Model counting number

User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Model counting number

Post by decomposed05 » 05 May 2012, 13:45

Dostałem taką prośbę na imejl - by dodać model-counting-number do pola:

> Hello,
> with the model-counting number I ment MAN-Busses younger than year 2000. The type-plate shows:
> a) model of the bus, for example "MAN NL 323"
> b) Vehicle identification number, for example "WMA A21 ZZ28 R00 5432"
> c) model-counting number (my name, not offical), for example "A21 6500"



Co o tym sądzicie?
User avatar
mrozard
Posts: 949
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Koszalin

Re: Model counting number

Post by mrozard » 05 May 2012, 13:51

IMO do dodatkowych takie rzeczy wpisywać. W polu to raczej te naj najważniejsze info powinny tylko być.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Model counting number

Post by empi » 05 May 2012, 15:17

Z oznaczeniami MAN-a kwestia ciężka jest.
Z punktu widzenia naszej bazy danych i fotogalerii bardziej przydatne jest oznaczenie typu "A21", bo jest przypisane do konkretnej budy i ze zdjęcia widać od razu jaki to wóz.
Niestety, MAN powszechnie stosuje oznaczenia typu "NL323", zawierające pojemność silnika, co skutkuje wpisywaniem "NLxx3" gdy nie znamy danych technicznych silnika, dodatkowo niewystarczające dla niektórych modeli, jak np. NL313 w wersji 12 metrowej i 15 metrowej.

To już sprawa MAN-a, że bardziej precyzyjną nazwę uznaje za dodatkową, a skoro oni tak robią, bezpieczniej będzie postępować tak samo. Wprowadzenie oznaczeń nadwozi doprowadzi do bałaganu.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
decomposed05
Posts: 2664
Joined: 19 Apr 2005, 00:00
Contact:

Re: Model counting number

Post by decomposed05 » 05 May 2012, 16:51

empi wrote:Z oznaczeniami MAN-a kwestia ciężka jest.
Z punktu widzenia naszej bazy danych i fotogalerii bardziej przydatne jest oznaczenie typu "A21", bo jest przypisane do konkretnej budy i ze zdjęcia widać od razu jaki to wóz.
Niestety, MAN powszechnie stosuje oznaczenia typu "NL323", zawierające pojemność silnika, co skutkuje wpisywaniem "NLxx3" gdy nie znamy danych technicznych silnika, dodatkowo niewystarczające dla niektórych modeli, jak np. NL313 w wersji 12 metrowej i 15 metrowej.

To już sprawa MAN-a, że bardziej precyzyjną nazwę uznaje za dodatkową, a skoro oni tak robią, bezpieczniej będzie postępować tak samo. Wprowadzenie oznaczeń nadwozi doprowadzi do bałaganu.
Ale nie o tym gadamy. Pan prosi by dołożyć Vehicle Counting number bo oni tego w MANie używają - o nazwę nie chodzi. W sumie w Jelczach M11 i L11 jest podobnie bo jest węgierski numer ramy a do tego numer nadwozia z Jelcza, który jest całkiem inny.
User avatar
Luke_Police
Posts: 489
Joined: 06 Nov 2007, 00:00

Re: Model counting number

Post by Luke_Police » 05 May 2012, 17:53

empi wrote:Niestety, MAN powszechnie stosuje oznaczenia typu "NL323", zawierające pojemność silnika, co skutkuje wpisywaniem "NLxx3" gdy nie znamy danych technicznych silnika, dodatkowo niewystarczające dla niektórych modeli, jak np. NL313 w wersji 12 metrowej i 15 metrowej.
Takie sprostowano, nie pojemność silnika, a moc wyrażoną w Koniach Mechanicznych. Dla wozów 15-metrowych stosuje się oznaczenie NLxx3-15, aczkolwiek nie wiem czy jest to oznaczenie formalne, czy raczej stosowane jedynie przez miłośników komunikacji. Szczerze mówiąc, troszkę mnie to dziwi, że MAN nie wyróżnił modeli 15-metrowych osobną serią, na takiej zasadzie jak wśród autobusów niskopodłogowych midiki mają oznaczenie NM, 12-metrowe NL, a przegubowe NG.
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Model counting number

Post by Amalio » 05 May 2012, 17:58

empi wrote:"A21", bo jest przypisane do konkretnej budy i ze zdjęcia widać od razu jaki to wóz.
Bzdura.
Luke_Police wrote:Dla wozów 15-metrowych stosuje się oznaczenie NLxx3-15, aczkolwiek nie wiem czy jest to oznaczenie formalne, czy raczej stosowane jedynie przez miłośników komunikacji.
Oznaczenie stare jak manowskie deskorolki, ale nieformalne.


Co do kałting namber, to imho bezsens.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Model counting number

Post by empi » 05 May 2012, 21:49

decomposed05 wrote: Ale nie o tym gadamy. Pan prosi by dołożyć Vehicle Counting number bo oni tego w MANie używają - o nazwę nie chodzi. W sumie w Jelczach M11 i L11 jest podobnie bo jest węgierski numer ramy a do tego numer nadwozia z Jelcza, który jest całkiem inny.
To zupełnie nie zrozumiałem - co to jest?

@Luke: oczywiście, chodziło mi o moc KM.
@Amalio: pisz badziej treściwie. Moja wiedza ogranicza się do wiązania modeli z nadwoziem i skwitowanie tego pojęciem "bzdura" niewiele mówi ani mnie, ani czytelnikom forum.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Model counting number

Post by Amalio » 05 May 2012, 21:52

No jeśli po "budzie" jesteś w stanie na 100% stwierdzić czy to jest A20 czy A21, to ja zamieniam się w słuch.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Model counting number

Post by empi » 05 May 2012, 23:32

Amalio wrote:No jeśli po "budzie" jesteś w stanie na 100% stwierdzić czy to jest A20 czy A21, to ja zamieniam się w słuch.
Prędzej stwierdzę czy to jest NU czy NL, niż wyczaję moc silnika.
Nie podoba mi się sposób w jaki dyskutujesz. Pisz merytorycznie i wprost, a nie urządzasz zaczepki.
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Model counting number

Post by Amalio » 06 May 2012, 01:16

No więc co Ci robi za różnicę czy nazwiesz coś A21 czy NLxx3? Wychodzi na jedno, a to drugie oznaczenie jest formalne, prawidłowe i oficjalne(i gdy mamy komplet danych to dostarcza znacznie więcej danych). A21 to kawałek VINu.
Zawsze mnie intrygowało dlaczego ludzie uparli się akurat na MANowskie VINy i wyznaczanie w ten sposób nazwy pojazdów. Nawet jak MAN opycha podwozia do karosowania to nie nazywa się to A21(a przecież to nazwa podwozia), a MAN NLxx3F. Jakoś przy Mercedesie nie ma takiej manii.
Post Reply