Miasto w opisie

User avatar
krzychu
Posts: 1159
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by krzychu » 16 Apr 2011, 10:42

Empi, nie cwaniakuj! Przypomnieć Ci, co napisałeś niespełna 1,5 roku temu?
viewtopic.php?f=8&t=2784
Regulamin edycji danych części niekolejowej TWB

1. Jednostki terytorialne
1.1 Do spisu miast dodawane są miejscowości, w których zarejestrowani są przewoźnicy, bądź miejscowości mające prawa miejskie lub będące ważnymi ośrodkami administracyjnymi;
1.2 Zdjęcia należy podpinać według zasad podziału terytorialnego danego kraju (w Polsce na szczeblu powiatowym);
Adam G.1
Posts: 561
Joined: 06 Apr 2005, 00:00
Location: Warszawa - Żoliborz

Re: Miasto w opisie

Post by Adam G.1 » 19 Apr 2011, 23:35

Moim zdaniem dalsze ciągnięcie tego tematu trochę nie ma sensu, bowiem problem jest raczej marginalny.
Niemniej jednak, jeśli już dyskutujemy, to ten zapis w regulaminie jest nieścisły - co to znaczy "wg zasad podziału terytorialnego"? W Polsce jest jasno - podpinamy pod powiat, co jest ujęte w regulaminie. Co z innymi krajami?
Tu już jasności nie ma, co w sumie nie dziwi. Skonstruowanie regulaminu, który obejmowałby absolutnie wszystko jest pracochłonne, a powiedziałbym nawet, że niemożliwe. Nie zamierzamy chyba wymieniać wszystkich krajów świata?
W pewnych sprawach należy po prostu zachować zdrowy rozsądek i na szczęście w większości przypadków jakoś nam to wszystkim się udaje :)
User avatar
krzychu
Posts: 1159
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by krzychu » 20 Apr 2011, 11:44

Adam G.1 wrote:Moim zdaniem dalsze ciągnięcie tego tematu trochę nie ma sensu, bowiem problem jest raczej marginalny.
W Polsce jest jasno - podpinamy pod powiat, co jest ujęte w regulaminie.
To dlaczego część autorów nie stosuje się do powyższego?
User avatar
vecto_529
Posts: 910
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Łódź, kurwa!

Re: Miasto w opisie

Post by vecto_529 » 20 Apr 2011, 12:09

Adam G.1 wrote:W pewnych sprawach należy po prostu zachować zdrowy rozsądek
ImageImageImage
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by Amalio » 20 Apr 2011, 14:00

krzychu wrote: To dlaczego część autorów nie stosuje się do powyższego?
Wyjąłeś to perfidnie z kontekstu niczym jakiś brukowiec, bo nie o to chodziło w tej części wypowiedzi :]
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by egon » 20 Apr 2011, 21:51

krzychu wrote:To dlaczego część autorów nie stosuje się do powyższego?
Pamiętam, że Admin napisał kiedyś, że jeśli miejscowość nie będąca siedzibą powiatu jest w opisie, to można pod nią podpinać. A dla mnie jego zdanie jest święte ;) Tak więc jeżeli wykonam fotkę np. w Świerklańcu, a tym bardziej w zajezdni PKM, nie będę cyganił, że to są Tarnowskie Góry. Zwłacza, że w rubryce "Miejcowość" domyślnie wyświetli się "Świerklaniec".

Amen. Z mojej strony EOT.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Miasto w opisie

Post by empi » 24 Apr 2011, 11:10

No i konkluzja jest taka, że każdy będzie robić tak jak robił :P

Ja będę podpinał pod siedzibę powiatu, skoro Krzychowi tak bardzo zależy. Swojego zdania nie mam, bo obie opcje są tak samo dobre i tak samo złe :P
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
krzychu
Posts: 1159
Joined: 07 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by krzychu » 24 Apr 2011, 13:42

Jak to mi zależy? Mnie tylko chodzi o to, żebyś Ty i inni użytkownicy trzymali się regulaminu, który sam napisałeś. Po co w końcu jest ten cały regulamin, skoro większość go zlewa ciepłym moczem? :lol:
User avatar
egon
Posts: 570
Joined: 09 Feb 2005, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by egon » 24 Apr 2011, 13:53

No to co wg Waszej teorii mam wpisać, jak zrobię zdjęcie w Chełmie Śląskim w powiecie bieruńsko-lędzińskim? Jest w bazie Bieruń, są Lędziny i jest Chełm Śląski, z którego odległość do obu miast jest taka sama...

A takie np. Pyskowice czy Łaziska Górne są na tyle dużymi miastami, że nie wypada opisywać zdjęć tam zrobionych że to odpowiednio Gliwice czy Mikołów. Tym bardziej, że są dużo większe od niejednej siedziby powiatu.

Jeszcze ciekawszy jest przypadek Sławkowa, małego miasta, które należy do powiatu będzińskiego, lecz w ogóle nie graniczy z resztą gmin w powiecie, bo jest oddzielony miastem Dąbrowa Górnicza. Taki z tego Sławkowa Będzin jak z koziej...

Zresztą odtąd przyjmuję zasadę, że ilekroć sfotografuję coś w miejscowości nie będącej siedzibą powiatu, będę wpisywał w jakim powiecie to leży. Zastosowałem to już pod moimi fotkami wykonanymi w Kotach i Krupskim Młynie (choć akurat tych miejscowości w bazie nie ma).

IMO granulacja jest za duża. Miejscowości mające prawa miejskie powinny moim zdaniem być wpisywane do pola "Miasto" bez względu na to, czy są siedzibą powiatu czy nie. Dla miejscowości nie będących miastami można zastosować lansowaną przez Was zasadę, choć opisany przykład Chełmu Śląskiego jest trudny. Dlatego też jestem zwolennikiem zasady nie dodawania nowych miejscowości "nie-miast" do bazy, ale jeżeli już w niej istnieją, to wpisywania ich nazw, jednakże z opisem, w jkim powiecie leżą.
Last edited by egon on 24 Apr 2011, 14:20, edited 1 time in total.
Bóg dał nam Internet, a diabeł Neostradę.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Miasto w opisie

Post by Amalio » 24 Apr 2011, 14:19

No to niech ktoś usunie ten zapis z regulaminu i po sprawie :] Empi będzie robił jak chce, a Krzychu nie będzie miał żadnych podstaw żeby się wpieprzać innym. Tyle :]
Post Reply