Taxi Liniowe

User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Taxi Liniowe

Post by empi » 02 Jan 2012, 11:12

http://www.phototrans.eu/14,526144,0,Ba ... _5131.html

W niektórych miejscach świata pojazdy mniejsze niż autobusy obsługują regularne linie komunikacyjne. W małej ilości, jako ciekawostka, są dopuszczalne ich zdjęcia na TWB - w związku z tym mam pytanie, czy nie byłoby dobrze wydzielić specjalną serię "Taxi Liniowe" dla samochodów osobowych kursujących wyznaczonymi trasami i według rozkładu jazdy. Miscealanous Vehicles traktuję jako poczekalnię dla wozów oczekujących na zidentyfikowanie marki i typu, a takie taksówki będą tam póki co na zawsze. Poza tym można byłoby łatwiej odnaleźć tego typu ciekawostkę.

Co o tym myślicie?
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Taxi Liniowe

Post by empi » 02 Jan 2012, 11:41

W taki sam sposób mam ochotę rozprawić się z funikularami, kolejkami linowo-terenowymi i podwieszanymi.

Natomiast to:
http://www.phototrans.eu/14,479651,0,Paule_III_.html
http://www.phototrans.eu/14,479652,0,ms ... _III_.html
http://www.phototrans.eu/14,479650,0,ms ... _III_.html
http://www.phototrans.eu/14,479649,0,Paule_III_.html
Do usunięcia. JAKIEŚ granice trzeba ustanowić.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Taxi Liniowe

Post by Amalio » 02 Jan 2012, 12:18

Bardzo dobry pomysł. Na TWB robi się coraz większy syf i dla niezidentyfikowanych grup pojazdów lub takich którym serii przydzielić nie można warto by było zrobić takie kategorie grupujące.
User avatar
busmen
Posts: 17
Joined: 03 Sep 2005, 00:00

Re: Taxi Liniowe

Post by busmen » 02 Jan 2012, 20:03

empi wrote:Do usunięcia. JAKIEŚ granice trzeba ustanowić.
Ja Ci kurwa dam usunąć. Najpierw pieprzone busy pousuwaj i inne badziewia, a nie ciekawostki komunikacyjne ze świata.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Taxi Liniowe

Post by empi » 02 Jan 2012, 20:49

busmen wrote:
empi wrote:Do usunięcia. JAKIEŚ granice trzeba ustanowić.
Ja Ci kurwa dam usunąć. Najpierw pieprzone busy pousuwaj i inne badziewia, a nie ciekawostki komunikacyjne ze świata.
A może jednak najpierw trochę kultury?
Zwróć uwagę na to, że ja mam narzędzia do tego, żeby zablokować te zdjęcia, a "pojazdy" przenieść do śmietnika, czyli de facto usunąć to w moment. A jednak tego nie zrobiłem, choćby dlatego, że mam szacunek do Ciebie - wypadałoby mieć więc też dla mnie chociaż odrobinę szacunku?

Moja hulajnoga też absolutnie jest ciekawostką komunikacyjną. Absolutnie. Bez dwóch zdań. Kurwa.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
busmen
Posts: 17
Joined: 03 Sep 2005, 00:00

Re: Taxi Liniowe

Post by busmen » 02 Jan 2012, 21:56

:mrgreen:
empi wrote:A może jednak najpierw trochę kultury?
Ale żeby tak za moimi plecami? Gdyby mi admin tego nie podlinkował na fejsie bym o tym nie wiedział. Toż to zamach w biały dzień! Coś się chyba sylwester nie udał, że w drugi dzień nowego roku chcesz moje statki i łódki usuwać, które przez większość roku spokojnie sobie wisiały...
empi wrote:Zwróć uwagę na to, że ja mam narzędzia do tego, żeby zablokować te zdjęcia, a "pojazdy" przenieść do śmietnika, czyli de facto usunąć to w moment.
A ja mam narzędzia do tego żeby te zdjęcia znowu wrzucić, bo nie byłoby merytorycznych podstaw do ich wyrzucenia. Chociaż potrwałoby to pewnie do kolejnego 1 kwietnia :D
empi wrote:A jednak tego nie zrobiłem, choćby dlatego, że mam szacunek do Ciebie
Oh, moje ego zostało przyjemnie połechtane :D
empi wrote:wypadałoby mieć więc też dla mnie chociaż odrobinę szacunku?
No a nie mam?
empi wrote:Moja hulajnoga też absolutnie jest ciekawostką komunikacyjną.
Ale to nie jest MÓJ statek. IMHO ciekawsze to niż tysięczne zdjęcie zachodniego złomu w podrzędnym PKSie.
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Taxi Liniowe

Post by decomposed05 » 02 Jan 2012, 21:58

Możecie się kłócić ile wlezie ale bez epitetów i adpersonam w stylu:
"a ty masz większą dupę".
koziutek
Posts: 475
Joined: 25 Mar 2006, 00:00

Re: Taxi Liniowe

Post by koziutek » 03 Jan 2012, 18:44

empi wrote: w związku z tym mam pytanie, czy nie byłoby dobrze wydzielić specjalną serię "Taxi Liniowe" dla samochodów osobowych kursujących wyznaczonymi trasami i według rozkładu jazdy.
Co o tym myślicie?
Dobry pomysł - mi chodził po głowie podobny tyczący się wydzielenia serii "Misc Trams" pod które by się wrzucało różne zabytki czy zdjęcia archwilane, przedstawiające pojazdy produkowane przez różnej maści manufaktury i warsztaty, dla których nie ma sensu tworzyć oddzielnych serii i modeli (zresztą często jednoznacznej nazwy nie da się ustalić, bo kiedyś nie przywiązywano aż takiej wagi do handlowych nazw). No i na mapkach będzie (T), a nie (?).


empi wrote: W taki sam sposób mam ochotę rozprawić się z funikularami, kolejkami linowo-terenowymi i podwieszanymi.

Zgadzam się - zwykle tego typu pojazdy są projektowane specjalnie pod dany system, różnia się wyglądem, wymiarami itp. a z przyczyn marketingowych są oznaczane wg systematyki przewoźnika, albo nie mają jakiejkolwiek uściślonej nazwy modelu poza czymś w stylu "xxx airport monorail vehicle". Tworzenie oddzielnej serii dla kolejek na każdym lotnisku czy górze uważam za przesadę, lepiej by to wrzucać do jednego wora, no chyba, że mamy jakiś szerzej rozpowszechniony identyczny model.

empi wrote:Do usunięcia. JAKIEŚ granice trzeba ustanowić.
Czy naprawdę jesteś takim smutasem, by kolejny raz z pełną surowością czepiać się o zdjęcia wrzucone 1 kwietnia? O ile w kwestii szambiarki z Grodzia jeszcze można to zrozumieć, i to pomijając fakt istnienia galerii "phototrans.eu 3!" - po prostu nie jest to pojazd zwiazany bezpośrednio z obsługa przewozu osób, w przeciwieństwie np. do osóbowek nadzoru ruchu o które też niektórzy mają czasem jakieś wąty. Ale te łódki to regularna komunikacja i naprawdę nikomu korona z głowy nie spadnie, jeśli raz w roku parę takich fotek się pojawi, tak samo jak z tą rykszą z Indii. Ja na przykład nie wiedziałem, że w słowiańskim grodzie Berlinie funkcjonuje coś takiego, i zdjęcia te były dla mnie sto razy bardziej ciekawe niż 168558876 portret autosracza z Dworca PKS Piotrków Trybunalski :-]

empi wrote:Moja hulajnoga też absolutnie jest ciekawostką komunikacyjną. Absolutnie. Bez dwóch zdań. Kurwa.
A czy Twoja hulajnoga wykonuje regularne przewozy w ramach sieci ZTM Wwa albo MZDiK Radom, i są honorowane bilety okresowe oraz ulgi ustawowe? Chętnie się kiedyś przejadę, kurwa ;)

Podsumowując - chwała Ci za świąteczne porządki i remanenty, sądząc po mailu otrzymanym na priva były dokładnie przeprowadzone, ale daj już se siana z czepianiem się o te łódeczki, zwłaszcza, że administrator strony akceptuje ich obecność.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Taxi Liniowe

Post by empi » 06 Jan 2012, 10:59

busmen wrote:Ale żeby tak za moimi plecami? Gdyby mi admin tego nie podlinkował na fejsie bym o tym nie wiedział.
Moja wina, że nie korzystasz z forum, na którym są ustalane często ważne rzeczy, np. dotyczące typów pojazdów?
koziutek wrote:
empi wrote:Do usunięcia. JAKIEŚ granice trzeba ustanowić.
Czy naprawdę jesteś takim smutasem, by kolejny raz z pełną surowością czepiać się o zdjęcia wrzucone 1 kwietnia? O ile w kwestii szambiarki z Grodzia jeszcze można to zrozumieć, i to pomijając fakt istnienia galerii "phototrans.eu 3!" - po prostu nie jest to pojazd zwiazany bezpośrednio z obsługa przewozu osób, w przeciwieństwie np. do osóbowek nadzoru ruchu o które też niektórzy mają czasem jakieś wąty. Ale te łódki to regularna komunikacja i naprawdę nikomu korona z głowy nie spadnie, jeśli raz w roku parę takich fotek się pojawi, tak samo jak z tą rykszą z Indii. Ja na przykład nie wiedziałem, że w słowiańskim grodzie Berlinie funkcjonuje coś takiego, i zdjęcia te były dla mnie sto razy bardziej ciekawe niż 168558876 portret autosracza z Dworca PKS Piotrków Trybunalski :-]
Może jestem smutasem, a może jednak chciałbym doprecyzować jakieś granice i kierunek, w jakim zmierza TWB. Choćby dlatego, żebym sam mógł wiedzieć co będę mógł potem opublikować na TWB.
Dowiedziałbyś się o regularnej komunikacji wodnej w Berlinie także wtedy, gdyby Busmen podlinkował zdjęcia w opisie albo zrobił zdjęcie autobusu z łódką i przystanią w tle.
To wcale nie jest takie wyjątkowe, w większości miast, w których rzeki i kanały pełnią ważną rolę, komunikacja wodna jest mocno rozwinięta, często także darmowa lub włączona w sieć transportową miasta. Do grona tych miast dołączają powoli także polskie miasta i jeżeli Busmen może dodać cztery zdjęcia łódeczek, to dajcie mi teraz powód, dlaczego Peczek nie mógł dodać zdjęcia warszawskiego tramwaju wodnego, a w dalszej perspektywie można pomyśleć o kolejkach czu-czu, omnibusach konnych, promie w Świnoujściu no i najważniejsze - systemu komunikacji wodnej w Wenecji. Poza tym Straszny kiedyś wspominał o windach w jakimś mieście, kto wie, może gdzieś jakieś helikoptery latają. Po mieście można podróżować na znacznie więcej sposobów niż autobus i tramwaj.
Pytanie brzmi jak ja mam zareagować gdy ktoś zachęcony czterema zdjęciami Busmena zacznie dodawać swoje zdjęcia.
A ja mam trochę zdjęć warszawskiego omnibusu konnego. Bo jeździ po miejscach, w których nie pojawiają się autobusy.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Taxi Liniowe

Post by empi » 06 Jan 2012, 11:16

koziutek wrote:mi chodził po głowie podobny tyczący się wydzielenia serii "Misc Trams" pod które by się wrzucało różne zabytki czy zdjęcia archwilane, przedstawiające pojazdy produkowane przez różnej maści manufaktury i warsztaty, dla których nie ma sensu tworzyć oddzielnych serii i modeli (zresztą często jednoznacznej nazwy nie da się ustalić, bo kiedyś nie przywiązywano aż takiej wagi do handlowych nazw). No i na mapkach będzie (T), a nie (?).
empi wrote: W taki sam sposób mam ochotę rozprawić się z funikularami, kolejkami linowo-terenowymi i podwieszanymi.
Zgadzam się - zwykle tego typu pojazdy są projektowane specjalnie pod dany system, różnia się wyglądem, wymiarami itp. a z przyczyn marketingowych są oznaczane wg systematyki przewoźnika, albo nie mają jakiejkolwiek uściślonej nazwy modelu poza czymś w stylu "xxx airport monorail vehicle". Tworzenie oddzielnej serii dla kolejek na każdym lotnisku czy górze uważam za przesadę, lepiej by to wrzucać do jednego wora, no chyba, że mamy jakiś szerzej rozpowszechniony identyczny model.
Oj tak, te stare tramwaje bez nazw też mnie uwierają w Miscelanous Vehicles, a tak jak mówisz w serii Misc Trams by miały wygodne i łatwe do odnalezienia miejsce.
Ja jeszcze ostatnio wertowałem TWB w poszukiwaniu zdjęć przyczep do traktorów wykorzystywanych w przewozach szkolnych - oddzielna seria pozwoliłaby znaleźć ten obciach natychmiast.

Czyli są dwa pytania:
- Jakie grupy tych dziwacznych pojazdów wydzielić?
- I do admina: jakie są możliwości techniczne? Nie chciałbym robić prostackiej wersji jak z Fictitious Vehicles, z marką Fictitious w Warszawie i typem Vehicles. Z drugiej strony jak jakiś bystry seriator przerzuca serię pod markę Miscealanous to potem nie da się tego usunąć.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
Post Reply