba zobaczyć czy dużo jest już tagów z P.T.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Burdzio
Posts: 279
Joined: 08 May 2008, 00:00
Contact:

Re: Tagowanie placówek terenowych

Post by Burdzio » 19 Jun 2010, 15:39

Za P.T. powinno się uznać dworce, gdzie jest dyżurny ruchu i zaplecze posiadające na stale przypisane autobusy (!), bo owszem może być i dworzec i nawet zaplecze techniczne, ale jak nie ma stałych wozów (a więc i kiermanów), to jest to tylko punkt nadzoru ruchu :)

Co do samego tagu - w większości przypadków mamy chyba tag P.T. :)
Victory shall be mine!
User avatar
Zielony
Posts: 220
Joined: 11 Jun 2006, 00:00

Re: Tagowanie placówek terenowych

Post by Zielony » 19 Jun 2010, 21:33

@Burdzio- Zgłaszam małą poprawkę- są też placówki bez własnych dworców - np. taki Michów- http://www.phototrans.eu/14,309400,0,Au ... _S809.html
Kilka swoich wozów i kursów, dzierżawiony plac- ot cała ich robota.

Co do tagów- przyjęło się już P.T. - część użytkowników już stosuje taki tag. Wprowadzanie kolejnej wersji zrobi co nieco zamieszania...
User avatar
adam_pl-1991
Posts: 28
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Wrocław

Re: Pytania o Tagi.

Post by adam_pl-1991 » 21 Jun 2010, 22:30

empi wrote:Jeśli PKS jakiś swój wydział uznaje za Placówkę Terenową, to wtedy to tagujemy.
W tym przypadku tak. Na tyłach niektórych autobusów napisane jest do której PT należy. Na biletach również jest to uwzględnione.
User avatar
Damianoz
Posts: 36
Joined: 22 May 2005, 00:00

Re: Tagowanie placówek terenowych

Post by Damianoz » 25 Jun 2010, 00:40

A więc zajezdnia Stalowa w Warszawie to MZA Warszawa Placówka Terenowa Praga?
Najprościej jest przyjąć to, o czym mówi Mike
Czyli w przypadku WPK Legnica i ich oddziałów techniczno-eksploatacyjnych powinno się tagować "OTE-1 Lubin", "OTE-2 Głogów", zgodnie z wupekowską nomenklaturą? Czy w ogóle nie tagować wozów z zajezdni lubińskiej i głogowskiej?
User avatar
Damianoz
Posts: 36
Joined: 22 May 2005, 00:00

Re: Tagowanie placówek terenowych

Post by Damianoz » 25 Jun 2010, 00:43

Wybaczcie doubleposta, co do poruszonej kwestii skrótowca "PT". Wydaję mi się, że powinniśmy się trzymać tych zasad: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629579. Nie uważacie?
Marek Landowski
Posts: 223
Joined: 07 May 2007, 00:00
Contact:

Re: Tagowanie placówek terenowych

Post by Marek Landowski » 27 Jun 2010, 10:01

Pozdro i poćwicz. :) Napisz do PKSów, żeby zmieniły skrót. Oni stosują P.T.
User avatar
Damianoz
Posts: 36
Joined: 22 May 2005, 00:00

Re: Tagowanie placówek terenowych

Post by Damianoz » 29 Jun 2010, 00:55

Napisz do PKSów, żeby zmieniły skrót. Oni stosują P.T.
A co mnie tam oni obchodzą? :P
Post Reply