Menarini - typologia READ IT :)

Post Reply
User avatar
Misfit
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2007, 00:00

Menarini - typologia READ IT :)

Post by Misfit » 29 Aug 2011, 23:06

Marcin Łańko zainspirował mnie ostatnio do zrobienia porządku w seriach spod znaku Menarini, wrzucając model M120L, opisany jako "MAN Ugarte", do serii MAN 11.xx0 HOCL :) Przejrzałem wówczas inne zdjęcia tej marki i zastałem totalny burdel, w każdej serii różne modele. Wszystko jest dokładnie i w sposób ilustrowany opisane w pliku pdf do ściągnięcia poniżej, w oparciu o obszerne materiały na włoskiej Wikipedii i wiele zdjęć znalezionych w sieci.
W krótki sposób podsumuję informacje zawarte przeze mnie w tym dokumencie:
1. Prawidłowy zapis modelu to nie same trzy cyferki- np. 120, tylko cyferki poprzedzone literką M, co stanowi skrót od Monocar, np. 120 => Menarini Monocar 120 => Menarini M120. Wszystkie modele mają w swojej nazwie "Monocar".
2. Widzimy autobus z napisem Menarini - mamy do wyboru najczęściej model M101, rzadziej spotykamy na swojej drodze M120, jeszcze rzadziej M110. Jeśli jesteśmy we Włoszech, to możemy jeszcze spotkać M201 i M220.
NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK MENARINI M102, CZY TYM BARDZIEJ MENARINI O404, ale nieźle się to tutaj przyjęło- nie wiem kto to wymyślił. Czytałem nawet w komentarzach sprzed paru lat wskazówki, jak rozpoznać coś, co nie istnieje :)
3. W zależności od modelu mamy do wyboru różne wersje- wszystko opisałem w pdf-ie, np. Menarini M101SB. Piszemy to wszystko bez spacji! Nie "M 101 SB", ani "M101 SB". W dokumentach źródłowych jest pisane łącznie.
4. Opracowanie NIE dotyczy wozów spod znaku BredaMenarinibus- to zupełnie inna bajka i inne modele.

Nie były to porządki na dużą skalę, zdjęć Menarini jest na TWB może z 40-50.

O zapoznanie się z tym plikiem proszę przede wszystkim edytorów i seriatorów, żeby dawny bajzel już nie powrócił.

Przeczytaj / pobierz plik z Google Docs
(File -> Download original = lepsza jakość!)
Post Reply