Zagraniczne rejestracje

User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Zagraniczne rejestracje

Post by evalyen » 07 Aug 2012, 10:29

W odwołaniu do TEGO zdjęcia, może przydałby się jakiś mini-poradnik dotyczący formatów zapisywania zagranicznych rejestracji? Czasem nie do końca wiadomo gdzie wstawić myślnik, gdzie spację a gdzie nie wstawiać nic. Stwierdzenie, że trzeba sprawdzić jaki zapis już figuruje w bazie też niewiele daje, bo jedne wozy są zapisane tak, inne inaczej. Dopiero jak eMeLPe wytknął problem spacji to zauważyłam, że sama dopisałam coś austriackiego raz ze spacją, a raz bez, bo akurat wzorowałam się na tym co już istniało w bazie danego przewoźnika... :?
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Zagraniczne rejestracje

Post by Amalio » 07 Aug 2012, 11:05

Poprawny format jest taki jak zapisany przez kolegę z Węgier.
User avatar
empi
Posts: 1158
Joined: 29 Oct 2005, 00:00
Location: Radom

Re: Zagraniczne rejestracje

Post by empi » 07 Aug 2012, 11:10

Ewa, dobrze że przypomniałaś :)
viewtopic.php?f=8&t=1026
potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam coś tam
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Zagraniczne rejestracje

Post by evalyen » 07 Aug 2012, 11:13

Dziękuję, idę w takim razie po sobie posprzątać. ;)

@empi: O proszę :D Niewątpliwie przyda się to w widocznym miejscu :)
Tryb otwarty nie boli! :evil:
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zagraniczne rejestracje

Post by mirekmiras73 » 07 Aug 2012, 14:35

http://www.tablicerejestracyjne.pl/tabl ... estracyjne

Tutaj są bardzo ładne przykłady tablic i formatów numerów, poza tym opisane wyróżniki :)
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Zagraniczne rejestracje

Post by evalyen » 07 Aug 2012, 14:45

Otóż właśnie to nie są ładne przykłady, bo format dla Austrii, od którego dyskusja się zaczęła, jest na stronie podany jako przykładowo LL-CCCC-LL, czyli z myślnikami, a dziś się dowiedziałam, że piszemy LL-CCCCLL :D
Tryb otwarty nie boli! :evil:
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zagraniczne rejestracje

Post by mirekmiras73 » 07 Aug 2012, 16:03

Ewa, ale patrz na zdjęcia tablic rejestracyjnych, bo opisowo wyjaśniane formaty wszędzie na tej stronie mają myślniki. I tak, na przykładzie Austrii, nie ma żadnych myślników, tylko spacje a więc L CCC LL, lub LL CCC LL, gdzie pierwszy blok liter jest wyróżnikiem miejsca rejestracji pojazdu.
http://www.tablicerejestracyjne.pl/tabl ... ne/austria
Tak więc jakiekolwiek myślniki w austriackich numerach, to format nieprawidłowy. ;)
User avatar
evalyen
Posts: 178
Joined: 01 Jan 1970, 01:00
Location: Warszawa

Re: Zagraniczne rejestracje

Post by evalyen » 07 Aug 2012, 16:38

No i super, ale wciąż nie jest tak jak mamy pisać tu, bo my właśnie mamy pisać z myślnikiem i bez spacji, i to o to mi chodziło ;) Być może myślniki w austriackich rejestracjach nie są prawidłowe, ale skoro z jakiegoś powodu przyjęło się tak wpisywać do bazy, to raczej należy się tego trzymać. :)
Tryb otwarty nie boli! :evil:
User avatar
Amalio
Posts: 871
Joined: 13 Sep 2007, 00:00

Re: Zagraniczne rejestracje

Post by Amalio » 07 Aug 2012, 17:23

To co ja napisałem opiera się na tym co napisał mi Paweł Adamus. A on raczej się na tym zna. Więc prawidłowy format to myślnik w miejscu herbu bez jakichkolwiek spacji.

A powyższa stronka miejscami jest nieaktualna. Możliwe więc, że i te zasady ze spacjami są już nieaktualne.
mirekmiras73
Posts: 350
Joined: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Zagraniczne rejestracje

Post by mirekmiras73 » 07 Aug 2012, 18:34

Jeju, przecież jak zrobi się zdjęcie wozu, to widać chyba tablicę rejestracyjną i widać, czy na niej są myślniki, czy ich nie ma, gdzie są spacje itp. Więc czemu na siłę szuka się problemu? Jeśli na tablicy nie ma myślnika, to ja naprawdę nie rozumiem, po co go wpisywać. W polskich tablicach też wpisujecie? No chyba nie. Amalio, a w miejscu herbu, u nas jest przecież naklejka z hologramem i jest to w tym miejscu spacja, więc czemu u Austriaków miałoby być inaczej? Tym bardziej, że ta grupa liter oznacza miejsce rejestracji, a reszta to już numery kolejne. No chyba, że w dowodach rejestracyjnych mają powpisywane myślniki, to co innego.

http://wartowiedziec.org/index.php/wydz ... 10-austria
Przykład z innej strony: jest litera, dalej herb landu, dalej 5 cyfr i litera wyraźnie po spacji. Myślników brak.
Post Reply