Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

User avatar
skimboy
Posts: 206
Joined: 23 Oct 2008, 00:00
Location: Płock/Lubiatowo

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by skimboy » 13 Apr 2010, 15:39

1. Alojz
2. Luke
3. Mike
4. Mateusz Machel
5. Bartek Musiał
6. Banan
7. Przemek W.
8. mzk804
9. piotr_kosz
10. Lukasy
11. Marcin Nader
12. Konrad Bek
13. Jacek Pudło
14. Paweł M.
15. Marek Landowski
16. skimboy
Nie żartuję. Może najmniejsze doświadczenie, ale oglądam fotki na TWB z całego kraju i potrzebuję Waszych głosów...
User avatar
KuBul
Posts: 37
Joined: 03 Mar 2008, 00:00
Location: Białystok
Contact:

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by KuBul » 13 Apr 2010, 15:46

Paweł wrote:Warto by było pomyśleć o moderatorach. Wydaje mi się, że blokerzy są zbyt małą grupą by sprawnie moderować komentarze, jakie na TWB się pojawiają. Przydałoby się kilku nie-blokerów mających uprawnienia do moderacji komentarzy, a także by uniknąć prywatnych rozgrywek, jakie już miały miejsce, by blokerzy i moderatorzy mieli wgląd w usuwane komentarze.
Wydaje mi się, że potrzebna jest po prostu opcja moderowania pod swoimi zdjęciami wszystkich komentarzy użytkowników niezalogowanych. Wtedy cenzorom zostałby niewielki odsetek pracy przy moderacji komentów w stosunku do tego, co jest teraz.
User avatar
piotr_kosz
Posts: 313
Joined: 27 Aug 2007, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by piotr_kosz » 13 Apr 2010, 16:00

skimboy wrote: Nie żartuję. Może najmniejsze doświadczenie, ale oglądam fotki na TWB z całego kraju i potrzebuję Waszych głosów...
Sądzę, że żadnego głosowania nie będzie. I wybacz - nie wszystko pisane brzmi na poważnie.
KuBul wrote:Wydaje mi się, że potrzebna jest po prostu opcja moderowania pod swoimi zdjęciami wszystkich komentarzy użytkowników niezalogowanych. Wtedy cenzorom zostałby niewielki odsetek pracy przy moderacji komentów w stosunku do tego, co jest teraz.
Nie sądzę, aby to było dobre rozwiązanie. Np. w takich Pabianicach dochodziłoby do autocenzury, kiedy naprawdę goście (osoby niezarejestrowane) próbują zwrócić uwagę, że zdjęcie jest krzywe lub znowu z okolic Dworca PKP... A należy podkreślić, że skargi z tego miasta na piszących anonimów pojawiały się na forum. I krytyka niezarejestrowanych co do zdjęć i miejsc ich wykonania nie była bezpodstawna.
User avatar
KuBul
Posts: 37
Joined: 03 Mar 2008, 00:00
Location: Białystok
Contact:

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by KuBul » 13 Apr 2010, 16:20

piotr_kosz wrote:Nie sądzę, aby to było dobre rozwiązanie. Np. w takich Pabianicach dochodziłoby do autocenzury, kiedy naprawdę goście (osoby niezarejestrowane) próbują zwrócić uwagę, że zdjęcie jest krzywe lub znowu z okolic Dworca PKP... A należy podkreślić, że skargi z tego miasta na piszących anonimów pojawiały się na forum. I krytyka niezarejestrowanych co do zdjęć i miejsc ich wykonania nie była bezpodstawna.
Nie twierdzę, że krytyka niezalogowanych zawsze jest bezpodstawna, ale jeżeli fotka na taką krytykę zasługuje, to nawet jeżeli taki autor komentarza nie zaakceptuje, to zaraz prawdopodobnie pojawi się drugi - tym razem od usera zalogowanego. Moim zdaniem należy ograniczyć wypisywanie "mądrości" przez typu: "Beznadziejne bo tak" przez ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o fotografii albo mszczą się za negatywny komentarz na forum kandydatów.
User avatar
ikarus
Posts: 48
Joined: 07 Feb 2005, 00:00
Contact:

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by ikarus » 13 Apr 2010, 18:48

Proponuję gruntownie zastanowić się nad kandydaturą #15. W przypadku przyznania tak dużych uprawnień koledze Landowskiemu zapewniam, że będzie dym na galerii...
User avatar
m3ntor
Posts: 144
Joined: 07 Oct 2007, 00:00
Location: Wrocław - Zalesie

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by m3ntor » 13 Apr 2010, 19:48

Szczerze, to nie znam osobiście żadnego z kandydatów (no, jednego bodaj), ale po ich działalności na TWB jestem w stanie stwierdzić, że numerki:
2, 4, 7, 8, 9 na pewno zasługują na "B" przy nicku.

Widzę na tej liście co najmniej dwa numerki osób, które absolutnie nie powinny mieć możliwości blokowania, bo jestem niemalże przekonany, że wykorzystają to do prywaty i tak jak napisał kolega wyżej - może być dym (a taką ocenę wyrobił sobie własnie u mnie #15 m.in. i potwierdzę zdanie kolegi powyżej - nie znam Marka osobiście, ale jednak nie mam go za powiedzmy tak spokojnego jak np. Luke'a).
User avatar
padamus
Posts: 536
Joined: 08 Feb 2005, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by padamus » 13 Apr 2010, 20:17

ikarus wrote:Proponuję gruntownie zastanowić się nad kandydaturą #15. W przypadku przyznania tak dużych uprawnień koledze Landowskiemu zapewniam, że będzie dym na galerii...
Obawiam się, że nie tylko, ale to są uroki demokracji :mrgreen:
User avatar
wokie
Posts: 107
Joined: 11 Jan 2008, 00:00
Location: Toruń / Koszalin

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by wokie » 13 Apr 2010, 22:06

Ja może jeszcze zapropoponuje osobę pawłazmiennika.
User avatar
JacekM1
Posts: 415
Joined: 05 Apr 2005, 00:00

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by JacekM1 » 13 Apr 2010, 22:29

piotr_kosz wrote:
skimboy wrote: Nie żartuję. Może najmniejsze doświadczenie, ale oglądam fotki na TWB z całego kraju i potrzebuję Waszych głosów...
Sądzę, że żadnego głosowania nie będzie. I wybacz - nie wszystko pisane brzmi na poważnie.
to jest galeria zdjęć autobusów, a nie jakieś nie wiadomo jakie przedsięwzięcie - nie musi być super poważnie, ma to wszystkim nam sprawiać przyjemność oraz umożliwiać poszerzanie swojej wiedzy i doświadczeń. jak bierzemy swoje hobby zbyt poważnie to potem wynikają takie kwiatki w stylu awantur o jedno zablokowane zdjęcie itd.
Když inspekce přijde a optá se: ,Máte nějakou stížnost?`, tak musíš, smrade, stát hapták, zasalutovat a odpovědět: ,Poslušně hlásím, že nemám, že jsem úplně spokojen.` - Jak to řekneš, hnuse, opakuj to!
User avatar
af_robert
Posts: 78
Joined: 27 Nov 2006, 00:00
Location: London, Poland

Re: Dyskusja o knotach, czyli szukamy nowych blokerów

Post by af_robert » 13 Apr 2010, 23:59

A ja zaproponowalbym pojscie inną drogą...

Zamiast zwiekszac liczbe cenzorów, powiekszylbym grono ..limiterów.
Ale bynajmniej nie po to, aby limit uzytkownikow szedl bezustannie w górę - a wlasnie po to, zeby nowi uzytkownicy z L przy nicku kontrolowali takie rzeczy jak masówki, n-te zdjecia z oklepanych pętli i inne "fascynujące" zjawiska, ktore sprawiają, ze przeglądanie TWB jest czasami nudne jak flaki z olejem.
Wiele osob zadawalo tu wczesniej pytanie o to, czy blokowac zdjecie poprawne technicznie, gdy jest czescia masówki - otoz wydaje mi sie, ze moj pomysl roziwazal by w znacznym stopniu ten problem.
Dajmy na to - delikwent wrzuca "piękną seryjkę" zupelnie nic nie wnoszących ujęć, ktore moze i wykonane są ze sloneczkiem za plecami, są poprawnie skadrowane, ostre i w ogole ...ale kadry powtarzają sie, nie widac zadnej inwencji - ogolnie, wieje nudą. Za raczenie nas takimi widokami limit takiej osoby poszybowalby w dół, co spowodowaloby, ze rozwazniej podchodzilaby ona do tego co wrzucic na galerię i utrudnialoby kolejne masówki.
Rozwiązalby sie tez problem slynnej listy "zakazanych miejsc", ktora w obecnej formie opiera sie raczej na zasadzie: "on wpisal ulice z mojego miasta, to ja na zlosc dodam pętle z jego okolic..".
Gdy ktos nie ma nic ciekawszego do pokazania niz portrety sprzed dworca, limit spokojnie mozna skorygowac "in minus".
Zadna lista wowczas nie bylaby potrzebna, a uzytkownicy, ktorzy zorientowaliby sie, ze zamiast 8 zdjec mogą wrzucic dziennie 3 - sami zaczeliby dyscyplinowac sie i wybieraliby co ciekawsze ujęcia (za co tez limit moglby byc im podniesiony).

Mysle, ze wsrod naszego grona spokojnie mozemy wybrac co najmniej kilku uzytkownikow, ktorzy na owo L by zaslugiwali.

Jesli zas chodzi o skład cenzorów - nie wiem czy znaczne jego powiekszenie daloby taki skutek, o jaki wiekszosci tu piszacych chodzi.
Z mojej strony widzialbym w tej funkcji Mike'a i Mateusza M. (za oryginalnosc i nietuzinkowe kadry). :)
Post Reply