Miasto w opisie

User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by egon » 25 Jul 2012, 20:49

vecto_529 wrote:Powiat to zbyt rozległy obszar.
Też tak myślę. Powtórzę się, ale jest taki powiat bieruńsko-lędziński i wtedy nie wiadomo, czy w opisie np. zdjęcia z Chełmu Śląskiego dawać "Bieruń" czy "Lędziny". Była propozycja, żeby podpisywać miejscowością położoną bliżej miejsca zrobienia zdjęcia, ale z tej gminy jest jednakowa odległość do obu miast.

BTW - ktoś usunął ze spisu miejscowości miasto Sośnicowice i teraz wszystkie moje fotki z tej miejscowości podpięły się pod jakieś przypadkowe niemieckie zadupie i zamiast na PL wylądowały na DE. Podłączyłem pod Gliwice, ale dalej są na DE. Da się to jakoś naprawić?

http://phototrans.pl/autobusy.php?s=501 ... y%C5%9Blij

http://phototrans.de/autobusy.php?s=501 ... y%C5%9Blij
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by Luke_Police » 27 Jul 2012, 21:25

mrozard wrote:Tak jak jest teraz jest IMO bardziej przejrzyście. A zdjęcia podpinać pod powiat, chyba że jest zrobione na terenie wioski która jest w spisie.
Teraz jest tak, że zdjęcia podpinane są pod powiat, no chyba, że w danej gminie (innej niż stolica powiatu), gdzie wykonano dane zdjęcie, znajduje się siedziba jakiegokolwiek przewoźnika. I moim zdaniem jest to bez sensu. Wystarczy, że pojawi się jakiś "Zenek-tur", który kupi sobie 20-letnią Setrę i założy firemkę, by nagle przewalać ileś tam zdjęć ze stolicy powiatu do siedziby tej gminy, gdzie Zenek zarejestrował firemkę. Kolejna sprawa: w moim województwie powiat gryfiński jest dosyć rozległy. Gmina Gryfino leży na jednym końcu powiatu, a na drugim końcu takie gminy jak Chojna, Mieszkowice, Moryń, Trzcińsko-Zdrój, Cedynia. I przykładowo zdjęcia z Chojny są pod Chojną, a z sąsiedniej gminy Trzcińsko-Zdrój wylądowały pod Gryfinem... Poza tym nierzadko zachodzi sytuacja, że przewoźnik ma swoją bazę we wioseczce nie będącej stolicą gminy. Podpinanie zdjęć pod wioskę jest z kolei przesadnym rozdrobnieniem. Dlatego uważam, że przydzielanie zdjęć do miast na poziomie gmin jest najlepszym rozwiązaniem i ma liczne zalety. Jeśli kogoś interesowałyby przykładowo przewozy szkolne, to może przejrzeć każdą z gmin z osobna, a w chwili obecnej w niektórych miasteczkach gminnych faktycznie zdjęcia się znajdzie, a w innych nie, bo trzeba ich szukać w stolicy powiatu. Najlepszym wyjściem byłoby chyba zejście do szczebla gmin z wprowadzeniem możliwości przeglądania zdjęć ze wszystkich gmin powiatu oraz nawet całego województwa. Gdyby jeszcze dodać możliwość wyświetlania po krajach, to może i częściowo te całe perspektywy stałyby się zbędne.
User avatar
mirek
Posts: 76
Joined: 12 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by mirek » 28 Jul 2012, 18:55

Jak najbardziej popieram podpinanie pod gminy - do tego świetnym pomysłem jest opcja podglądu zdjęć w ramach większych jednostek terytorialnych - powiatów, województw.

Poza tym miło byłoby zobaczyć w wyszukiwarce pojazdów opcję zaznaczenia jednostki terytorialnej - państwa/województwa/miasta. Np. chciałbym uzyskać listę wszystkich Setr S415 GT-HD wpisanych u polskich przewoźników lub w danym województwie - obecnie nie widzę takiej możliwości.
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by krzychu » 13 Aug 2012, 11:32

Chyba ktoś się prosi o "Restricted": http://phototrans.pl/14,452491,0,Autosa ... _3027.html

"oolek15 (2010-11-16 13:32:41.153951)
Lubię

@Mysik: Dodałem Lubiewo - możesz pod nie podpiąć"

Jaki jest sens dodawania wioski (gminnej), tylko dlatego, że ktoś zrobił w tej gminie 1 (słownie: JEDNO) zdjęcie? Żaden przewoźnik w tej gminie nie występuje.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by Amalio » 13 Aug 2012, 12:29

LOL. Wykopujesz sprawę sprzed dwóch lat i od razu restricted...
User avatar
oolek15
Posts: 164
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Jastrzębie-Zdrój
Contact:

Re: Miasto w opisie

Post by oolek15 » 13 Aug 2012, 14:57

krzychu wrote:...
W sumie nie pamiętam czemu ten błąd popełniłem, więc przepraszam za burdel. Aczkolwiek nie zrobiłem tego z premedytacją i na "R-kę" to chyba "trochę" za mało.
Pozdrawiam, Olek
User avatar
krzychu
Posts: 1158
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by krzychu » 13 Aug 2012, 21:01

Faktycznie, trochę za bardzo się uniosłem.
Post Reply